Policie Modrava (2011) (seriál)

Čtu si tady s pobavením komentáře uživatelů, jejíž jediná zkušenost s prací policie ČR je, že se koukali na seriál Pitaval. Opravdu mně vždycky velice rozčílí, když někdo vyhledává chyby na seriálech, které měly vzniknout pouze proto aby pobavily napjatého diváka, který kouká na všechny ty vraždy a násilnosti v amerických seriálech. Soukup natočí klidnou kriminálku z prostředí našich krásných hor, kde jsou v hlavní roli policisté z obvodního oddělení, kteří řeší nejrůznější případy. Všem divákům je jasné, že vraždy a podobné těžké případy by si okamžitě převzaly vyšší orgány PČR, ovšem na takový seriál se podíváte, aby si vaše duše odpočinula a nehledáte všemožné důvody seriál napadnout a zkritizovat. Je to podobné, jako když dnešní "filmový specialisté" nachází v 30 případech majora Zemana, že v záběru XY jede auto co se vyrábělo až další rok a že v době vyšetřování na vozovce být nemohlo. Za mě je seriál velmi pěkný, i když má své profesní i herecké nedostatky, na vlastní chyby se koukejte doma, máte jich tam určitě víc než v tomto seriálu. Poklona všem samozvaným kritikům a jejich otřesným způsobům vyjadřování.

Policie Modrava - Čertův mlýn (2015) (epizoda)

Tohle byl opravdu pěkný kriminalistický díl, ze začátku je děj skutečně dynamický a zvratový. Postupně se transformuje do tiššího pátracího stylu a celkově tvoří velmi kvalitní podívanou o dopadení vraha. Vedlejší dějové linky dotváří příjemný osobní charakter seriálu.

Policie Modrava - Kovbojův návrat (2015) (epizoda)

Trošku naivní případ s několika poměrně neuvěřitelnými kriminalistickými náhodami, které vlastně celý případ rozklíčují ze začátku. Pořád jsou tam ale velká plus a sekundární dějové linky jsou stále velmi zajímavé.

Policie Modrava - Ranč (2015) (epizoda)

Pěkný díl s krásnými záběry Šumavy. Žádná velká kriminálka, ale takový jednoduchý příběh ze života lidí z hor.

Policie Modrava - Za lepších okolností (2011) (epizoda)

Jako detektivní příběh nic moc, tahle záležitost má ovšem velmi velké plus a to je krásná šumavská příroda kolem Kašperských Hor a velmi sympatická Soňa Norisová. Musím tedy dohromady říct, že to skřípe skoro všude a jako krimi to opravdu není příliš kvalitní, ale na pár nudných večerů to jako kulisa stačí, mně jako milovníka Šumavy, potěší každý záběr z této překrásné části naší republiky a k tomu trocha krimi je pestré zpestření.

O mrtvých jen dobře (1985) (TV film)

Normální detektivka o jednom nešťastném činu a smutné vesnici.

Pohádka z Kampy (1986) (TV film)

Velmi tématicky laděná pohádka, jestli nemáte rádi hlínu a hrnčíře, tak si to ani nepouštějte. Kampa se jim v rámci možností docela povedla, ale zápletka je prazvláštní. Kulisy prostě nejsou můj šálek kávy, nejlepší je Přeučil, když chlastá v Malostranské besedě :D

Lolinka a kníráč (1998) (TV film)

Tehle typ nízko-rozpočtových pohádek je velmi zvláštní, pokouší se rozehrát velký příběh o lásce a království a pak celou partii hrají tři herci v jedné špatně naaranžované místnosti. Těžko říct proč nenatočili radši jednu dobrou než dvacet těhle rozlítaných. Tady to zachraňuje kvalitní obsazení. :)