• Krátkometrážní

Hráči (1998)

Pro fanoušky pokeru povinnost...Jen taková drobnost,která mě štve u hodně americkejch filmů-proboha proč se vždycky někde objeví ruskej komunista a chce lámat těm hodnejm kosti?...Hodně mi vadil dabing Malkoviche,znělo to dost směšně, ale jinak skvělej film kterýmu k dokonalosti moc nechybí.

Zátoka (2009)

Dokument,který vyvolá mnoho emocí a na konci se vám chce křičet,řvát,plakat...Jak to může někdo těm roztomilým,stále usměvavým delfínům dělat a říkat si člověk??...to nejsou lidé,jsou to Japonci...Stejný film by se ale dal natočit na jatkách kousek od vašeho domova,zabíjíme zviřátka a jíme je..tak to je a bude a ani greenpeace s tim ni nenadělá...Jako film to funguje víc než dobře,jako dokument vůbec...Chyběl mi tam větší prostor pro vyjádření druhé strany,tvůrci tam dali nějaké výroky lidí,co za to mají být zodpovědní,ale nedali jim možnost vyjádřit se k tomu přímo(otázkou samozřejmě je,jestli měli možnost),podle mě by bylo mnohem zajímavější,kdyby se věnovali více tomu,proč ostatní země na Japonce neuvalí nějaké sankce,jako třeba na Koreu a další,když nerespektují celosvětově uznávané dohody,jestli a jak moc jsou delfíni ohrožení,jak je na tom jejich populace atd.Dávám nízké hodnocení,protože to není objektivní dokument,jak se film tváří,přesto asi plní svou funkci,protože jsem se po skončení taky snažil poslat smsku:)

Čarodějky z Eastwicku (1987)

Horor??..nechápu v kterých scénách by se měl divák bát...a ani vlastně čeho: Ďábel je tu přeci normální chlap,který touží po teple rodinného krbu...Komedie?..Jediná scéna,která u mě vyloudila mírný úsměv byla,když se Nicholson proměnil v obra s krkem užším,než mají afričtí domorodci a odletěl...(do nebe?xD)....nesmál jsem se,nebál jsem se,ale vůbec mi to nevadilo...první půlka filmu byla velmi dobrá s prakticky nepředvídatelným dějem,skvělou hudnou a excelentním Nicholsonem...ta druhá už byla horší..přeci jen woo-doo s d´áblem a zvracení pecek vás na moc dlouhou dobu nepobaví,tak jsem jen čekal,jestli se ukáže,kdo je tam vlastně za kladase...čekal,ale nedočkal(moje favoritka nejdřív málem vyzvracela duši a pak jí ubil pohrabáčem milující manžel)...Na film jsem se dost těšil,ale bohužel mě celkem zklamal.Vidět ho náhodně v televizi,asi budu skákat radostí,ale takhle jsou to silnější 3*

Bruno (2009)

je to slepenec rádoby vtipnejch scén,který by bez hlavní postavy neměli společnýho vůbec nic...borat ještě ušel,ale tady jsem se za 81minut nezasmál ani jednou,možná proto,že mám nějakou nepochopitelnou averzi vůči nahejm chlapum...

Hooligans (2005)

Není to film o fotbale,bitkách,ani pití...je to film o stylu života,subkultuře...a je zatraceně dobrej...ne všem prostě stačí přijít domů z práce a pustit televizi,nebo otevřít knížku..někdo hledá opravdové přátelství,možnost opřít se o někoho kdykoli to bude potřebovat,dobrodružství,život na hraně,hrdost a čest-a tyhle věci já v tom filmu viděl.. "V souboji tváří v tvář nesmíš uhnout a bojovat za svý!"..Něco může bolet,nebo třeba i zabít,ale už jen postavit se tomu a neuhnout stojí za život....Pro mě úžasnej film,kterej podtrhuje neméně dobrá hudba.

Farma zvířat (1954)

Režisér si přečetl knížku, zhustil děj do hodiny a nezapoměl vyškrtat zásadní věci, který dělají Orwellův román dokonalým dílem...Nechápu, proč tam třeba věnuje tolik času tomu,aby ukázal jakým způsobem zvířata nahrazují práci pana Jonesa...ten film nic nepřidal, ba naopak kouzlo díla ztratil a výsledek vypadá tak trapně a nevěrohodně, že by se v tom ani Stalin nepoznal...dávám 2* za předlohu

Hvězdná brána: Návrat (2008)

Pro fanoušky povinost,která zaručeně nezklame.Je zajímavé znovu vidět staré známé neurotické Goa'uldy,jak zotročují naší galaxii a celou partu klad´asů snažících se jim v tom zabránit.Škoda jen,že O'Neilla dostali tak brzo..bylo ho tam málo:)..Martin Wood měl kliku,že se v těch desítkach/stovkách? dílů objevilo tolik postav,které byly v seriálu téměř nesmrtelné,protože jich během filmu nechal zabít,případně zmrzačit víc než dost.Za mě 75%

Červený trpaslík (1988) (seriál)

Možná jsem nechutnej, neotesanej, pologramotnej, nemuzikální, chlípnej, tupej, kosmickej vágus a mám důvtip a šarm německýho ovčáka po transplantaci hlavy,ale tenhle seriál je pro mě kus života...Můžu na něj koukat pořád dokola a nikdy mě neomrzí, což je asi jedinej produkt kinematografie o kterym to můžu říct.Všechny dialogy jsou naprosto dokonalý, tak dokonalý, že nerozeznáte hlášku od ostatního, protože se smějete vlastně pořád...Lidi, co tenhle seriál kritizujou ho bud nepochopili, nebo je to smečka neandrtálců potetovaných pravopisnými chybami.