Amazing Spider-Man 2 (2014)

Mohli na ňom zamakat aj viac, ale pre Marvel fanúšikov je to pastva pre oči. V Komixe bol Parker mierny schyzofrenik :) a v Amazing 2 to pekne vystihli. Na jednej stranke vtipalek, na druhej v depresiach sa mučiaci Parker. A tu to zdôraznili a zabalili do digitálnej parády. Čo viac si fanúšik komixov môže priať? Snad , len čím skôr tretí diel minimálne tak dobrý.

Příběh kmotra (2013)

Keby bol takto natočený americký film s americkými hercami, tak 2* maximalne. Ale tým pádom, že sa to dialo tu a úplne sa nás to dotýka, mnohí tu dobu pamätajú, tak to tento film vysoko posúva aspoň u mňa. Vedralov každý nový kšeft som hltal s otvorenou hubou.

Ranař (2011)

Neskutočná "oddychovka" . A konečne hlavný hrdina nemá všetky vlastnosti v jednom tele. Je silný, ale sprostý ...a to sa mi páčilo. Goon je proste mlátička a zahral to tak, ako mal

Iron Man 3 (2013)

Normalne by to bolo tak na 3* , ale tak kto miluje marvel a superhrdinov, ten si to vychutná k spokojnosti :-) A Tony Stark s jeho úzkosťami a prepracovanosťou je top ....

Temný anděl (1990)

Na 90 rok, proste paráda :-) Ja som sa bavil. A ako píše superpero - niektoré hlášky aj pobavili. 4*

TACHO (2010)

Tak rozporuplný film! Neviem, ja nie som študovaný umelec, a tak niekedy film hodnotím lajckým okom. Nebudem hodnotiť strih, kameru  a podobne, ale celkový pocit z filmu. V kine sa pamätám, že sála bola vypredaná a všetci ľudia sa smiali a zabávali, včetne mňa. Preto je zarážajúce, ako niekto môže dať odpad! A jasne, komenty ako: "dávam odpad už z princípu, že Landa je bývalý nácek" jasne ukazujú na zaujatosť voči osobe autora, ako objektívne hodnotenie filmu. Ano, ak Ibrahim Maiga natočí film, tak náckovska komunita bude tak isto dávať odpad, už iba z princípu. Nie ste o nič horší , ako oni. Film bol super!

Prorok (2009)

Film v plnej surovosti väzenského prostredia, ktorý sa na nič nehrá. V dnešnej spleti "amerických ko*otin" je to super oživenie a tiež by bolo viac takýchto ponurných krimi. 3,5*

Lucy (2014)

Netreba film brať úplne vážne !!!! Proste Bessonová nedeľná oddychovka.

NON-STOP (2014)

Škoda, že to v tempe prvých 2/3 nevydržalo aj tú poslednú. Záver, ako by z béčkového filmu, ale napriek tomu veľmi podarený thriller.

Pokojný bojovník (2006)

Tak, ako film Kameňåk je postavený celý z vtipov, miestami mi prišlo, že pokojný bojovník je poskladaný z múdrych vyrokov a z hlåšok motivačných videí.Ale napodiv nevadí to, je to obalené do prijemneho pribehu, dej ide svižne. ......pekný relaxačný film a snad aj pre niekoho motivačný.