• Fantasy

Vrtěti psem (1997)

Zajímavý snímeček. Pohodový film na večer, když budete chtít, můžete to brát vážně, když ne, nemusíte. Za trochu přemýšlení to stojí, nakonec, kdo má peníze, má moc a může si vymyslet všechno. Nebo ne?

Zkrocená hora (2005)

Ani nevím, jak začít. Tenhle film by mohl mít klidně čtyři hodiny a stejně by mi to nevadilo. To, co se odehrávalo před mýma očima bylo křehké, tiché a intenzivní. Herecké duo zahrálo svoje role bravurně a prostředí jenom umocňovalo okouzlující atmosféru filmu. Ačkoliv jsou ve filmu převážně záběry beze slov, vůbec to nevadí. Zkrocená hora je, řekla bych, výjimečný film, který by měl vidět snad každý. Emotivní konec je krásná tečka krásného filmu.

Šťastné a Veselé (2005)

Od názvu jsem očekávala všechno, jenom ne to, co přišlo. Snímek nám byl pouštěn v rámci dějepisného semináře a já zas čekala nějakou kravinu. Název mě zarazil, ale děj, ten mě teprve dostal. Snímek, založený na skutečné události, rozhodně zacloumal mými emocemi, protože jsem milovník Vánoc a tady je úžasně ukázána síla, kterou mají. Dokáží spojit nepřátele, odstranit jazykové bariéry a zahřát lidská srdce uprostřed zimy a války. Netypicky pojatý vánoční film s jednoduchým příběhem a možná i trochou toho poslání.

Prokletí domu Hajnů (1988)

Neviditelného jsem si půjčila v rámci povinné četby. Od první stránky jsem věděla, že tohle mě bude fakt bavit. V záchvatu své zvědavosti jsem zjistila, že knížka byla zfilmována a tak jsem neváhala ani chvíli. Film vystihuje skvěle tu temnou a pochmurnou atmosféru, dokonce tak dobře, že pomalu cítíte chladný závan bláznovství, které na vás odněkud dýchá, ale je neviditelný. Skvělá kamera a hudba dokonale podbarvují celý příběh. Ten je oproti knize samozřejmě zkrácený, nicméně stojí za to. Ačkoliv jsem si Cyrila představovala jinak, Čepek je výborný. Celkově musím pochválit výběr herců a jejich výkony. Prokletí domu Hajnů je skvělé české psycho, které fanouškům tohoto žánru vřele doporučuji.

Tenká červená linie (1998)

Už ani nevím, jaká pohnutka mě vedla k tomu, že jsem si pustila tenhle film. Snad kvůli poměrně vysokému hodnocení. A upřímně- zklamal mě. Oceňují historicky hodnotné téma a snad i reálně zobrazenou bitvu, ale film jako takový mě silně nebavil. Filozofické chvilky hlavního hrdiny mi nic neříkaly, postavy mi k srdci nijak nepřilnuly a celkově to nebyl nejlepší filmový zážitek, jaký jsem kdy měla. Popravdě jsem druhou polovinu jen tak rychle sjela a nemám pocit, že bych o něco přišla. Super záběry krásné přírody, příjemná hudba na pozadí, pěkný hlavní hrdina. Možná jsem divná já, ale tenhle snímek u mě nezabodoval.

Cry-Baby (1990)

Nechápu to nízký hodnocení! :D Možná asi jo, není to prvotřídní film, dialogy pokulhávají, dějová linie předvídatelná. Ale celkový dojem z filmu je úžasný. Super písničky, rádoby drsná parta a krásná hlavní hrdinka. Pokud nečekáte nejlepší komedii nebo nejúžasnější romantiku, tohle je film, který pobaví, potěší a neurazí.

Čistá duše (2001)

Je to už rok, co jsem tenhle film viděla poprvé a stále ve mně vyvolává silné pocity. Řadím ho mezi nejlepší filmy, které jsem viděla. Snad to bylo mým duševním rozpoložením, ve kterém jsem se na Čistou duši koukala, nicméně si i přesto myslím, že tohle vážně stojí za to vidět a investovat dvě hodiny svýho času. Po Těžké váze a Gladiátorovi jsem byla potěšena trochu jinou rolí pro Crowea. Jeden z mých nejoblíbenějších filmů, navíc inspirován skutečným příběhem.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Jako zapálená čtenářka jsem před zkouknutím přečetla hezky poctivě všech pět knížek. O knihách není třeba se moc rozpovídávat a tak přejdu rovnou k filmovému zpracování. Povedlo se. Mám za sebou všechny čtyři série a musí říct, že seriál rozkvétá do krásy. První díl by mě možná bez znalosti knížek nepřesvědčil. Hromada postav a míst, které nejsou více méně představeny. Druhý díl mě donutí pustit si třetí a tak dále. Rozdíly mezi knižní předlohou a seriálem nejsou tolik patrné, hudba je skvělá, tu bych obzvlášť chtěla vyzdvihnout. Ačkoliv znám knížky a tak nějak tuším, co bude dál, při západu Hory a Oberyna jsem skoro nedýchala. Kdo může občas obětovat hodinku času, nechť si pustí Hru o trůny ;)

Žena v černém (2012)

Pro mě dobrý film se správnou atmosférou. Radcliffe hraje pěkně, víc mě ale baví prostředí, ve kterém se horůrek odehrává. Opuštěná vilka se zaplavenou příjezdovou cestou si žádá nějakého toho ducha a tajemnou minulost. Na horory moc dělaná nejsem, ale tohle se mi fakt líbilo, postraší to, ale do kalhot si z toho nenaděláte. Jen ten konec jsem tak nějak nečekala.

Mrtvý muž (1995)

Na film jsem dostala mnohá doporučení a stáhla jsem si ho i kvůli mému oblíbenci Deppovi, ale popravdě mě to nijak neokouzlilo. Příběh není nezajímavý, hudba úžasně dokresluje děj, postavy, režie, to všechno je dobré, ale jako celek mě to prostě nedostalo.