Transformers: Zánik (2014)

Po jedničce jednoznačně nejlepší díl. Z hodnocení ostatních mám pocit, že většina film viděla ve 2D s dabingem, který se u téhle série ohavným způsobem nepovedl. Zkrátka je to film, který, stejně jako třeba Gravitace, oceníte především ve 3D, kde se naplno ocitnete v akci nabušeném světě Transformers. Je pravda, že děj ani tentokrát nijak neoslní, ale alespoň má hlavu a patu. Na druhou stranu to není důvod, kvůli čemu se na tenhle film jdeme podívat, přeci jen u tohoto žánru jde děj vždy trochu stranou. Vyzdvihnout se musí především parádní akce, plno výbuchů, zkrátka všechny známky Michaela Baye. Rovněž potěšilo vidět nové tváře, které obrátily tuto sérii zase tím správným směrem. Opravdu bezvadná podívaná, na kterou bych se neváhal podívat znovu.

X-Men: Budoucí minulost (2014)

Musím přiznat, že tento díl se mi líbil z celé série zatím nejvíc. Rozhodně o třídu lepší, než předchozí film plný omáčky a pomalu žádné akce alá Wolverine. Film kromě pár naprosto úžasných scén nabídne i překvapivě hodně humoru, ale hlavně parádní děj. Líbí se mi, kam tahle série X-men směřuje a rozhodně si nenechámujít další bez pochyby výborný díl.

Agenti S.H.I.E.L.D. (2013) (seriál)

Myslím si, že po 8. dílu je už vhodné hodnotit seriál jako celek. Ač byl začátek seriálu v celkem pomalejším tempu, myslím si, že díl od dílu se seriál přibližuje očekávání, které jsem od něho čekal. Nejvíc se mi pak líbí časové propojení seriálu s filmy z produkce Marvel, viz například nedávný film Thor 2. Celkově si myslím, že mnozí z vás čekali od seriálu více, důvodem ovšem může být právě fakt, že každý z nás se snaží porovnávat tento seriál s filmy, což není zrovna na místě, protože kvalita filmů je opravdu někde jinde. Rozhodně neříkám, že seriál je jeden z nejlepších, jaké jsme měli možnost vidět, ale pro ty z nás, kteří si oblíbili agenta Coulsona a Marvel obecně, je tenhle seriál dokonalý nástroj, kterým si ukrátit čekání na nové filmy od Marvelu. Proti postavám nemůžu nic dodat, s jejich výběrem jsem spokojen a ani po stránce příběhové nemám příliš mnoho výhrad. Líbí se mi, jak znatelná je gradace seriálu v posledních dílech a každý z nás jistě čeká na vysvětlení znovuožití agenta Coulsona. I tak se nemůžu ubránit pocitu, že mi chybí více známých postav, které by tento seriál rozhodně posunuly nahoru. Snad tuto chybu ale do konce séri napraví, přeci jen, mnoho dílů je ještě před námi.

Český slavík Mattoni 2013 (2013) (pořad) odpad!

To jako fakt. Kraus si evidentě spletl moderování Slavíků s Uvolněte se prosím, větší šaškárnu jsem opravdu neviděl. Vrcholem toho bylo jeho předvedení Skokana roku, kde si dovolil pustit video jeho samého, kde se mu podařilo spadnout z pódia. Ano čtete dobře. Aby toho nebylo málo, povedlo se produkci nainstalovat mikrofon tak šikovně, že přestal fungovat po jedné hodině. Musím ovšem přiznat, že dlouho jsem se tak nepobavil, když ocenění, kteří ,,nečekaně" vyhráli, začali mluvit do toho nefunkčního mikrofonu. Velké zklamání rovněž nastalo jak v nominaci, tak následně i při vyhlášení výherců. Lucii Vondráčkové jsem vítězství přál, nicméně největší překvapení nastalo u Nightwork, které se neumístilo ani v top 3 a naproti tomu Kabát skončí 2. Televize Nova nám opravdu předvedla šaškárnu roku, které vévodí opravdu nečekané vítězství skupiny Kryštov, která si dokázala kouzlem vytvořit video pro případ, kdyby se umístila a dokonce i Krajčo si pro jistotu vytvořil video, kdyby se umístil náhodou třetí.

Čtyřlístek ve službách krále (2013) odpad!

Tak nevím, jestli se kromě Rudolfa nevrátila do minulosti i naše animace. Film na samé hranici koukatelnosti, kterou nezachrání ani slavná parta. Snad alespoň dabing nebyl úplně proti srsti a k postavám se celkem hodil, ale jinak je to jen film, který těží z oblíbenosti hlavních hrdinů. Ale co, hlavně když penízky cinkaj. Jak jsem se na film těšil vzhledem k tomu, že jako malý jsem každý díl přečetl mnohokrát, tak mi celý zážitek dočista zkazili. Možná bych se ale přeci jen dokázal přemoct dát alespoň tu hvězdu, ale za ty reklamy, které nacpali už i do animáků (snad jsem správně napočítal 4) si ani tu jednu nezaslouží.

Elysium (2013)

Myslím si, že za tento film se rozhodně Neill nemusí stydět. Akce, děj, ale hlavně vizuální efekty naprosto úžasné. Tím více je mi potom líto, že celý zážitek trval pouze 109 minut, protože při troše fantazie šlo z tohohle trháku udělat parádní tříhodinový snímek. Film tak jde mnohdy až příliš chaoticky dopředu, což bohužel ubírá mému celkovému hodnocení.

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Jak už jsme od Petera Jacksona zvyklí, po úvodním dílu, který byl opravdu jen takovou procházkou po Středozemi, se najednou začíná objevovat pořádná dávka akce. Ačkoliv nás zatím nečeká žádná pořádná bitva, člověk vidí, jakým způsobem děj graduje a rozhodně nejsem jediný, kdo se nemůže dočkat vytouženého třetího dílu. I tak se ale člověk rozhodně nenudí. Ač si člověk řekne, že film má neskutečných 161 minut, nejeden z nás si přál po poslední scéně další minuty navíc. Opravdu dílo génia, každou scénu po scéně jsem zářil při pohledu na efekty, kostýmy, které byly tak neskutečné propracované a vrcholem všeho pak sountrack, který má už od prvního dílu Pána Prstenů svoje nezapomenutelné kouzlo. Nemůžu se dočkat třetího dílu, který doufám nebude znamenat jeho opuštění od světa Středozemě, neboť jak je vidět, pro Středozem se Jackson narodil.

Kick-Ass 2 (2013)

Musím říci, že první díl mě zaujal trochu více. Samozřejmě hlavní roli hraje absence Big Daddyho, který vytvořil spolu s Hit Girl nezapomenutelný zážitek. Dále nám Cindy trochu povyrostla, takže už to není to malé děvčátko, její dětská obratnost jí ale naštěstí zůstala. Díl se ubírá úplně jiným tempem, navíc se mi zdá, že se povaha vtipu od posledního filmu zcela změnila. Jestli jsme se v předchozím díle zasmáli několika vtipným scénám, tentokrát film sází především na parádní hlášky hrdinů, což není zrovna podle mého gusta. Když toto ovšem pominu, šlo celkem o povedené pokračování, které se nemá za co stydět. Akce, napětí a jistá dávka parodie na Batmana tomu rozhodně nechyběla. Film bych hodnotil na 70 %, díky výbornému prvnímu dílu jsem se ale nakonec přiklonil k tomu zaokrouhlit hvězdu směrem nahoru.

Lásky čas (2013)

Tahle romantika se opravdu vydařila. Jsem rád, že existují v tomto žánru filmy, které se dají opravdu vychutnat a připoutají vás k obrazovce. První polovina je nepopsatelná. Časem sice přijde trochu útlum, ale to se muselo čekat. Trochu mi to připomínalo náš smínek Probudím se včera, ale tenhle film je o několik tříd jinde, už jen po herecké stránce, ale hlavně příběh je na romantiku neskutečně vypilovaný. Právem si zaslouží místečko v top 10 romantikách, které jsem vidět.

Millerovi na tripu (2013)

Obyčejná komedie, které jsou dnes stovky. Kladem je alespoň nějaká dávka humoru, ikdyž ne zrovna inteligentního a dost nízkého (kousnutí do varlat bylo už navíc opravdu moc). Hlášky taky celkem dobré, ale pořád to samé dokola. Asi jsem viděl jiný film, než ostatní, protože obdobné filmy mají o desítky procent méně. Film se evidentně snažil víc než na komedii nalákat osazenstvo na striptérku Jennifer Aniston, když to museli tvůrci zmínit i na plakátech. Ta tedy na svůj věk opravdu zaslouží obdiv, ale to je tak jediná nadprůměrná věc, která ve filmu je.