Plán útěku (2013)

Z počátku velmi napínavé, tajemné se po rozpletení nitek a odhalení všech podstatných karet stává lehce stereotypní, ale i tak skvěle baví. Jednohubka, kterou by fanoušek obou hlavních představitelů neměl minout. 70 %

Enderova hra (2013)

Příjemně překvapivé scifi, ačkoliv ani né tak závěrem, který asi většina diváků odhadne už jen proto, že očekává nějaké překvapení, ale spíše tím, že se na film plný dětských herců a určený tak spíše mladšímu publiku docela dobře kouká. Zajímavé dialogy, vztahy, velmi dobré herecké výkony a i vcelku zajímavý příběh. 70 %

Thor: Temný svět (2013)

Tam, kde mě první díl velmi příjemně překvapil, pokračování naopak hodně zklamalo. Není to vysloveně špatný film, ale asi jsem po velmi povedeném prvním dílu čekal víc, než jen tuctovou sci-fi, která v podstatě rezignuje na vše, co vybudoval předchůdce. Nejvíce filmu v mých očích ubližuje snaha o wow efekt za každou cenu. Vesmírné lodě, bitvy, tajné superzbraně mi do světa bohů a mytlogie nějak nezapadají. Jestli se vám ale na prvním díle nejvíce líbil akční závěr, možná vás dvojka mile překvapí. Mně spíše jen nemile zklamala. 60 %

Lásky čas (2013)

V podstatě skvěle vyladěná vtipná romantika, které vlastně ani nechci nic vytýkat. Bylo mi jedno, že by podobným cestováním časem vznikaly paradoxy, je mi jedno, že tu není vlastně žádná záporná postava a už vůbec mi nevadí, že jsme hodně z toho už někde viděli. Jednoduše proto, že je vše namixováno v tak skvělém poměru, že jsem měl radost z keždého dialogu, záběru i herců. Dokonce jsem rád, že se nenaplnilo mé očekávání a komedii, kde se hlavní hrdina stále znovu snaží získat jednu dívku, nahradil příjemně plynoucí, nekonfliktní a lehce úsměvný příběh. 85 %

Justin: Jak se stát rytířem (2013)

Podobná temata opravdu můžu a tak jsem se těšil na cosi na způsob Příběhu rytíře v animované a trochu střeštěnější podobě. Bohužel, dále od skutečnosti jsem být snad už nemohl. Na nápad poměrně chudá kostra příběhu jen těžko zaplňuje svět, kde zákon a pořádek nesouzní s rytířskými ideály a každý rytíř si návrat starých časů vykládá po svém. Postavy jsou hodně klišovité a třeba takový kouzelník "mnohojmen" je vysloveně otravný. Jedinou opravdu povedenou složkou je slušně odvedená animace. Celkově v celku průměrná podívaná, která brzy upadne v zapomnění. 50 %

Nezapomenutelné prázdniny (2013)

Rozhodně příjemné překvapení. Film, ve kterém se děj jen tak nepřevaluje, ale skutečně od začátku někam směřuje, je vidět vývoj postav a především to vše dokáže upoutat pozornost natolik, že mě závěr skoro zaskočil, jak přišel rychle. Steve Carellovi trochu netradiční role parchanta s téměř nulovým EQ sedla perfektně, Liam James to ušlápnuté sebevědomí snad ani nehrál a nakonec, třešnička na dortu, Sam Rockwell, který tentokrát ve své roli naprosto exceloval. Vadil mi snad jen místy trochu zkrácený děj. Jeden z mála filmů, kterému by pár minut navíc vůbec neuškodilo. Samozřejmě před koncem, protože ten byl bez chybičky. 70 %

Poslední vládce větru (2010)

Po hodnocení tady jsem očekával mnohem horší příběh i zpracování a tak mě film, doma u televize, vlastně vůbec nezklamal. Má to spád, stále se něco děje a i příběh je zajímavý. Herci určitě nehrají o mnoho hůř, než třeba v Letopisech Narnie, kterou mi tento film svým zaměřením tak trochu připomněl a triky, i když zdaleka né dokonalé, nepůsobí až tak lacině. Ve výsledku jsem se doma u televize docela bavil a nejvíc mi tak vlastně vadila absence konce a přílišné zhuštění děje. Kdyby vzniknul v tomto duchu hraný seriál, budu nadšen. Nakonec, ačkoliv jsem se přistihl, jak lituji toho, že se tenhle film asi nikdy nedočká pokračování, abych se dozvěděl, jak se celý příběh uzavře, pro kina to přeci jen bylo trochu málo. 50 %

Red 2 (2013)

Řízné hlášky, vtipné dialogy, nadhled, akce, slušný děj a několik překvapení na to. Celkově nenáročná akční jízda přesně v duchu prvního dílu, která rozhodně nenudí. Po nepovedené páté Smrtonosné pasti rozhodně příjemné překvapení. 70 %

Smrtonosná past: Opět v akci (2013)

Po takové sérii úspěšných filmů asi musela přijít sprcha. Upřímně nechápu, co má tento film, tedy krom původní postavy Johna McClanea, společného s celou sérií. Děj filmu je značně mimo motiv původních Pastí a i Willis je tu spíše do počtu, přestože Jai Courtney v roli jeho syna předvádí jen velmi slabou náhradu. Chemie nefunguje a dost těžko by jim to celé člověk věřil, i kdyby byl scénář o třídu lepší. Upřímně, konec jsem dokoukával dvakrát, protože poprvé jsem při superakčním finále usnul. I kdyby to nebylo pokračování takové skvělé série, nedal bych víc jak o deset procent víc. Podprůměrných 40 %

Ženy sobě (2011)

Tak nevím, co o tomhle filmu mám napsat. Jsem tak trochu v rozpolcení. Na jednu stranu je tu spousta scén, které jsem měl chuť pro momentální trapnost situace přetočit, ale na druhou stranu si zpětně uvědomuji, že vlastně všechny ty scény ani neměly za úkol divákovi poskytnout rádoby vtipné situace, ale poměrně sofistikovaně na pozadí romantické komedie, budovaly dramatickou složku poměrně komplikovaného vztahu dvou nejlepších kamarádek, kdy jedné z nich se splnil sen a druhé se rozpadá život. Je to hodně zvláštní kombinace a narozdíl od jiných podobných filmů, se mi tento s odstupem času zamlouvá stále víc. Budu si ho muset pustit znovu. Zatím nadrpůměrných 70 %