Ex Machina (2014)

Po vzhliadnutí trojice filmov o UI , kde film ONA postavil laťku tak vysoko, že Ex Machina a Banderasova Automáta je iba podpriemerný snímok.

Coherence (2013)

Podobne, ako 12 rozhnevaných mužov, aj COHERENCE ukazuje, že, ak je dobre napísaný scénar , tak film nepotrebuje miliónové špeciálne efekty, Deepa v hlavnej úlohe a ani podobne multimiliónové ingrediencie. Takto si predstavujem mysteriozné SCI-FI.

Prorok (2009)

Film v plnej surovosti väzenského prostredia, ktorý sa na nič nehrá. V dnešnej spleti "amerických ko*otin" je to super oživenie a tiež by bolo viac takýchto ponurných krimi. 3,5*

Thor: Temný svět (2013)

Pre fanúšikov fantasy/sci-fi a predovšetkým Marvel pacientov jednoducho PECKA. Ja som sa ani na minútu nenudil. Dej svižný, efekty perfektné, vykreslenie postav bezchybné.

Lucy (2014)

Netreba film brať úplne vážne !!!! Proste Bessonová nedeľná oddychovka.

Godzilla (2014)

Katastrofálna nuda. Jedna hviezda za to, ze moj 10 ročný syn sa tešil, že godzilka nakoniec prežila.

Amazing Spider-Man 2 (2014)

Mohli na ňom zamakat aj viac, ale pre Marvel fanúšikov je to pastva pre oči. V Komixe bol Parker mierny schyzofrenik :) a v Amazing 2 to pekne vystihli. Na jednej stranke vtipalek, na druhej v depresiach sa mučiaci Parker. A tu to zdôraznili a zabalili do digitálnej parády. Čo viac si fanúšik komixov môže priať? Snad , len čím skôr tretí diel minimálne tak dobrý.

Vše je ztraceno (2013)

Hudba - ok. Pár pekných podmorských záberov - ok. A to je asi tak všetko. Divák nespozná osobnosť, ako v prípade Hanksa v stroskotancovi. Čiže nudne sledujeme jeho trampoty a mne osobne bolo úplne v **** či to prežije, alebo čo bude nasledovať.

Příběh kmotra (2013)

Keby bol takto natočený americký film s americkými hercami, tak 2* maximalne. Ale tým pádom, že sa to dialo tu a úplne sa nás to dotýka, mnohí tu dobu pamätajú, tak to tento film vysoko posúva aspoň u mňa. Vedralov každý nový kšeft som hltal s otvorenou hubou.

NON-STOP (2014)

Škoda, že to v tempe prvých 2/3 nevydržalo aj tú poslednú. Záver, ako by z béčkového filmu, ale napriek tomu veľmi podarený thriller.