Ostrov (2000)

Co čekáte od Kimova filmu? Sex, násilí, málo slov, krásnou kameru, bizarní vztah, prostituci, jezero, krásné korejky, kritiku společnosti? Tak tady to máte všechno v tom nejlepším provedení, jaké může být. Prostě klasický Kim Ki-duk. A háčky? Mňam. Jedna z nejpovedenejších metafor, co znám.

Posel budoucnosti (1997)

Nevím, jak je to přes všechny ty vaše názory možné, ale tenhle film se mi prostě moc líbí.

Je třeba zabít Sekala (1998)

Největší úlet České filmové a televizní akademie. (Oprava - roky 2002, 2004, 2006, 2007 ukazují, že Akademie neulítává, ale je jednoduše zvrácená)

První rytíř (1995)

Tenhle film je špatnej, nic nefunguje. Je to nuda a navíc ještě blbě natočená. Fuj

Maljukgeori janhoksa (2004)

Perfektní drama, které nám ukazuje drsný život jihokorejských štředoškoláků koncem 70. let. Nebudu se rozepisovat, vše již bylo napsáno od jiných. Jenom se přidávám. Je to napínavý a velmi povedený film. Jeden z nejlepších korejských snímků roku 2004.

Aneun yeoja (2004)

Tak tohle je už vážně šikana. Myslím tím citová šikana od Korejců. Další film, který je tak silný, že si se mnou dělal co chtěl. Opravdu to není romantická komedie, jak již napsala May. Je to místy úsměvné, místy komediální, ale jinak naprosto napínavé drama. Romantika to je i není. Záleží, co si pod tím představíte. Ale o lásce to je, to jo.

Doručovací služba čarodějky Kiki (1989)

Jeden z těch filmečků spíš pro malé od velkého mistra z Japonska. Přesto nádherná pohádka o čarodějce Kiki, která opouští rodiče a se svou kočkou se vydává hledat město, kde by se usadila. Hodně milých, hodně vtipných scén a krásně napsané a nakreslené postavy. Prostě a jednoduše Miyazaki jak ho známe.

San geng 2 (2004)

3 filmy, 3 slavní režiséři ze 3 různých zemí a 3 různé pohledy na násilí a strach. První film (Box) je od Takeshiho Miikeho, který není podle mě tak brutální jako ve svých jiných filmech. Hororová atmosféra není dokonalá, ale jedná se o zajímavý příběh o 2 sestrách a kouzelníkovi. Druhý film je od u nás ne moc známého hong kongského režiséra Fruit Chana. Jmenuje se Dumplings a je skutečně extrémní. Drsné scény a ještě drsnější představy vás neminou při sledování téhle povídky o hubnutí. Fuj, jak někdo může jíst xxxxxxxx Poslední film (Cut) je od Chan-wook Parka, který opět dokazuje, že je famózní režisér. Suveréně nejlepší film v rámci 3 Extremes. Perfektně propracované psychologické drama. Napínavý a drsný.

Kroužek sebevrahů (2001)

Jestli je pro tyhle japonské filmy něco typické, pak je to originalita. Píšu pro tyhle, ale kam vůbec Suicide Circle zařadit? Jedná se o velmi podařený mix, při čemž nejvíc asi o thriller a detektivku. Silné a nezapomenutelné scény jsou samozřejmostí, navíc jde o chytrý snímek. Myšlenka, kterou nám vnucuje, je spíše podnět k zamyšlení, je to taková otázka. Přesněji několik otázek. A všechno se to točí kolim smrti. Jo a btw nesnáším, když umírají mladé dívky, i ve filmech.