• Krátkometrážní

Zuřící býk (1980)

spolu s boxer a smrť od solana a víťaz od trančíka je toto najlepší film o boxe

96 hodin (2008)

chcel by som trpieť takou tou poruchou krátkodobej pamäte, ako mal hlavný hrdina z mementa, aby mi jeden "cyklus" trval hodinu a pol a mohol som tým pádom sledovať 96 hodín zakaždým ako nový a zakaždým prežívať to vytŕženie, nadšenie a zimomriavky, ktoré vo mne vyvolal pri prvom pozretí v kine!

Diktátor (1940)

načo zbytočné slová? po tomto filme mali skrátka všetci prestať točiť filmy, lebo nič sa už nikdy tomuto kongeniálnemu výtvoru nevyrovná ani zďaleka

Věc (1982)

keĎ som bol malÝ,snÍval som, Že raz pÔjdem do antarktÍdy... potom som videl tento film

Co žere Gilberta Grapea (1993)

ako môže mať taký dobrý a mainstreamový film taký zlý plagát ako na diskotéku v pustom čemernom s dj-om johnnym?!

Toy Story: Příběh hraček (1995)

najlepšia vec od pixaru... všetko ďalšie je už len snaha zrekapitulovať úžasnosť, coolovosť, skvelosť a geniálnosť tohto filmu - no je to ako snaha človeka vrátiť sa po narodení späť do maternice prípadne nájsť niečo, čo by zodpovedalo tomuto pocitu, no ani najlepší matrac z IKEA nenahradí tú pôvodnú, prenatálnu realitu.... a tento film je v modernej rodine digitálnych (pixarovských) celovečerných animákov PRENATÁLNY!

Monty Python a Svatý Grál (1975)

monty pythons za celú svoju kariéru natočili jedinú jednu komédiu - a tou je práve tento film. je to ultimátna pošetilá zábava, akú by ste márne v kinematografie pred nimi i po nich hľadali.

Frigo na mašině (1926)

najlepšia akčná komédia, aká kedy bola natočená... resp.: najlepšia akčná romantická historická vojnová komédia, aby sme boli presní

Profesionál (1981)

z "belmondoviek" jednoznačne najlepší belmondov film (lebo z "nebelmondoviek" je to "na konci s dychom")... ak ma niekedy v živote majú zastreliť, tak nech mi do toho aspoň hrajú morriconeho muziku, prosím!

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

nikdy by som nebol povedal, že pozerať sa hodinu a pol na to, ako sa rozpráva dvanásť chlapíkov v jednej miestnosti bude také napínavé a zábavné... a to pritom pravidelne sledujem prenos zo zasadania NRSR