Případ Thomase Crowna (1968)

Oddechový film s dobrou pointou, který se hodí do doby vzniku, dnes asi pro někoho nuda, protože tam až tolik neděje 🤷🏻‍♂️.

Operace Y (1965)

Geniální sovětská groteska, která měla (jak jinak) problémy s cenzurou... Staré, ale velmi dobré, takže za 5.

O líném Honzovi (1977) (TV film)

Moc jsem se bavil. Stará pohádka či námět, ale dokonalé, i když levné, zpracování. Rád se na ni znovu podívám 😍.

Tlapková patrola ve velkofilmu (2023)

Musel jsem do kina, dobrý business: Tlapková patrola je jako neštovice. Prodělají si to všechny dnešní děti a rodiče https://wave.rozhlas.cz/tlapkova-patrola-je-jako-nestovice-prodelaji-si-vsechny-dnesni-deti-a-rodice-9050996

Zelňačka (1981)

Asi jsem měl štěstí na Lábuse, sice jsem zamáčkl slzu, že L.deF. nedaboval F.F., ale nakonec je to za plný počet. Zajímavá sociální komedie s filosofickým přesahem.

Pomáda (1978)

Prostě americká muzikálová retro na Romeo a Julie, samozřejmě se šťastným a sladkým koncem. Když jsem ji viděl poprvé, byl to v 80. jako zázrak, co se k nám dostalo do kina... Připadá mi, že je nestárnoucí, stejně jako ostatní klasiky.

Xanadu (1980)

Srdeční záležitost kvůli Olivii Newton-John a ELO. Možná původně v kinech propadák, poprvé jsem ho viděl na VHS kvůli ELO (znal jsem jen soundtrack), ale čím ho vídám na kvalitnějším mediu, zraje pro mne do 5*, asi i nostalgií...

Rychlé šípy (1969) (seriál)

Genialní seriál, měli by ho vysílat častěji...

Legenda 17 (2013)

Škoda, že to končí tak brzy...