Tři králové (1998) (seriál)

Velmi pěkně zpracovaný seriál o Druhém odboji na území Protektorátu, který líčí příběh takzvaných Tří králů, kteří vedli odbojovou skupinu proti německým okupantům. Příběh je opravdu velmi smutný a dojemný a zároveň se pohybuje poměrně blízko skutečným událostem na prakticky faktografické rovině. Výborný Vladimír Javorský, který ztvárnil postavu št. kpt. Morávka, jeho herecké výkony zde jsou opravdu neskutečně věrohodné skutečnému člověku.

Třetí říše v barvě (1998) (TV film)

Výborně zpracovaný nezvykle barevně natočený dokument o vzestupu a následném pádu Třetí říše, rozhodně by ho měli vidět všichni, kteří se zabývají Druhou světovou válkou, je plný neznámých i necenzurovaných záběrů žánrového života obyvatel i vojáků nacistického Německa.

S.W.A.T.: Under Siege (2017)

Tedy rozhodně se nepokládám za znalce amerického bezpečnostního systému, ale myslím, že výcvikové středisko SWAT rozhodne není určeno pro věznění podezřelých a už vůbec si nemyslím, že má vypadat tak jako zde s jednou závorou a jednou černoškou s brokovnicí na hlídce, ideální místo pro přepad, který později následuje, ale každý kdo trošku zná akční filmy, tak ví, že je více střežena oblastní policejní stanice, než tahle nová budova SWAT. Myslím, že tvůrci filmu měli své potencionální diváky trošku za blázny. Štíty? Vždyť je to jak roleta na krámě. Lidi od speciálů navíc rozhodně nejsou malé podvyživené Vietnamky nebo podobně, ani to se jim moc nepovedlo. Jatka a holky si daly souboj, to jsem tušil už od začátku. Nene a další zrádce! No jako radši si to nepouštějte.

Dabing Street - Ženské zbraně (2018) (epizoda)

Tento díl byl zatím z celé série asi nejslabší, trošku mi tam chyběl vtip a dynamika dílů předchozích.

Velmi nebezpečné známosti (1999)

No já nevím co je na tomhle filmu výjimečné nebo proč má tak dobré hodnocení, americká hloupost s pár pěknými tvářičkami a napraveném floutkovi, který vypadá jak ucho a přitom je to novodobý Casanova. Rozhodě nevím jestli všude adorovaná psychologie postav není jen marketingovým tahem, protože mně se jí tam nedostávalo. Tohle je dle mého soudu zcela zbytečný film o zkaženosti zkaženého světa bohatých. Život je tak těžký, když nemusíte celý den nic dělat a klackujete se nad svojí znuděností. Nuda od začátku a až do konce, až na kozy Michelle Gellar, ty jsou tam skoro furt.

Zloději zelených koní (2016)

Zase se člověk dozví o něčem o čem dosud skoro neslyšel, nebo spíš nevěděl podrobnosti o této činnosti na našem území.

Pasáček z doliny (1983)

Takovéhle krásné poetické filmy se už dnes netočí, už po pár minutách jste sami kdesi v horách pár měsíců po válce. Drsný svět, kterým prochází malý pasáček sám jen s dědou. Banderovci, kteří se chtějí dostat do Rakouska přijdou do vsi, kde lidé křesťanského založení pomáhají těmto skupinám s příslibem porážky komunistických antikristů. Sedlácké rozhovory nad pivem, které vede Prachař jsou toliko opravdové, že nevíte jsou-li to herci, nebo skuteční sedláci. Krásné rozprávky, které se malý od dědy dozvídá poeticky dokreslují celý příběh. Škoda, že televize nedává tyhle filmy častěji, zbytečně upadnou v zapomnění.

Mizerové (1995)

Skvělá akce a zároveň vkusná legrace občas trošku trapná, ale prostě do filmů jako je tenhle to patří. Zábada od začátku až do konce, výborně sehraná dvojka.

Akce B (1951)

Tyhle filmy jsou svým způsobem krásné, ukazují překrásnou českou přírodu a technickou vybavenost našich jednotek po skončení války, rovněž práci SNB, nebo vojska. Velkým mínusem (z dnešního pohledu) je ovšem přílišná politická agitaci, či černobílý pohled na lidi, kteří jsou buď socialistickým ideálem občana nebo sprostým záškodníkem. Mezi všemi vyniká Král Šumavy, kde je právě politické agitace nejméně a proto je film nejlépe hodnocen i s odstupem let.