Madagaskar 2: Útěk do Afriky (2008)

Hezká barevná animačka, ale nikterak zajímavý příběh, který vylepšují jen epizodní vsuvky s tučnáky. Nebýt jich, asi bych se ani jednou nezasmál. Asi to je film pro malé děti. 50 %

Zázraky se nedějí (2008)

Zajímavý příběh s prvky romance založený na konfrontaci víry a pragmatismu, který sice naznačuje, ale v podstatě nechává na nás, abychom věřili čemu věřit chceme. Vše velmi dobře podtrhuje vydařená hudba a místy velmi emotivní kamera. Jediné, co mi trochu vadilo, byl příliš krátky úsek, ve kterém se vše mělo odehrát, což trochu snižovalo uvěřitelnost. 70 %

Třinácté patro (1999)

Podobné filmy mám docela rád, ale v totmo případě jsem se dosti nudil. Nebylo to ani tak absencí dokonalých počítačových triků (třeba 30. léta byla vyvedena téměř k dokonalosti), ale spíš nepřesvědčivými hereckými výkony (nějak jsem se s těmi lidmi nedokázal sžít) a předvídatelným dějem s jedním totálně nelogickým zakončením (i když se mi takový závěr líbil, mohl být vysvětlen kapku jinak). 50 %

Liga výjimečných (2003)

Jestli mě něco v souvislosti s tímhle filmem napadá, tak snad jen, že to vypadá hezky, ale nedává to smysl. O to je to smutnější, že se tahle slátanina zapíše do dějin, jako poslední film Seana Conneryho. 30 %

Ďábel nosí Pradu (2006)

Až překvapivě příjemná komedie, ubíhající ve svižném tempu, bez přehnaných klišé a to i pro člověka, který absolutně neměl potuchy, co je to prada :). Teď jem to viděl podruhé, tak jestli ještě jednou , tak těch 70 % budu muset zaokrouhlit nahoru :)

Vitus (2006)

Vynikající drama, které postupem času dostává až pohádkový nádech, kde si užijete i pěknou porci humoru. Ač se to může zdát zvláštní, tohle spojení funguje naprosto dokonale, bez sebenšího náznaku nějaké nelogičnosti. Do poslední chvíle jsem netušil jak tohle může dopadnout, zůstával tak stále v napětí a doufal , že to titulky neutnou v tom nejlepším. Z velké části za to může nápaditý scénář, ale hlavně vynikajícím způsobem zahraný Vitus a jeho dědeček, který je pro chlapce jediným ostrůvkem normálnosti v jeho dětství, ostrůvkem ve světě dospělých, kam je díky své genialitě zařazen a snaží se uprchnout. 90 %

Jak se zbavit přátel a zůstat úplně sám (2008)

Britové opět nezklamali. Ukázali, že lze natočit příjemnou oddechovou inteligentní komedii, která i přes to může být chvílema naprosto šílená a u které se navíc opravdu pobavíte. Rozhodně nadprůměrný výkon. 70 %

Hornblower III - Povinnost (2003) (TV film)

Po boku Hornblowera stojí žena, řekněme trochu nepochopitelná volba po sličné francouzce (Estelle Skornik) z čtvrtého dílu, ale jinak se nám zde dostane opět solidní dávky dobrodružství ve službách loďstva jeho veličenstva. Jako celek je tahle televizní série opravdu vynikající a je zvláštní, že kdybych ji hodnotil jako jedno dílko, dal bych asi pět hvězd, ačkoliv samostatně každému dílu dávám jen vynikající čtyři. Škoda, že tohle je asi definitivní konec.

Star Trek (2009)

Naprosto jedinečné oživení celé série, které si užije jak fanoušek znalý světa ST, tak i divák tímto fenomenem nedotčený (i když bude ochuzen o odkazy budoucnosti, kterými tento film rozhodně nešetří:)). Na pozadí vynikajícího technického zpracování (které se ovšem nedrží příliš původního designu) se odehrává příběh, který vám ani na okamžik nedovolí spustit oči z plátna. Tam se stále něco děje a vynucuje si tak divákovu pozornost. Humor střídá akce a emočně vypjaté scény. Už první minuty mě doslova přikovaly do křesla a prožil jsem si hned nejsilnější okamžik celého filmu. Stejně tak volba jednotlivých postav snad již ani lepší být nemohla. Kdo zná originální sérii, dovede bez problémů určit, kdo je kdo. Vzhled jednotlivých herců i chování jejich postav přesně zapadají do našich vzpomínek, takže ani fanoušek nemá problém je přijmout. Když se řekne Star Trek, představím si sice spíše Enterprise a na můstku kapitána Picarda, ale tento restart série a návrat ke kořenům, jsem ochoten přijmout všemi deseti a už teď se těším na pokračování.

Star Trek IV: Cesta domů (1986)

Nejen proto, že mám rád cestování časem jsem si tento film oblíbil a považuji ho za bezkonkurenčně nejlepší odkaz klasické série ST 90 %.