Latte a kouzelný vodní kámen (2019)

Příběh není žádné velké překvapení, ovšem podařilo se udržet mojí pozornost a musím říct, že není ve všem zcela předvídatelný. Animace není nejlepší, detaily nehrají prim. I přesto, pokud nejste detailista/ka a nedíváte se na film na televizi s úhlopříčkou přes půl obýváku, tento příjemný a neurážející animák si v klidu s dětmi pusťte. Ve výsledku se na to koukalo celkem fajn.

Rosemary's Baby (2014) (TV film)

Samozřejmě budu dost porovnávat i s původním filmem (který se mi velmi líbil), takže laťka je nastavená celkem vysoko. Navíc se jedná o dvoudílný TV film, což by zde mělo znamenat plus pro tvůrce, hlavně z hlediska větší délky stopáže. Na druhou stranu to může být i velký mínus, pokud ten čas navíc, smysluplně nezaplní a navíc rozdělení na dvě části někdy nemusí podat ucelený zážitek. První část: První plus co beru v potaz je několik změn, které tento počin dosti oddělují od filmu Polanského (změna země, událostí, charakterů). Ovšem spolu s tím se dostavují i některé zápory, kdy některé momenty se dějí tak, že jejich následný vývin není tak uvěřitelný. Herecky šlo určitě taky o výzvu, rovnou musím konstatovat že herec který hraje postavu Guye, je tak trochu poleno. Ostatní jsou herecky fajn nebo minimálně podali průměrný (přiměřený) výkon 4*. Druhá část: První a druhá část jsou od sebe mírně oddělené, ale přesto pěkně navazují. Ovšem jestli první část měla aspoň nějakou atmosféru, tak druhá jede na půl plynu této předešlé atmosféry. Navíc už mi to ani tolik neutíká jako předešlá část. Ano, najdou se celkem zajímavé momenty, které poodkrývají příběh v pozadí (třeba část s bývalými nájemci, s policejním komisařem), jenže to celý zbytek (většinu) času nezachrání. Konec se mi jevil opravdu uspěchaný a nacpaný rychle do posledních pěti minut 3*. Celkový dojem: Výsledek mě jako celek teda nenadchnul. Naštěstí ani neurazil, z čehož jsem měl asi největší obavu. Celkově těžké rozhodování mezi třemi a čtyřmi hvězdami.

Rosemary má děťátko 2 (1976) (TV film) odpad!

Kdyby byly přeobsazeny všechny role kromě hlavních, bylo by to rázem lépe koukatelné, jenže tohle je bordel. Kamera, herci, příběh, všechno o několik stupňů horší. Scénka kdy Rosemary telefonuje v budce, zatímco kluci mlátí malého Adriana, těsně vedle ní (a ona to samozřejmě neslyší a nevidí), mě rozesmála (reálně je to scénka jak z komedie). Od té doby co je Adrian vetší, jde film odnikud nikam. Jedno z nejzbytečnějších pokračování (a to mi je opravdu líto po skvělém Polanskiho filmu).

Rosemary má děťátko (1968)

To postupné budovaní atmosféry a změna žánru je až neuvěřitelná.

Looney Tunes: Hvězdný tým 3 (2005)

První část představila chlupatého milovníka hudby 4*. Druhý příběh měl obrovský potenciál a i když některé věci se povedly, většina je nevyužita nebo netrefně zasazena 1*. Třetí část je tvořena vlastně ze dvou menších příběhů. Jeden je Bugs v lese a další malé osamělé káčátko. Obojí za doprovodů hudby a předmluvy dirigenta 4*. Čtvrtá část je v podstatě stejná jako druhá 1*. Pátá část (za mě) není ani Looney Tunes. Jediná věc která se mi líbila byla tancující Frankenstein (respektive Frankensteinovo monstrum) a to byla scénka trvající asi pět vteřin 0*. Šestá část a malý výr co má rád jazz ale otec pro to nemá pochopení 3*. Sedmý příběh je jeden z těch lepších, navíc končí hezky 4*. Osmý příběh zatím nejlepší. Kocour našel lásku 5*. Devátá část má tři malá prasátka, trošku jinak. Vlka mi bylo celou dobu líto 4*. Desátou část znám už z dřívějška a celkově bych řekl že je docela známá, zpívající žába 4*. Jedenáctá část má Bugse, klavír a malou myš 4*. Na dvanáctou část jsou spolu konečně Bugs a kačer Duffy 5*. Třináctý příběh opět s Bugsem a opět jeden z těch lepších 4*. Čtrnáctá část je opera s Bugsem 3*. Patnáctá část je dost možná jedno z prvních spojení hraného a animovaného snímku 4*.

Looney Tunes: Hvězdný tým 2 (1996)

První příběh je rovnou o Tweetym, na kterém by si rád smlsnul jeden černobílý kocourek 4*. Druhý příběh je o bitvě mezi "oni" a "my". V hlavní roli Bugs Bunny 5*. Třetí část má za mě nečekaný konec. Koťátko bylo správně roztomilé 4*. Znáte Tom a Jerry? Čtvrtá část je takové Tom na druhou a Jerry 5*. Pátý příběh je opět zaměřený na Bugse, tentokrát má co dočinění s lupiči5*. Šestý příběh se mi zdál docela (zbytečně) krutý. Kocoura mi bylo neskutečně líto 3*. Část sedmá. Trochu jako Chip a Dale 4*. Osmá část je opět docela zábavná, plná sýra a myší 5*. Devátá část má zase Tweetyho a kocoura. Taky se někomu s těmi brýlemi vybavila Velma ze Scooby-Doo? 3*. Část deset. Kuře nebo moula? Na talíři je to stejně jedno 3*. Jedenáctý příběh už je zase jeden z těch průměrnějších, ale pokud se nepletu, zrovna Lov na kachnu je jeden z prvních nebo dokonce první Looney Tunes 3*. Dvanáctý příběh a další průměr. Brouk který je spíš jak ďáblík na vašem rameni 3*. Třináctý příběh. V kurníku je nový kohout 3*. V poslední čtrnácté části se objevil Tazmánský čert. Sekunduje mu Bugs Bunny 4*.

Looney Tunes: Hvězdný tým 1 (1996)

První příběh o snahu zachycení divoké přírody byl poněkud rozpačitý a nevtipný 2*. Druhý je o poznání lepší. Bugs Bunny potěšil (někoho víc) 4*. Třetí část je docela ikonická naháněčka ptáka uličníka. Mě teda bylo vždy kojota dost líto 5*. Čtvrtá část opět vytáhla Bugse. Zanechalo to ve mě pocity a lá starý dobrý Scooby-Doo 5*. Část pátá. Taky si někdo jiný všimnul, že hodně těchto příběhů jsou koncipovány tak, že si tam postavy ubližují? Na to jak mi bylo prvně pejska líto, na samém konci mi už začal lézt taky na nervy 4*. Šestá část má slabá místa, ale slavný králík toho dost zachraňuje 3*. V sedmé části skunk našel lásku. Jo, tohle je ta povedená část 5*. Osmá část má Bugse a roztomilého tučňáka 4*. Část devět je o trochu drsnější variace Tom a Jerry 4*. Desátou částí jsem byl docela zklamaný. Bugs byl dirigent a já byl unuděn 2*. Jedenáctý příběh byl správně roztomilý 5*. Dvanáct. Krádež ovcí na padesát způsobů 5*. Třináctá část je za mě taková nevyužitá, na půl cesty 3*. Poslední čtrnáctá část udělala z Bugse v podstatě záporáka 3*.

Night of the Demons (2009)

Překvapivě je to lepší než jsem čekal. Masky více než obstojný. Příběh není taková kopírka, základy nechal a zbytek přepsal nebo doplnil a to celkem dobře. Herecky je to teda slabší, ale potěší alespoň přítomnost celkem hezkých žen, takže chlapy si přijdou na své.

Dům démonů (1997)

Začátek trochu chaotický (hlavně na benzínce). Většina postav totálně šablonovitá. Scénář by nemusel být špatný, kdyby ho nepsal někdo, kdo nejspíš trpí pocitem že je největší alfa. Nebo ten co byl celý život utlačovaný a tímhle filmem si chce naopak svoje alfovství dokázat, protože v reálném světě nemohl (ten týpek nabytý testosteronem mě totiž pěkně štval a hlavně jak byl neustále v popředí jako hlavní postava). Jedná se o třetí díl nebo je to remake? (asi ať si každý vybere). Scénáristicky nedotažené ze všech úhlů (od režiséra prvního dílu bych čekal víc). Režisérsky nezvládnuté. Pozitivum jsou dvě pěkný holky (ale třeba se vám budou líbit i další dvě) a docela pěkný masky (které jsou ovšem nepatrně horší než v předešlých dílech).

Noc démonů 2 (1994)

Jednička měla lepší atmosféru. Ale tady je o maličko větší náznak příběhu. Taky je zde více bizarních scén.