Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Krimi
  • Akční

Recenze (1 017)

plakát

Nejvýznamnější operace 2. světové války: Bitva o Atlantik (1996) (TV film)

Námořní bitvy, taktika a vybavení mi nic moc neříkají, proto je pro mne tento díl velmi poučný v celém ohledu informací. Přehledně vylíčené události všech podstatných operací a blokád v rámci celé druhé světové války, technika i důležité informace k vybavení pro mě byly z části nové.

plakát

Nejvýznamnější operace 2. světové války: Bitva o Berlín (1996) (TV film)

Posední díl v celé sérii, musím říct, že opět velmi dobře zpracovaný. Jednotky vždy velmi kvalitně popsány v souvislosti s operací i předcházejícími událostmi, které v bitvu vyvrcholily. Popsání nejdůležitější techniky, síla protivníků i další podrobnosti jsou oproti jiný dokumentům velmi pečlivě zpracovány. Musím oceniti situační mapy a hudbu.

plakát

Nejvýznamnější operace 2. světové války: Bitva o Rýn (1996) (TV film)

Další velmi podařený díl této mini-série, opravdu velmi oceňuji zaměření se na úzký pruh bojů v rámci druhé světové války. Kvalitní komentář k jednotkám. Počtu techniky i samotným typům vozidel, tanků a letadel. Žádné dlouhé úvahy o tom, co by kdyby a opravdu čistý komentář jednotlivých bojových operací.

plakát

Bitva na Moravském poli (2021) (TV film)

Poměrně povedené, nicméně trochu minimalistické a výklady těžko říct jestli nějak zajímavé. Celkově mi tam něco chybělo. Tento dokument měl určitě na víc. A to familiérní chování a určitě neúcta a žádná kultura mluvy..

Skřivánci na niti (1969)

Ačkoliv jsem film viděl již několikrát. Poprvé dnes 12. 5. 2022 v Ponrepu (kině), musím říct, že je to opravdu zážitek. A veškeré nuance filmu vyjdou na povrch víc, než doma na gauči. Vše se velmi hmotně prolíná, těžká práce, kantovské citáty, láska a neskutečná absurdita ušlapávaných a ušlapávačů. Celé je to takové opravdové, láska mezi strážným a cikánkou, která si v posteli neustele a přes den pálí nábytek a zpívá staré písně. Stejně jako přetvářka dělnického pohlvára a jeho motivační řeči o třídním boji a červené kravatě. Skřivánci na niti jsou film, který svázanou lidskou duši z pomyslné nitě propůjčí na nejbližší vysoký strom a nechá ji zazpívat ve světě plného nesmyslů a absurdit.

plakát

Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství (2022)

Moc paralelních světů. Hodně akce a kouzel. Na mne je to už moc vyumělkované co se týče schopností a moci. Je tam vlastné jen jedna bytost co bez problémůporazí i skupinu hrdinů a to je docela nuda.

plakát

Nejvýznamnější operace 2. světové války: Bitva o Normandii (1995) (TV film)

Tento díl je výborně zpracovaný do logického postupu spojeneckých sil v Evropě a přípravy operace Overlord. Opět je vše velmi přehledně rozloženo do příprav, vybavení obou stran i faktických možností útoku a obrany. Porážka Německa v oblasti severní Francie dlouho visela na vlásku.

Ovládací panel