• Western
  • Mysteriózní

matka! (2017)

Už ta reportážní kamera od začátku - to prostě nebude konverzačka, ale pořádnej thriller. Každá návštěva je jasnej vetřelec, ale přináší Bardemovi inspiraci. Když už to vypadá na idylku těsně před porodem se zvrhne to celé zbožňování básníka v apokalypsu. A to je asi poselství. Nemůžeš mít klid a pohodu když chceš být slavný. Pýcha je všeovládající a zničující. Ale v závěru je i naděje, že je možné začít znova a snad jinak...Mysteriozní tak, že ho asi chápe jen naprostá menšina diváků. A já mezi ně rozhodně nepatřím. Jen fabuluju. Snad příliš rekvizit a hluku a zběsilého děje... Režisér by se měl podívat na nějaké Bergmanovi filmy, ...2*

Nejtemnější hodina (2017)

Mohl jsem říci. Viděl jsem oskarový film. Scénář nenudí. Nemá slabé místo. Oldman hraje životní roli , z 125 min. filmu hraje 120 min. Kamera je bezchybná. Srdceryvný příběh písařky je vítaným odlehčením . Dokreslení postav vikomta Halifaxe a expremiéra Chamberlaina ukazuje, že "staré psy novým kouskům nenaučíš" a že ani jeden Mnichov je nedokáže poučit a nebýt WCH by UK upadla do pasti gentlemanských dohod s Hitlerem znova a tentokrát fatálně. 5*

Nemilovaní (2017)

Deprese od první minuty filmu. Jít na film trochu víc rozhozený, tak vede cesta z kina rovnou k psychiatrovi. Film vyznívá pesimisticky a krutě. Zvjagincev je výborný režisér, zvládá řemeslo, ale tenhle příděl beznaděje, co hrne od první minuty moc diváků nebude dávat. Ale 4* za mistrovské provedení i když bezbřehé beznaděje.

O těle a duši (2017)

Kvalitní scénář a dobré dialogy. Začátek trochu těžkopádný. Výkon obou herců v hlavních rolích je mimořádný. Film jim dává obrovský prostor a oni ho dokáží zaplnit. Explicitní scény plné krve nejsou samoúčelné a film nemá mnoho hluchých míst. Pomalejší děj je na místě. 80%

Přes kosti mrtvých (2017)

Film zůstal za mým očekáváním. Závěr je naprostý kýč. A. Holland je spoluautorka scénáře a o to víc mě to překvapilo. Prostě úlet. Není každý den posvícení. Příště lépe.

S láskou Vincent (2017)

Nápad natočit film o malíři tak, že jeho obrazy oživnou na filmovém plátně je unikátní. Co na tom, že scénář je vyumělkovaný a klouže po povrchu. Vincent byl složitější postavou, něž film naznačuje. V filmu vystupují oživlé obrazy postav - Gaucheta, listonoše, Moulina. Pátrání po okolnostech smrti malíře budí zájem o jeho dílo a život. Vincentův vztah k bratrovi by vydal na další film. Snad se najdou filmaři, co to pochopí. 4*

Smrtihlav (2017)

Přiznejme si, Jimenez není Bergmann. Chtěl natočit strhující reportáž o jednom nacistovi. Není to psychologická sonda do nitra osobnosti. Tomu odpovídá kamera. Je reportážní. Nedrží se historických realit. Opájí se naturalistickými obrazy poprav, mučení a la Mel Gibson. Při odchodu z kina jsem měl pocit, že jsem šel na jiný film. Teď už vím, kdo je to Jimenez a co se dá od něj čekat. Film neměl vyloženě slabé místo, ale ani žádný opus roku. Festivalových cen se nedočká. Vidět cizince hrát české postavy a slyšet jak zápasí s češtinou u vlastních jmen. To je lahůdka... 3*

Sněhulák (2017)

Severské krimi = brutální vražda každých 20 min., policajt v depresi, jeho rodina kolabuje. Všechno tady je. Knihu jsem nečetl. Scénář je dobře napsaný, až na ten závěr. To je provařený a předvídatelný. Umím si představit 20 nápaditějších zakončení. Fassbender jako Hole je poněkud šablonovitý typ. Od začátku do konce - stejný gesta, mimika tváře. Plusem je Beltramiho hudba. 3*

Špína (2017)

To je teda bomba. Prvotina a tahle vystřižená, to je výzva pro renomovanější tvůrce. D. Morávková ve hvězdné formě. Velkou zásluhu má scénář, ten je alfa i omega. Adept na ceny z festivalů. 4*

Western (2017)

Název western evokuje příběh osamělého jezdce, který si poradí s místními padouchy- klišé. Děj se rozpadal do epizod, čekání na dramatický moment. Smrt koně to není. Střílí se málo - rána milosti pro koně. Místní mafiáni jsou krotcí... Závěr je nemastný, neslaný... Meinhard dostane pecku a ponaučení, ať si to nemaluje moc na růžovo. Čekal jsem víc. Scéna kamera na oscara. Jen ten scénář trochu slabší, ale s ním stojí a padá celý film. 3*