U konce s dechem (1960)

Filmu, film, který je jiný, jiný, ale krásný a zajímavý. Francouzský styl komunikace, nesmyslné dialogy a děj, který se jen líně převaluje dál pařížskými ulicemi. Utečete obyčejnému dnu do obyčejného dnu šedesátých let v Paříži a za to takový večer stojí dámy a pánové. Bavili mě rozhovory, rychle změny prostoru, nevyslovené i vyslovené nesmysly, a ten styl kamery je neskutečně uhrančivý.

Setkání v Praze, s vraždou (2008) (TV film)

Velmi zajímavý námět pro detektivní příběh se zajímavou zápletkou i hereckým obsazením.

Četa (1986)

Na světě je jen hodně málo filmů jako je Četa, patří k nim Apokalypsa a podobné, jsou to filmy, které ve vás dlouho po shlédnutí nechají silný zážitek války a atmosféry místa a postav. Četa je dokonalý film o vietnamské válce, kde nehledáte nesrovnalosti ve výzbroji a technice, vše je dokonalá souhra příběhu, atmosféry, herců a děje. Náročný a těžký příběh dvou jiných seržantů a mezi nimi kotel zloby, utrpení a krutosti, ve kterém se jako v bubnu pračky točí celá "četa" jejich vojáků. Nikdy nezapomenu, když jsem film viděl poprvé a jaký dojem ve mě nechá vždy, když film vidím znovu.

Velká červená jednička (1980)

Film, který jsem viděl nesčetněkrát, má několik opravdu velmi povedených pasáží. Bohužel technika, kterou používají Němci není německá, ale jen přebarvená americká vyřazená a využitá jen pro natáčení filmu. Pouť první pěší divize je tu ovšem moc pěkně vyvedená od bojí v Africe/Sicílii a pak celá Evropa.

Žena je žena (1961)

Film je krásné sledovat v původní francouzštině, podařilo se mi sehnat jen slovenské titulky. Je to moc hezká podívaná na Paříž v šedesátých letech a tolik radosti ze života.

Cromwell (1970)

Film, který svou kvalitou přesahuje celou řadu známějších historických filmů. Pohled na Cromwella tak, jak asi skutečně chtěl, aby Anglie fungovala. Technika bitev i politické debaty jsou kvalitně zpracovány a vyváženy, tak, aby se divák nenudil, ale zároveň pochopil problematiku první poloviny 17. století v Anglii co možná nejlépe. Pro historiky i ostatní dobrý film na hezký večer.

M*A*S*H - Margaretino zasnoubení (1976) (epizoda)

Kdy se z Margaret stala normální ženská a přestala být ozvěna a mozek Frenka? Já chápu, že se postavy vyvíjejí, ale takové ty skoky o 180° by měli diváci nějak postřehnut.

Kaviár jen pro přátele (1969) (TV film)

Doufám, že k tomuto stylu přátelství se s kamarády nikdy nedopracujeme.

Tenká červená linie (1998)

Celý film je jeden dlouhý epilog filosofických úvah, které na válečných filmech oceňuji, ale zde je toho moc, je to dlouhé. Válečné scény prolínají scény dialogů, které na sebe často nenavazují.