Pan Batignole (2002)

Zaujímavo prepojený humor s vážnou témou. Aj keď od začiatku bol jasný dobrý koniec. Ten bol ale rozprávkovo prehnaný.

Doktor Živago (2002) (TV film)

Mám rád filmy týkajúce sa histórie, preto som si nemohol nechať ujsť filmové podanie tohto príbehu. Démonicky Sam Neill, krásna Keira Knightley či predtým málo známy Hans Matheson, sú fakt dodrí. Spracovanie deja bolo veľmi pekné a realistické. Niekomu by sa však mohlo zdať veľmi dlhé. Mne také však neprišlo. To asi preto, že bolo rozdelené na dve časti. Historický román z revolučného Ruska sa hodí k večernému vegetovaniu pri telke. Bol pekný zážitok.

Muži v černém (1997)

Téma filmu sa prelína s konšpiračnými teóriami o UFO a obyčajným životom prostých ľudí. Agenti J a K monitorujú všetky mimozemské aktivity na Zemi a dohliadajú na to, aby sa o tejto potenciálnej hrozbe široká verejnosť za žiadnu cenu nedozvedela. Dá sa to pozrieť aj v partii pri pivku. Šťastný koniec je zaručený už od úvodných titulkov.

Apocalypto (2006)

Táto téma patrí k mojím obľúbeným. Mayská civilizácia pochádza od roku 7000 pr.nl. Preto sa nečudujem, že to bola veľmi rozvinutá a civilizovaná spoločnosť. Na jednej strane Mayovia poznali matematiku, astronómiu, kovy, písmo či kalendár. Na strane druhej vykonávali kruté ľudské obety. Až do doby keď v roku 1520 zavítali na ich územia Španieli... Ak máte radi históriu, aj keď v tomto filme ide len o vymyslený príbeh je tento film určený práve pre vás.

Apollo 13 (1995)

Houston, máme problém. Tento odkaz sa ozval z kozmickej rakety ďaleko od Zeme. Výbuch kyslíkovej nádrže na Apollo 13 ohrozil nielen poslanie, ale aj životy troch astronautov. Dej filmu, podľa skutočnej udalosti, ma prinútil prežívať problémy posádky takmer na živo, aj preto, že jeden člen posádky mal český pôvod. Nemohol na Mesiaci zanechať púzdro s československou vlajkou, ktorú si z úcty k svojej matke vybral. Nedostatok kyslíka a vody, narastajúci obsah oxidu uhličitého v kabíne, obavy zo zostupu v atmosfére nakoniec vyvrcholili, po takmer šesťdňovom lete, do šťastného pristatia na hladinu Tichého oceánu.

Příběh z Bronxu (1993)

Zaujímavo spracovaná freska vývoja mladého chlapca v zložitom prostredí talianskej štvrti newyorského Bronxu. Calogero stráca kontakt s reálnym svetom, ktorý predstavuje jeho rodina a nahrádza ho priateľmi z mafiánskeho prostredia. Precitnutie prináša až tragický koniec jeho priateľov a pochopenie, že trvalá hodnota v živote je iba láska a rodina.