To se mi snad zdá (2023)

Tak námět skvělý, ale do značné míry nevyužitý. Sestreli to hlavně posledni třetina, kdy mám pocit, že už tak nějak nevěděli kudy kam. 50 %

Princ Egyptský (1998)

Asi byla chyba si číst recenze, protože to způsobilo, že jsem tak nějak očekával to samé, co se mi stalo u Zvoníka od Matky boží od Dysneyho, kterého jsem jako dítě nedokázal docenit a až recenze na nerdfixu mě dokázala přimět k novému sledování, při němž mi šel mráz po zádech.  Druhou šanci jsem se tak z podobných důvodů rozhodl dát i Princi Egyptskému, který mě kdysi také příliš nezaujal. Jak asi tušíte, druhé sledování to příliš nezměnilo. Není to ani přímo pro děti, ani pro dospělé, písničky nejsou zrovna z těch, co by vám zněly v hlavě i několik hodin po skončení titulků a příběh samozřejmě žádné překvapení přinést nemůže, protože se drží věrně předlohy (což není nutně špatně). Je to dorbý film, ale bohužel ne skvělý. 70 %

V hlavě 2 (2024)

Není to zlé, jen prostě ne tak dobré jako jednička. 70 %

Strašidlo cantervillské (2023)

Velmi příjemné překvapení. Tohle se stane, když člověk od zpracování klasického tématu v animáku nic moc neočekává. Vlastně až na jednu, možná dvě rádoby vtipné scénky pro malé publikum, jsem si film opravdu užil a asi se stanbe mou oblíbenou verzí klasiky. Plusem je i to, že se tam autoři nesnažili propašovat moderní "trendy" postavy, které se poslední dobou dostavají "na sílu" snad do všech filmů i seriálů. 70 %

Jeden život (2023)

Tenhle film "jen" vypráví příběh, příběh, který mrazí a současně dojímá. Neřekl bych, že přidává cokoliv navíc a je otázkou, zda máme tleskat filmařům, hercům nebo neskutečnému odhodlání jednoho muže. Film tak vlastně jen odvypráví příběh, ale takovým způsobem, že člověk téměř věří, že sleduje skutečnou živou postavu Nicolase Wintona. Má daleko k dramatickému zpracování Schindlerova seznamu, ale přesto vás rozhodně nenechá v klidu a bez emocí. 75 %

Velký útěkář (2023)

Pribeh od kterého stále očekáváte nějaký zvrat a ono nic nepřijde. Prostě plyne, tu pomaleji, tu rychleji, ale bez jakéhokoliv filmového překvapení. Spíš hrany dokument s nádechem nostalgie. 50 %

Kaskadér (2024)

Super akční komedie se slušným příběhem. Škoda lehce prepáleného závěru. Na pomezí 3 a 4 hvězd. 70 % a uvidím až/zda se na film podívám znovu.

Lola běží o život (1998)

Taková počítačová hra na plátně. Furt se něco děje a dej i způsob vyprávění vcelku zdařile budují napětí. K další hvězdě chyběl ještě jeden prostřih v samém závěru. 65 %

Julie, co by bylo kdyby… (2022)

Filmy podobného ražení mám moc rád, vzpomenu si hned na několik oblíbených, ale žádný z nich nemá tak složité propojení časových smyček v několika rovinách. Přesto jsem neměl nejmenší problém si udržet přehled a vždy jsem do pár vteřin věděl kde právě jsme. Je skoro neuvěřitelné, že se tohle filmařům povedlo a scénárista, maskéři, střih i režisér odvedli v tomto ohledu skvělou práci. Největší dík ale patří Lou, která v roli Julie předvádí naprosto dokonalý výkon a zahraje tu stejnou postavu ve čtyřech zcela odlišných životech, mnoha časových rovinách, kde každá Jůlie kráčí tak moc odlišnou cestou, až se to zdá neuvěřetelné. Čtyřikrát Julie, ale úplně jinak. Za mě obrovské překvapení a po prvním shlédnutí zasloužených 80 %

Časové pásmo bylo změněno