Rédl - Děs (2018) (epizoda)

Drsná koncovka mini-serie, opravdu velmi naturalistické scény i syrové schéma celého příběhu zde jednoznačně vyústila ve velmi krutý konec.

Marketa Lazarová (1967)

Velmi syrové a naturalisticky zpracované historické drama plné vražd násilností a ukrutnosti. Stopáž je opravdu velmi dlouhá a to dává některým pasážím velmi vleklý a úmorný charakter, jestli se na to chcete v klidu podívat tak doporučuji jeden dlouhý zimní večer - případně dva večery. Rozhodně stojí za to se na tento román podívat, ale musíte se obrnit trpělivostí a otrlostí abyste si film skutečně vychutnali. skvělá Kemr jako pán Kozlík i celá řada výborných slovenských herců scénám přidávají dynamiku a rozhodnost. Pusťte si a poznejte něco málo z krutého raného středověku

Rédl - Ivana (2018) (epizoda)

Tenhle díl už je slušně drsná podívaná.

Rédl - Komu se dá věřit? (2018) (epizoda)

První díl byl trošku utahaný a rozpačitý, rozhodně se nedalo říct jak dynamicky a zajímavě se děj rozvine. Líbí se mi styl i formát celého seriálu, zápletka je z prostředí málo filmovanych událostí těsně před rozpadem federace dávají neotrelou podobu a styl. Rozhodně zajímavý nápad rozkrýt něco málo z období velkých změn.

Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny (2018)

Mně jako starého fanouška HP prostě nadchlo propojení nového a starého příběhu, které měl divák vždy v HP jen v několika slovech. Každý nový záběr z historie Bradavic nebo Brumbálova života je pro všechny, kteří na HP vyrostli další otevřená komnata minulosti všeho co se v kouzelnickém světě odehrálo, předtím než se Voldemort pokusil zavraždit malého chlapce v Zobí ulici. Ano, je to nové a kouzelnický svět funguje trošku jinak než jsme byli zvyklí, nicméně je to důstojný rovník filmů o Harrym Potterovi a rozhodně doporučuji všem, kteří když slyší známou hudbu z HP vyskočí husí kůže, aby na film zašli a zapomněli na jednotvárnou a nesystematickou první část filmu, která nedosahuje ani z daleka kvalit dvojky. Mám pocit, že negativní recenze píši vždy jen ti, kteří věci odsoudí, aniž by zkusili vnímat něco co prostě na plátně kina neuvidí, je to část minulosti příběhu a byť má své mouchy a nedokonalosti, tak mě velmi potěšil a opět vrátil do let, kdy jsem HP viděl poprvé a v postavách, které dnes notoricky znám jsem se teprve začínal orientovat. Těším se na třetí část. PS: Kdo píše že mu chyběla bitva, podívejte se na válečné filmy, tam je bitev dost a nám ponechte červené hodnocení ve výpravných filmech.

Balada o pilotovi (2018) (TV film)

Velmi krásné historické drama, které opravdu České televizi musím pochválit, z historického i lidského hlediska opravdu povedený film plný citů, křivdy a naděje ve svobodu a samostatné Československo. Povinnost ke státu a vůle bránit ho na straně dobra. Silný příběh.

Venom (2018)

Jízda od začátku až do konce.

Strašidlo (1999) (TV film)

Moc milá povídka o dvou mladých manželech, kteří přijedou správcovat na hrad. Moc se mi líbila dvojice Strach a Vilhelmová, opravdu vypadali věrohodně zamilovaně a přitom střeleně. A Strachův kamarád Vaculík, který přijede vyšetřit záhadné objevování strašidel je taky zcela přirozenou entitou.