Red (2010)

Robert Schwentke vrátil Bruce Willisa do jeho žánru. Ľahká oddychovka na večer, bez prudkých zvratov deja, bez nezmyselných obratov na konci filmu a čistou kamerou Floriana Ballhausa bez epileptických mykaní. Má to aj Bruceov humor, čo to aj schytá.... Podľa mňa je to jeho labutia pieseň.

Ghosts of Rwanda (2004) (TV film)

Greg Barker odviedol dobrú prácu. Dokument dopĺňa film Shooting Dogs Michaela Caton-Jonesa. Odhaduje sa, že v priebehu približne 100 dní bolo jednotkami interahamwe zabitých 500 000 až 1 000 0000 Tutsiov a umiernených Hutuov. Pomoc pre jednotky UNAMIR bola odmietnutá. Francúzske jednotky vyslané s cieľom stabilizovať situáciu pod Opération Turquoise nakoniec evakuovali iba nerwandských štátnych príslušníkov.

Smrtonosná past: Opět v akci (2013) odpad!

Rozpočet: 92 000 000$ z toho rozflákané autá 90 000 000$. Za prvú polhodinku ich zošrotovali viac ako v celom seriáli Kobra 11. Skip Woods ponúkol svoj pohľad na Rusko a Černobiľ dneška. Vďaka, že to trvalo iba 105 minút. Škoda, že tam bol John McClane. Ak by vedel, čo s ním vyvedú v piatom pokračovaní Die HARD, nechal by sa zabiť už v trojke.

Dva a půl chlapa (2003) (seriál)

Beriem štyri hviezdy, nechávam 1, ako spomienku na 1.-8. sériu. Posledný diel "Mr. Walden, He Die. I Clean Room." Bol dno. Spmínať Sračko-Slovensko v kontexte so špinavým hotelom v 12.minúte a 30.sekunde bola posledná kvapka. Takže Mr. Walden, He Die......for me.

Hanebný pancharti (2009)

Oh yes, yes, yes, yes, yes...Najprv reálna zápletka neskôr Tarantinovský záver. Čosi čo si veľa ľudí prialo a niektorí si prajú aj dnes spraviť s politikmi, dal Tarantino bravúrne do deja.

Ostrov (2005)

Môže byť. Pripomína mi to Sexmisiu z roku 1984 režisér Juliusz Machulski. Má to veľa podobného.

Gravitace (2013)

Vizuálne perfektne spracovaný film, jednoduchý dej, perfektný začiatok, no typický holywoodsky záver pokazil celkový dojem. Veľa technických nepresností a nereálnych scén ku koncu pokazilo zážitok z filmu.

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Trochu retra nezaškodí. Aj keď je to skôr ako prehliadka voskových figurín. Pamätám si svoje prvé akčné filmy. Toto ma vrátilo späť o 30 rokov. Dali tam všetko, predpokladám, že v trojke poletia do vesmíru.

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Siedma séria sa sľubne rozbehla, 3.diel: The Scavenger Vortex, bol podľa mňa jeden z najlepších. Dabing 1.-6. série mi viac sedí v CZ podaní ako SK. Možno preto, že si najprv pozriem premiéru s originál zvukom a ten tvorcovia CZ dabingu lepšie priblížili originálu.

Hodný, zlý a ošklivý (1966)

Je málo známe že filmy PRE HRSŤ DOLAROV , PRE PÁR DOLAROV NAVYŠE a DOBRÝ, ZLÝ A ŠKAREDÝ natáčal Sergio Leone pre nedostatok financií v Európe. Založil štúdia v púšti Tabernas neďaleko Almérie v Španielsku. V 60. a 70. rokoch bola púšť vyhľadávaným miestom pre filmárov, točili sa tu najmä westerny. Dnes tu môžete navštíviť tri westernová mestečka. Najznámejší z nich je Mini Hollywood. Natáčali sa tu zábery pre viac ako 100 filmov vrátane Siedmich statočných. Každý deň tu zažijete prepadnutie banky i prestrelku.