• Western
  • Mysteriózní

Dítě číslo 44 (2015)

Film má tah na branku. nezaplétá se moc v ději. Atmosféra doby je cítit z každého políčka filmu. Není na závadu nehvězdné obsazení. Není příliš předvídatelný děj. Ale opět holywoodský závěr - happy ending.. Jediná vada na kráse. 4* jinak není co vytknout. Zkrátit o 10 min. - závěr je nudný a natočený a hraný jako by z povinnosti.

Divoké historky (2014)

Scénář je na výbornou. Herecké výkony nemají slabší místo. Vše je uvěřitelné. Obnažování lidských povah ve vypjatých situacích je mistrovské dílo hodné dramatika formátu Williama S. Příběhy jsou dovedně vypointované. Příběhy jsou z Argentiny , ale skoro všechny by bylo možno zasadit do českých reálií. Zvláště příběh Hodně naštvaného inženýra pyrotechnika. Když někdo nastavuje svou vlastní kůži za něco, co nám všem pije krev , tleskáme a je hrdina, ale ve skrytu duše jsme rádi, že tu špinavou práci za nás udělá... Morální přesah některých příběhů je nadprůměrný 4*

Drsný chlapi (1999) (TV film)

Poctivý western, bývalý desperáti se jedou podat bývalého parťáka pro jeho odklon od morálky. Když hvězdy C&W WN a KK to vezmou do ruky , tak to musí mít spád. Charaktery jak z bronzu. Scénář nic moc, trochu naivní, ale herecké výkony neherců , klobouk dolů...

Důvěrný nepřítel (2018)

Precizně napsaný scénář thrileru ze současnosti. Děj nabírá na tempu. Česko - slovenské dialogy už se staly běžnou praxí. Pár slabších míst bych viděl na konci příběhu- scény v nemocnici, zběsilá jízda Bratislavou … Ale celkově- dobrý biják. 80%

Egon Schiele (2016)

Scénáristovi se nepodařilo udržet dějovou a myšlenkovou linii, postavám chyběla hloubka, herecké výkony byly poplatný chabému scénáři, kterým trpěl celý film. Chyběla kvalitní dramatická zápletka. Další důkaz známé pravdy, že se scénářem stojí a padá celé dílo. 3*

Fabrika (2018)

Zprvu banální příběh rozehraný ale jako šachová partie bez happyendu. Pod palbou se projevují pravé charaktery. Zbytečné soukromé hrdinství nebo snaha zachovat si tvář? Šedivec bojuji svoji soukromou válku , do posledního výstřelu. Nebojuje o život, pro něj nemá smysl. Bojuje o pravdu a čest. Nemůže prohrát. Silný příběh. Dobrá kamera. Jen tak dál. Jméno Bykov ještě uslyšíme.

Fany a pes (2019)

Nápad podívat se na revoltu - pád komunismu ve východním Německu očima 12-ti leté školačky je neotřelý. Pečlivě prokreslené scény. Scény z demonstrací působivé. Realistické vystižení doby a změny postojů obyčejných lidí. Závěr je na mě dost afektovaný , trochu hollywoodský , jinak nelze nic vytknout. 4*

Filip (2022)

Slušně zpracované téma,  jen některé scény postrádají uvěřitelnost - závěr se střelbou z balkonu,  jeho návštěvy ve vile,... Herecké výkony  jsou plusem filmu.  Nebylo by na škodu ještě zapracovat na scénáři. 3*

Gauguin (2017)

Mistrovské dílo, V. Cassel v titulní roli - mistrovský výkon, kamera i scénář na úrovni. Hudba dokresluje filmový příběh. Snad jen by scénáři prospěla zařazení nějakých dramatických momentů. Dobře udělaný film.4*

Hadí plyn (2023)

Film podle literární předlohy je výzva  a už jsem viděl hodně mizerných adaptací. Neznám předlohu k tomuto filmu, ale  myslím, že ani   na druhý pokus bych nenašel záměr autora. Podobenství jsou srozumitelná asi jenom jemu. Herci mohli dělat  zázraky, ale vyznívá to naprázdno.  Je to art pour art. Film pro kritiky , ne pro diváky. 2*