Vodník - Epizoda 3 (2019) (epizoda)

Pro mně jako diváka, který si nad detektivkami vždy velmi rád zapřemýšlí a kombinuje si možné pachatele,to byl opravdu neobvyklý konec. Jsem trošku zklamaný, měl jsem úplně jiné představy, navíc spousta okolností nakonec pozornému diváku nesedí. Nevím jak ostatní, mně to trošku zklamalo. Jinak to má ovšem celé skvělou atmosféru.

Zrcadlo nenávisti (1987) (TV film)

Zajímavá zápletka kriminálního případu o dvou starých sestrách, jednomu podivínovi, který prodává noviny a malíři, který náhodou přijde na důvod vraždy i na pachatele. Skvělý Miroslav Macháček i Rudolf Hrušínský.

Vodník - Epizoda 2 (2019) (epizoda)

Rozhodně kvalitní druhý díl naprosto skvělé první části, která měla opravdu velmi specifickou a zajímavou atmosféru. Vyšetřování má řád a je velmi dynamické, minulost v konfrontací s režimem tehdejší doby, letní utopická atmosféra a krvavý případ jsou opravdu skvělá kombinace této miniserie.

Kawasakiho růže (2009)

Pocit viny, ale tak nějak trošku nespravedlivý nebo ne?

Tlumočník (2018)

Kvalitně zpracované téma nacistické viny a minulosti. Velký obdiv panu Menzelovi.

Rapl - Série 2 (2019) (série)

Druhá série bohužel nepokračovala v ponuré náladě prvních dílů, případy a prostředí, které mě na první části tolik bavily dostaly zcela jiný charakter a logiku, stejně jako hlavní postavy. Je pravda, že něco málo si seriál ponechal, ale je škoda, že víc nevycházel z ohlasů diváků, kteří adorovali právě mnou vypsané vlastnosti první série. Kuneš je ale pořád skvělá postava a na každý díl jsem se celý týden těšil, postavy a jejich příběhy jsou zajímavé a tak na to koukat prostě baví. Místo Krušných hor je dějištěm Ústí nad Labem, které zase nabízí trochu jiný pohled na případy a padouchy. Rozhoduji se mezi třemi a čtyřmi hvězdami, ale nakonec dávám čtyři - možná i trochu z nostalgie na první sérii.

Čierne ovce (1973) (TV film)

Velmi syrové a drsné drama z prostředí vesnické kolektivizace a dávných křivd, které se až s novými událostmi uzavřou, aby lidé mohli pokojně žít a nemyslet na minulost, která je plná bolesti a smutku. Skvělá hudba Zdeňka Lišky a zajímavý je zde i jedna z prvních rolí Jiřího Bartošky.

Narozeniny (1984) (TV film)

Chudák Navrátil, ten má pořád takovou smůlu.

Rapl - Ryba smrdí od hlavy (2019) (epizoda)

Příspěvek od "EddieIron": Přesně tak, lidi koukají na film, kde hrdina 2h běhá střílí, zabíjí a ničí a když jim pak někdo předloží příběh, kde vládne trocha reality a lidskosti tak ofrňují nos a hledají marginální chyby a nesrovnalosti, mně se Rapl líbí právě pro svou "normálnost" a každodennost. A taky platí pravidlo, že když se mi něco nelíbí, tak se na to koukat nemusíte, odpad si dávejte někde jinde a vaše mindráky s vlastními životy povídejte někomu, kdo o to stojí chlapci a děvčata. :-)