Prometheus (2012)

Malo to vzniknúť roku 1978 a potom mal nasledovať Votrelec1,2....Pripadalo mi to tak. Jednoducho Votrelec 0. Vesmírne lode, zárodky ktoré "hosťujú" v ľuďoch.

Odyseus: Cesta do temnoty (2008) odpad!

Najprv som si to pozrel, až potom som si všimol tvorcov. Preto varujem divákov, ktorí si myslia, že to bude ako v Súboji titánov. Celé je to zle. Obsadenie, scenár, efekty.....

Orel Deváté legie (2011)

Hoci je príbeh snímky na 90% fikciou, tvorcovia si potrpeli na každý detail života v roku 140 nášho letopočtu. Úroveň drží Channing Tatum stvárňujúci Markusa má dostatok charizmy, aby potiahol film. Prítomnosť Jamieho Bella (Esca) pôsobí skôr rušivo. 2/3 filmu 5* zbytok 1*, záver bohužiaľ prudko americký 0*. 3* dávam za slušný pokus o stvárnenie prostredia v ktorom sa film odohráva.

Bony a klid 2 (2014)

Prvá 1/2 ujde, no potom sa to začalo kaziť. Sklamanie z Jakuba, Veroniky, Jana Potměšila, ich potenciál zostal nevyužitý. Skombinovali Príbeh kmotra a Babověsky. 1* za výkon Roman Skamene.

Chart Show (2014) (pořad) odpad!

No neviem, je 21:00 a ešte nešla žiadna celá pieseň, len samé táraniny.

Andrea za hranicou (2014) (seriál)

„Andrea za hranicou“ chce byť inšpiráciou pre slovenskú a českú mládež, ako naplno prežiť cestovanie a to bohužiaľ nevyšlo. Podobný formát cestopisov teraz fičí. Preafektovaný a amatérsky prejav tvorcov zaráža. Takto by natočil svoju dovolenku skoro každý, no nie každý by sa na to pozeral. Nudné cha-cha-chi-chi komentáre Andrejky neberú konca. Premrhaný potenciál miest ktoré prešli úriam kričí.

Dějiny světa (2012) (seriál)

Celé je to o tom ako si privlastniť niečo čo má iný. Ako vládnuť nad niekym kto má menej síl, ako vytvoriť pre skupinu vyvolených moderný svet plný blahobytu a potom sa snažiť s chudobnými a zo zotročenými žiť v "mieri" s hrozbou jadrovej apokalypsy.

Tajné životy (2014) (seriál)

Po prvej časti 5*. Perfektná úvodná pieseň. Elitné herecké obsadenie z ktorého radov vybočuje iba obsadenie neherečky Vanessy Šarköziovej do role Džesiky.

1612: Kronika smutných časů (2007)

Komplikované obdobie zobrazené v 135 minutách, aj keď by stačilo film zostrihať na 80minút. Zaujímavosťou stretnutie sa s pustovníkom – stĺpovníkom. O čo vtedy išlo: Godunov, ktorého predkovia boli Tatári, nepochádzal z rodu, ktorý by mohol dávať Rusku panovníkov. Stal sa cárom vďaka tomu, že jeho predchodca cár Ivan Hrozný jedného svojho nasledovníka, syna Ivana, ubil žezlom. Po jeho smrti jeho dcéru Xéniu, symbol ruskej ženskej krásy a vzdelanosti, opakovane znásilňovali a jeho syna Fjodora zaškrtili. Vnútorný rozvrat nastal v nasledujúcich rokoch. R. 1605 sa za priamej podpory poľských vojsk na trón dostal mních Griša Otrepiev. Ten zomrel počas protipoľského povstania a r. 1606 moskovskí bojari vyhlásili za cára Vasila Šujského. R. 1610 sa časť moskovskej šľachty obrátila o pomoc k poľskému kráľovi Žigmundovi III., Šujského zvrhli a Moskvu znova obsadili Poliaci. Na trón tentoraz dosadili syna poľského kráľa, no ani ten sa tu dlho neudržal. R. 1612 vypuklo v Moskve protipoľské povstanie Minina a Požarského, ktoré znamenalo definitívnu porážku poľských ambícií. Zmätky na tróne ukončila potom moskovská šľachta, keď za cára zvolila príslušníka významnej šľachtickej rodiny Michala Romanova (1613-1645). Pravda ten mal v čase nástupu na trón iba 16 rokov a trvalo ešte dlho, kým sa krajina pozviechala z úpadku. Veľké územné straty v prospech Poľska a Švédska Moskva kompenzovala expanziou na Sibír, kde sa jej panstvo rozšírilo až po Lenu. Film konči zvolením Romanovovcov na trón.

Láska na vlásku (2014) odpad!

Snímka búra mýtus, že princezná a princ majú byť príťažliví. Možno som ovplyvnený rozprávkami z minulosti, no toto je strela vedľa. Celeste run,run, späť k mikrofónu, pouč sa z Nely, tá to s herectvom tiež prepískla. Samko je navyše smutný príbeh všade obsadzovaného a opozeraného neherca, ktorý sa v budúcnosti určite ustáli v reklamách a večnom Panelák story. Zbytok bol popísaný v predchádzajúcich komentároch.