Azumi 2 (2005)

Není to tak krásné jako první díl, ale nezklamalo mě to. Po vizuální stránce to malinko zaostává, ale přesto je to příběh dostatečně silný s moc charismatickou hrdinkou. Náklady jsou opět minimální a díky povedenému a inteligentnímu konci hodnotím tento snímek 4*. Ještě musím dodat, že dvojka je o něco míň přístupná západnímu divákovi, proto se možná nebude líbit všem těm, kteří měli rádi jedničku.

Shutter (2004)

Jedná se o klasický asijský duchařský horor. Tento film není sice z Japonska, ale pochází z Thajska, každopádně svým stylem je ho možné řadit k sérii "Kruh". Shutter mě překvapil vysokým množstvím lekacích scén, které fungovaly. A některé z nich byly přímo smrtelné. Film má několik point, přičemž ta finální je dosti originální. Co dodat? Jen, že se celkově jedná o velice zdařilé dílko vrámci žánru.

Yeopgijeogin geunyeo (2001)

Tak tady to začalo. Škoda, že si nepamatuji datum, kdy jsem se zamiloval do těch poloostrovních šikmooček, které rozděluje nesmyslná vnitrostátní hranice mezi sebou a pochopitelná romanticky-intelektuální hranice od okolního světa. A pak že nebrečím.

Válka světů (2005)

LIdé brečí a nadávají a Spielberg se směje a nadává a....brečí. Velmi originální pojetí s bezkonkurenčním závěrem.

Prokletí (2005)

Typický Wes Craven. K tomu není třeba cokoli dodávat. Film pro mladé o mladých. Trochu horor, trochu komedie. Po obou stránkách docela úspěšný. Přesto nic převratného, ale solidní teenagerovská zábava.

Království nebeské (2005)

Pro všechny obdivovatele „Gladiátora“ a pro příznivce akčních, rozsáhlých bitev to bude nádherný zážitek. Budou se rozplývat nad Scottovým talentem pro obrazotvornost a s otevřenou pusou sledovat veškeré dění, které pro ně bude audiovizuální lahodou. Oproti tomu každý pořádný intelektuál se pozastaví nad prázdnotou scénáře a nedostatkem myšlenek a bude mu film připadat jako sice hezká, ale absurdní a hloupá akční podívaná. Já jsem se našel v obojím. Jinak film byl přesně takový, jaký jsem ho čekal. Bombastický moment - (Ne)znázornění velké bitvy.

Vesnice (2004)

Tak tenhle film mě osobně neskutečně zklamal. Podle některých názorů jsem čekal...aspoň něco, ale nedostalo se mi ničeho. Snímek je naprosto prázdný. Jediný, co se tam řeší je, jak mocná je láska a že ani slepota jí nezastaví. Pohádkové bezchybné postavy a utopický život? Já se nerozplakal... Jinak film je navíc špatně udělaný. Tragická kamera atd. Jediný, co chci pochválit (a za co je ta *), je výkon Phoenixe a slušná hudba. Ale to je málo Shyamalane, to je málo!

Revizoři (2003)

Metafora složitého života a pekla, kdy Antal čerpá z raného Aronofského, Lynche a Donnieho Darka může nakonec bejt upřímnou, velmi vtipnou a originální komedií.

Hitch: Lék pro moderního muže (2005)

Psychologická analýza diváka, která má jen jednu dodatečnou otázku. Ztotožnili jste se s Willem Smithem nebo Kevinem Jamesem? Smutná odpověď. Amber Valletta není cena útěchy.

Nekonečný příběh (1984)

Řeknu to na rovinu, lepší než LOTR 1,2 i 3. Jednou si ve vězeňský sprše vzpomenu na tu zcela jistě trestně mladou císařovnu.