• Western
  • Mysteriózní

Lítost (2018)

Po shlédnutí jsem se ptal sám sebe. Kdo a proč točí tyto filmy? Mají snad varovat nad rozkladem osobnosti? To dost dobře nejde. Nebo jsou zrcadlem režisérovi vize světa? Možná. Nebo Makrisise ovlivnil někdo, kdo se choval podobně !? Proboha. Nikdy více. Není zbytečnější film!

Ztratili jsme Stalina (2017)

Velký omyl, kdo si myslel, že jde na komedii. Jen ta absurdita doby budila zdání komedie. Herci se neodchylují od svých reálných postav. V dialozích zaznívá místy WoodyAllenovský sarkasmus - v tom vyniká Palin a Buscemi. Isaacs jako Žukov válcuje jediným pohledem všechno kolem jako T 34. Úvodní scéna z koncertu je herecký koncert. Film geniálně vystihoval atmosféru doby. Poprava Beriji je trochu moc parodie , ale jinak je film zážitek pro filmové gurmány. 4*

Gauguin (2017)

Mistrovské dílo, V. Cassel v titulní roli - mistrovský výkon, kamera i scénář na úrovni. Hudba dokresluje filmový příběh. Snad jen by scénáři prospěla zařazení nějakých dramatických momentů. Dobře udělaný film.4*

Kvarteto (2017)

Film pro diváky, co se umí dívat a vcítit se. Všichni hráči jsou psychicky vykolejení... kouzelné jsou dialogy. Kdyby divák poslouchal jen dialogy , měl by dojem absurdní komedie. Oslava narozenin zpěvačky je nonkonformní a spontánní, oslava narozeni Funese je scéna vystřižená z Tarkovského... Herci jsou skvěle obsazeni vč. vedlejších rolí Schmitzera, Šimčíka a J. Štěpánkové. To byl film - srdcovka M. Krobota. Jeho absurdní drama se může nenávidět, nebo obdivovat. Já jsem se nechal unášel lehce plynoucím dějem a vybroušenými dialogy. Další z obecně nepochopených filmů ale nedával bych ho na roveň Křižáčka, protože tam nebylo , co chápat. Je mi líto ČFA a mrzí mě, že si neklade vyšší cíle.

Máří Magdaléna (2018)

Silný příběh, silný film. Potlesk ve stoje, že očišťuje MM od fantasmagorii D. Browna a čestně se vyrovnává s reáliemi doby, komentáře na konci filmu jsou na dokreslení a uvádí motiv prvních otců církve jak se zoufale bránili přijetí pravdy o apoštolce. Dnešní vnímání její role je dosti strastiplné. Rooney Mara i J. Phoenix nemají chybu, černošský představitel Šimona Petra trochu zarazí. Role Jidáše je naprosto přesná. Film skvělý po všech stránkách. 4*

Western (2017)

Název western evokuje příběh osamělého jezdce, který si poradí s místními padouchy- klišé. Děj se rozpadal do epizod, čekání na dramatický moment. Smrt koně to není. Střílí se málo - rána milosti pro koně. Místní mafiáni jsou krotcí... Závěr je nemastný, neslaný... Meinhard dostane pecku a ponaučení, ať si to nemaluje moc na růžovo. Čekal jsem víc. Scéna kamera na oscara. Jen ten scénář trochu slabší, ale s ním stojí a padá celý film. 3*

Nemilovaní (2017)

Deprese od první minuty filmu. Jít na film trochu víc rozhozený, tak vede cesta z kina rovnou k psychiatrovi. Film vyznívá pesimisticky a krutě. Zvjagincev je výborný režisér, zvládá řemeslo, ale tenhle příděl beznaděje, co hrne od první minuty moc diváků nebude dávat. Ale 4* za mistrovské provedení i když bezbřehé beznaděje.

O těle a duši (2017)

Kvalitní scénář a dobré dialogy. Začátek trochu těžkopádný. Výkon obou herců v hlavních rolích je mimořádný. Film jim dává obrovský prostor a oni ho dokáží zaplnit. Explicitní scény plné krve nejsou samoúčelné a film nemá mnoho hluchých míst. Pomalejší děj je na místě. 80%

Nejtemnější hodina (2017)

Mohl jsem říci. Viděl jsem oskarový film. Scénář nenudí. Nemá slabé místo. Oldman hraje životní roli , z 125 min. filmu hraje 120 min. Kamera je bezchybná. Srdceryvný příběh písařky je vítaným odlehčením . Dokreslení postav vikomta Halifaxe a expremiéra Chamberlaina ukazuje, že "staré psy novým kouskům nenaučíš" a že ani jeden Mnichov je nedokáže poučit a nebýt WCH by UK upadla do pasti gentlemanských dohod s Hitlerem znova a tentokrát fatálně. 5*

Cizinec ve vlaku (2018)

Už od Schindlerova seznamu mám slabost pro Liama Neesona ale tenhle film mu nedal vyniknout. Scénář dost předvidatelný, některé postavy jako arogantní makléř jedoucí poprvé vlakem mimo mísu... Konspirační zápletka je z velké míry klišé. Závěr z filmu - 2.setkání s tajemnou ženou už v roli agenta FBI je naprostý kýč. Slušný průměr. 3*