BarryLyndon

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 6 12 17 22
    • 20.10.2020  09:03
    Velká hra (2017)

Režie by mohla být lepší, ale jinak scénářem a dialogy strašně zábavná věc. Dobrá příprava na Chicagský tribunál. 8/10

• 20.10.2020  08:45
    The Morning Show (TV seriál) (2019)

U lidí co viděli Newsroom tohle začíná prostě v mínusu. Hlavně když se protne děj s reálnými událostmi, tak tohle srovnání opravdu bolí... Je to hrozně velkej a drahej projekt a i nejvíc vedlejší role zastávají herci, co by byli jinde součástí hlavního obsazení. Takže se na to dobře kouká a hlavně tam každý skvěle hraje. Hlavně jsem nevěděl, že umí Jennifer Anniston takhle dobře hrát, mám pocit že ani ona si toho nebyla vědomá. Největší démon je samozřejmě Billy Crudup, neuvěřitelnej výkon i se slabšími dialogy. Kdo mne trochu zklamal je Steve Carell, kterého prostě uctívám, ale tahle herecká poloha se sem nehodila, to byla prostě recyklace Michaela z Kanclu. Co musím ale pochválit je samotné vyznění hlavní aféry a #metoo. Je to tu na projekt s náběhem do dramedy zpracované lépe, než ve všech těch Bombshellech co se teď vyrojily. Neříkám, že jsem změnil názor, ale snad poprvé jsem měl pocit, že se aféra neodehrává ve vákuu, jsou tam i ostatní lidé, viník není 100% Hilter a oběť nesvéprávné přivázané jehňátko. Hlavně mi přijde že u PC problematiky Apple celkově víc přemýšlí a nedává to tam na sílu jako Netflix. Je to s výhradama, ale jsem příjemně překvapenej. 7/10

• 17.10.2020  19:34
    The Haunting (TV seriál) (2018)

Dali jsme to doma na binge a skvělý. Teda pořád jsem se prostě v duchařských scénách spíš nudil, ale Netflix podle mne neměl lepší seriálový projekt a sranda, že Flanagan ještě nedávno točil průměrný horory. Pak ho nevzali k režii To a on je vyfuckoval tím, že si to natočil sám a o několik levelů lépe. Neuvěřitelnej kariérní posun. Od You zbožňuju Victorii Pedretti a i tady byla skvělá. Velký Hollywood na ní čeká. Má to úžasnou práci s rovinama a postavama, měl by se na to podívat každý komu přijde skvělé Lovecraft country nebo i Dark. Objektivně 10/10, subjektivně 6/10 škoda že tuhle energii a kvalitu nevložili do jiného žánru :)

• 16.10.2020  16:05
    Zlaté rybky (2019)

Docela dobrá německá komedie, za 7/10 uplně v klidu.

• 16.10.2020  10:38

Experimentální odpad, který nedává smysl umělecky ani ekonomicky. Smutnou zprávou je, že autorka vede pražskou FAMU, pak to nemá s naší filmografií vypadat tak jak vypadá. 0 / 10

• 14.10.2020  20:34
    K jezeru (TV seriál) (2019)

Asi jsem udělal chybu, že jsem si místo seriálu nepřečetl knížku. Má to strašně super momenty, ale taky dost absolutního opaku. Ale kolem a kolem postapo Rusům prostě svědčí. Je to na Netflixu v 8 dílech, ale prý to koluje jako 90 minutový sestřih, což bych asi i zkusil. 6,5/10

• 12.10.2020  09:15
    Vláda (TV seriál) (2010)

OK, už dlouho jsem nic nebingnul takhle rychle a ne že bych byl na ty 3 řady za 2 a půl dne pyšnej. A je to velká srdcovka. Pilou Asbaek je bůh i když třeba oproti GoT a 1864 daleko civilnější. Bál jsem toho, protože to prý dělá z konzervativních politiků Hitlery a ono je to v konečném důsledku spíše naopak. Bohužel ty věci, co tam byly před 10 lety šokující jsou dneska v reálu slabým čajem a normou. Co bylo strašně svěží je o sobě pochybující a chybující premiérka, která mění názory. Což bych upřímně chtěl vidět i v reálu a u lidí smyšlených i skutečných nechápu tu posedlost názorových a nechybujících supermanů. Strašná pecka byl Lars Mikkelsen ve 3. řadě, ten tam měl být od začátku. A jestli má někdo slabost pro blondýnky, tak je to uplně v prdeli. Byl jsem nadšenej. 10/10

• 8.10.2020  09:50
    My a Giulia (2015)

Další feel good dramedy. Tentokrát o partě looserů. Myslím že ideální film k vínku a večeři. 8/10

• 8.10.2020  09:50
    Přeběhlík (TV film) (2020)

Dva lowcostové německé TV filmy. Čekal jsem to trochu jiné. Trailery dost klamou, ale i tak jsem se bavil. Němci tyhle válečné a poválečné minisérie strašně umí. 7/10

• 8.10.2020  09:37

Nádherný kouzelný film o východoněmecké poválečné kinematografii. V podstatě mne to uhranulo podobně jako La la Land. Hodně feel good romantická věc. 9/10

• 8.10.2020  08:46
    Učitel (TV seriál) (2016)

Nějakou dobu jsem ro měl rozkoukané a nakonec musím přiznat, že se tohle Polákům opravdu povedlo. Maciej Stuhr je opravdu výborný a v mých očích trochu herecký chameleon. Viděli jsme s ním doma všechny ty jeho romantické komedie a tady předvedl ještě daleko lepší výkon, než v Rudém kapitánovi. V mých očích je to skvěle namixovaná kriminálka, ze severských vlivů a třeba i britského Luthera (hlavně druhá řada). Překvapila mne druhá řada, kde jsem čekal recyklaci a ono to doslova zařadilo dvojku. A taky jako chlap musím ocenit krásný Polky, kde jsem docela rád, že se do rolí gymnazistech rozhodli obsadit dvacítky. Jinak to má dost kvalitní český dabing (Rimský a spol...) Začíná to podobně jako naše Pustina, nakonec je to teda uplně jiný, ale kvalita v podstatě srovnatelná. 9/10 Asi dám šanci všem těm polským Temným lesům, na které mne láká Netflix.

• 7.10.2020  08:23
    See (TV seriál) (2019)

Po tom hejtu co to schytalo jsem příjemně překvapenej. Momoa je tradičně výbornej. Ze začátku jsem se bál, že to sklouzne do tradišního klišoidního postapo seriálu, kterých se v posledních letech natočilo snad 10. A bohužel některé společné jmenovatele to má. Ale minimálně to začíná fakt dobrou bitvou a zhruba v půlce vede Momoa opravdu super bitku, která je nápaditější než mnohé z Daredevila. Nicméně se projevuje vysoký rozpočet a kvality tvůrců Knighta a Lawrence. Taky je výborná Sylvia Hoeks jako záporačka, která je jinak v reálu nádherná a tady mi z ní často bylo nevolno. V některých rolích jsou ale herci bohužel slaboučcí. Co je strašně potěšující je fakt, že je každej díl uplně jinej a strašně se to posouvá, takže nehrozí to co u Vychováni vlky, kde je tak 7 dílů v podstatě o tom samém. Oproti vlkům to má cca jenom tak 2 roviny, což je tak nějak osvěžující. Ze začátku mne rozčiloval abstraktní slepý svět, ale časem jsem si na to zvyknul a je to opravdu v kontrastu s tématikou, že to má nádhernou kameru a v HDR 4K je na co se koukat. Výbornej je i zvuk a minimalistická hudba Beara McRearyho (BSG). Má to chyby, ale bavil jsem se. 7,5

• 5.10.2020  14:26
    Emily in Paris (TV seriál) (2020)

Seriál od tvůrce Sexu ve městě a je to hodně poznat, je to v podstatě Sex ve městě akorát s jinými herci a v jiném městě. A je to špatně? Určitě ne. Je to pro ženský, ale i já se v podstatě bavil celou dobu. Lily Collins je strašně fajn a neotravná jako jiné herečky, které prošly Starovými seriály. A občas jsem z ní měl prostě hepburnovský vibe. :) Ze začátku mne akorát rozčilovalo karikaturní zobrazení Francouzů, mám pocit že tyhle stereotypy si nedovoloval ani Wilder po válce. Ale čase mi to nějak začalo být jedno. Má to fajn přesah do marketingu a influencer businessu 8/10

• 30.9.2020  07:53
    Gangs of London (TV seriál) (2020)

Absolutně nevyužitý potenciál. Hlavně v první polovině geniální jinde neviděné momenty. Ale scénář slabý jako 10x vylouhovaný čaj z Lidlu a bohužel strašně špatní i herci, prostě necharismatická céčková sebranka. Nejlepší herec je tam pár minut a kolem a kolem vzali do hlavní role nejhoršího z Peaky Blinderů. Jsem někde na 7 z 10, ale tohle prostě mohlo být geniální, takhle ani nechci druhou řadu. Některý věc jsem si poznamenal a budu si je pouštět, bitka v hospodě, útok na barák na vysočině, Nigerijci atd. ale jsem strašně nasranej.

• 27.9.2020  21:05

Podle mne se většina lidí na ČSFD posrala. Tohle je jeden z nejlepších českých filmů posledních let. 9/10

• 17.9.2020  23:37

Minimalistická filmová konverzační radost. 9/10

• 17.9.2020  11:05

Jeden z mála Wilderů co mi chybí a opět perfektní. Dneska by se mohl každý druhý tvůrce učit, jak se dá lehce podat. Samozřejmě byla úžasná Marlene i Jean Arthurová a je teda neskutečný, že byla oběma kolem 48. John Lund oproti nim vypadá o 10 let starší, ne mladší jak byl ve skutečnosti. Jinak hodně zajímavý prostředí poválečného Berlína a je až s podivem, jak lehce to s romcomem a politickou agitkou působí. 8/10

• 13.9.2020  23:29
    Future Man (TV seriál) (2017)

Takhle, není to tak geniální jako Rick a Morty, ale je to ze stejného těsta řekl bych. Bavil jsem se od začátku do konce, hlavně je každá řada uplně jiná, postavy se vyvíjí, má to reference, je to kurva trhlý. 8/10

• 11.9.2020  06:18
    Brubaker (1980)

Nejlepší vězeňský film, co jsem kdy viděl? :o 10/10

• 10.9.2020  10:15
    Die Hart (TV seriál) (2020)

Přes umístění na tu úchylnou platformu Quibi jsem se na to docela těšil. Protože Kevin Hart, Travolta, Reno, Hartnett a nádherná Nathalie Emmanuel z GoT. No a akčních komedií je málo. Čekal jsem jednohubku jako Jean Claude Van Johnson. No a je to sračka epických rozměrů. Má to délku celovečeráku a ten 9 minutový formát to střílí do nohy rezavou kulkou. Strašný až na ten jeden sympatickej twist. Mimo honoráře to mohlo mít rozpočet asi milion dolarů, celý se to odehrává v jednom skladišti a pět metrů od toho v lese, takže je to epický asi jako výplňový díl Star Gate Atlantis, když jim došly peníze, tak běhali v kanadských lesích a schovávali se za stromama. Travoltovi teda ujel herecky vlak neskutečným způsobem a ještě mu při tom přejel obě nohy. 3/10

• 3.9.2020  07:50
    Solar Opposites (TV seriál) (2020)

Když si na internetu objednáte Ricka & Mortyho, tak vám tohle přijde z Wishe.

• 2.9.2020  21:14

Po špičkovém zakončení předchozí animované série v Apokolips War přichází neméně parádní restart a kurva proč něco podobného nemohlo přijít po Man of Steele? Navíc to bylo opravdu technicky precizní, epické, mělo to Loba, dávalo to smysl a vlastně proč teď tohle nechodí do kina? 9/10

• 2.9.2020  09:46

OK, tak tohle nebylo vtipně špatné, ale jenom špatné. I když teda u té posilovny, která byla kombinací kulturistiky a šermu jsem párkrát smíchy učůrnul. A je to docela škoda, stačila lepší hudba a pár cheesy momentů a užil bych si to, protože Dasdacos a Bradley si to docela dávali. 3/10

• 1.9.2020  09:04

Nedokoukáno.

• 1.9.2020  09:02

Je mi naprostou záhadou, že tenhle film není oceňovanější a oblíbenější. Zábavnější a přitom skvěle natočený film z poslední doby aby pohledal. Je to taky ohromně motivační a skvěle to zvedne náladu. Exceluje tam Almaric a Poelvoorde. 9/10

• 1.9.2020  09:01
    Love Life (TV seriál) (2020)

Sranda jak se to snaží být komplexní, až to zapomíná být zábavné a romantické, což by u romcomu mělo být primárním cílem 5/10

• 31.8.2020  11:12
    Eso es (1982)

Myslel jsem, že jsou u nás všechny belmondovky až nepříjemně zprofanované a ono ne. Na tenhle film jsem přišel tak, že o něm strašně pěkně mluví Belmondo ve své knížce "Mých tisíc životů", kterou doporučuji jako audioknížku načtenou Krampolem btw. :+ Je to v podstatě akční komedie moderního střihu a klidně by mohla být marvelovka natočená v osmdesátkách. A Belmondo tam jede v akčním módu jako Tom Cruise a mám pocit že na jeden skok z letadla si tam dělal všechno sám, na padesátníka WOW! Málem jsem se podělal smíchy hned u úvodního camea. :D Jestli budete mít možnost výběru dabingu, zkuste hned ten první s Krampolem (jsou jinak asi 3), který natočilo asi 5 lidí na nějakém bytě a nějaké ženské role tam mluví i chlapi, má to super atmošku! Fakt velký překvápko a komplexní velkofilm, který má všechno! 10/10

• 22.8.2020  11:54

Neviděl jsem to tak 20 let a mám pocit že tehdy jsem to tak 10x viděl bez toho úvodu , který si vůbec nepamatuju. A je to tak debilni že se na to snad ani nedá zlobit, řezal jsem se u toho jak u komedie. Ale pak zafunguje fenomenální ackova hudba a nostalgie a zacnu prostě cítit emoce a motivaci. A vůbec na tom nic nezmění fakt že Frank Dux byl jeden velký podvodník a americký akrobaticky kickbox je jedna z nejvtipnějších a nejméně účinných bojových píčovin vůbec, kdyžtak jsou legrační konfrontace thaiboxeru s temahle americkejma srandistama, je toho plný YouTube. Bolo Yeung samozřejmě jeden z best zaporaku vůbec, level Ivan Drago. Mozek říká 5/10 srdce desítka jak vyšitá.

• 20.8.2020  12:10

Hodně kvalitní sportovní film na pozadí emigrace a výbušných Turecko - Bulharských vztahů. Musím ocenit přípravu hlavního herce, který má opravdu vzpěračskou postavu, ne žádný rychlosteroid ala Hollywood. Hlavně má ale nádhernou vzpěračskou techniku. Já to ani ne amatérsky zkoušel a nad hlavu jsem dostal 100 kilo, borec váží 60 kilo a zvednul 180, nechápu Co pochválit nemůžu je jednostranné vykreslení konfliktu, tohle je fakt místy nacionalistická propaganda. Neskutečný, že si tohle k sobě Netflix pustí, hlavně že se píšou u Severu proti Jihu komentáře. Obrovská škoda toho národního tónu. To je fakt level Leni Riefenstahlová a je to škoda, jinak je film moc fajn. 8/10 a kéž by aspoň vzdáleně tohle u nás někdo natočil o Čáslavské nebo hokejistech z padesátek

• 20.8.2020  12:09

Indická Saxána, akorát nelítá na koštěti ale ve vrtulníku. Docela zábavný biopic, odsejpá to, netancuje se tam a je to v podstatě inspirativní kombinace Top Gunu a GI Jane. 7,5/10

<< předchozí 1 2 3 4 6 12 17 22