Rosemary má děťátko 2

(TV film)
  • USA Look What's Happened to Rosemary's Baby

drkaldj odpad!

Kdyby byly přeobsazeny všechny role kromě hlavních, bylo by to rázem lépe koukatelné, jenže tohle je bordel. Kamera, herci, příběh, všechno o několik stupňů horší. Scénka kdy Rosemary telefonuje v budce, zatímco kluci mlátí malého Adriana, těsně vedle ní (a ona to samozřejmě neslyší a nevidí), mě rozesmála (reálně je to scénka jak z komedie). Od té doby co je Adrian vetší, jde film odnikud nikam. Jedno z nejzbytečnějších pokračování (a to mi je opravdu líto po skvělém Polanskiho filmu). ()

JohnnyD

Nemožno uprieť určitú ambicióznosť. Film je dosť umne rozdelený do troch kapitol a práve tie predstavujú jednotlivé skoky v kvalite. Prvý diel, tzv. "Kniha Rosemary" je atmosferická, kreatívna verzia toho, ako by mohla pokračovať kniha. Skvelé kulisy (detská izba), atmosféra, naobliekaní satanisti, zúfalá Rosemary - proste kvalitná zábava, ktorá by s lepším rozpočtom mohla predčiť aj pôvodný film. Bohužiaľ to má iba dvadsať minút a zvyšok filmu (Adrianova kniha a Andrewova kniha) ide značne do sračiek. Sníma dospelého Andrewa/Adriana (matka je mŕtva), ktorý pomaly zisťuje niečo o satanskom kulte (nie som si istý, či vôbec zistí, kto je jeho skutočný otec) a bojuje so svojim zlým Ja. Je to prevažne konverzačné blablabla a chýba tu akákoľvek atmosféra. Vrcholom je absurdne debilná scéna, keď Adrian v tranze tancuje na diskotéke. Nemožno uprieť úprimnú snahu zachytiť psychologické pochody človeka, ktorého otec je Satan, bohužiaľ snaha niekedy nestačí. A kde nestačí snaha, mal by prísť kvalitný scenár. A ten sa nedostavil. Pozitívom ostáva skvelá predstaviteľka Minnie (zopakovala si rolu z jednotky). A predstaviteľ dospelého Adriana by mohol hrať Jokera. Strašne sa podobajú! ()

NinadeL

Televizní zetko, které zřejmě vzniknout muselo. Konečně, ze Stepforských paniček se taky stal televizní seriál. Ale základní problém je ten, že původní Rosemary pracuje se zlem, které jakoby ani neexistovalo, není hmatatelné, není viditelné a možná, že to všechno byly jen halucinace těhotné Rosemary. No a tady je zlo tak obyčejné. ()

corpsy

Ako je Polanského ROSEMARY MÁ DIEŤATKO kultovou hitovkou a míľnikom vo svojom žánri, je jeho TV pokračovanie tragédiou postrádajúcou všetko, čo robilo originál zimomriavkovým sledovaním. ()