Všichni moji cizinci (2023)

POZOR1 Arsenal83 vypadá na jednoho z těch Slováků co střílí gaye před jejich kluby, jak se jim tam nedávno rozmohl tento "nešvar" bigotního, homofobního čobolismu a lidské zloby, nenávisti, a malosti ducha i mozku! Jinak, ve filmu je jediná "fantasy" tak akorát výškový činžák uprostřed Londýna ve kterém jsou všechny byty, až na ty dva hlavních protagonistů, volné! LOL! Není to o "homošoch", jak si myslí chudák čobolský yntoš Arsenal83, ale o vnitřním životě a bojích o přežití pod povrchem naší netolerantní společnosti plné předsudků a homofobní indoktrinace, což bylo vidět i na rodičích, kteří si s jinakostí svého malého chlapce za svého života tragicky nevěděli rady, a tím mu ublížili. Bohužel postava Paula Mescala tento boj, který ze zoufalství přenesl do nočních gay klubů plných drog, nepřežila. Byl to doják, ale velice dobře zfilmovaný, kdy vás film stále zaváděl do nových a nových nečekaných situací, kdy jste stále nevěděli co přijde jako další. Snové, chvílemi až halucinogenní prolínání reality s minulostí bylo filmově dokonalé! Hlavně scény v a okolo domu ve kterém vyrůstal hlavní protagonista. Za mě 100%

Frog and Toad (2023) (seriál)

Fantastická oddychovka pro děti i dospělé se skvělou hudbou a úžasně příjemným hlasem Nata Faxtona! 100%

Takoví normální mimozemšťané (1996) (seriál)

Chemistry mezi komediálním géniem Johna Lithgowa a Jane Curtin bylo bezednou studnicí neopakovateného humoru na originální premise vztahů mimozemšťanů neznalých místních poměrů a pouhých lidských červů kteří jsou odzbrojeni jejich bezprostředností a nevázaností. Celý ansámbl tohoto dokonalého sitcomu byl dokonalý, kdy se krom ústřední dvojice Lithgow-Curtin o další neskutečnou řachandu zasloužila definitivně Kristen Johnston v roli dokonale karikující zpovykané. entitled, naivní a povrchní mladé američanky 90. let minulého století. Já si na údajný úpadek kvality scénářů v dalších sériích nestěžuji, ale je pravdou, že první série byla jednoznačně nejlepší!

Griffinovi - Mandžuský kandidát (2022) (epizoda)

Tak takhle už jsem se zplna hrdla dlouho hlasitě nenařehtal, jako u této cunnilingus epizody! Jednoznačný adept na Oskara!

Pět dní v nemocnici Memorial (2022) (seriál)

Jestli někdo umí disaster movie drama tak jsou to bezesporu Američani. The moral of the story is: Nebuď 180kg vyžrané, chorobami prolezlé, nemohoucí prase aby tě až jednou půjde do tuhého a dojde na lámání chleba, nemuseli nechat na pospas tvému osudu v nějakém apokalyptickém špitále, či ti dokonce píchnout uspávačku, ať je od tebe pokoj a nemuseli tě tahat do šílenejch schodů k heliportu! HAWGH!

The Serpent Queen - Medici Bitch (2022) (epizoda)

Konečně dobově korektní počin producentů, a to navíc z americké TV stanice (!), kde je vše od lokací, přes makeup, hadry a pačesy tak jak to můžeme vidět a historicky i známe z dobových obrazů a YouTube videí  té doby! Ano, iPhone byl v roce 1560 sice celý ze dřeva, ale i tak je na toto dílo radost pohledět neboť reprezentuje svěží pohled na kostýmovku v kontrastu s dementně "vznešenými" elfy a fantasy vládci kteří mají na palici nalepenou všichni tejnou dlouhovlasou bílo paruku na pěšinku, se s vázanými pejzy vzadu na týlu, a kteří z jakéhosi důvodu nyní zaplavili naše obrazovky v houfech! Z toho se mi chce už blejt! A to tyhle fantasy vystrojené bělovlasé debílky vídám jen náhodně na obrázcích, či sem tam v nějakém kousku traileru, který omylem zahlédnu! První díl Serpentky se vyvedl nejen kvůli perfektním reáliím a výborně propracované produkci, ale také díky neohraným a neznámým ksichtům herců!!! Vidět v tomhle Angelínu, nebo Pitta, asi bych do toho hodil vidle, a to i přes dokonalou výpravu, reálie a kostýmy. Herci zde vypadají normálně až ošklivě, jako vypadali lidé v 16. stol. Navíc se jedná o volné zpracování pravdivých situací ze života reálné historické postavy. Co více si přát? Za dobrý rozjezd 100%

Genndy Tartakovsky's Primal - Dawn of Man (2022) (epizoda)

Rozjíždí se to dobře. Na začátku se mi chtělo říct, že první série z pustého tropického ostrova se mi líbila co do prostředí víc, ale musím říct, že i tato prehistorická krajina obydlená neznámými lidmi a kmeny se mi zamlouvá. Hodně nových příležitostí k dobrodružství. 100%