Vládcové nebes (2024) (seriál)

Jak jsem k tomu byl kritický, tak u závěrečné koláže jsem měl na krajíčku.  Výborná epizoda a byla by lepší, kdyby byly předchozí díly lépe promyšlené a provázané.

Noční agent (2023) (seriál)

Nevím jestli tu kdysi proběhla diskuze. Ale potřeboval jsem něco méně náročného jako polo kulisu s dabingem a vybral jsem tento seriál Netflixu, který byl před časem nejsledovanější. Názvem i stylizací je to jako ripoff Night Managera se seriálovým Bodyguardem a ono to tak i působí reálně. Čekal jsem oddychovou, ale nebyl jsem připravený na takovou scenáristickou lobotomii. Tam se každý agent chová jako totální amatér a dialogy psal někdo, kdo v páté třídě viděl dva díly 24 hodin. To je fakt jak dětská věc, akorát s dospělými, chtěl jsem napsat Young adult, ale to je od toho úrovní někde úplně jinde. Všechno je tam úplně Basic jak Danielle Steele nebo Rosamunde Pilcher s agenty akorát bez romantiky :-D Ale divný je, že to nějak sedí u sebe a dost možná to dokoukáme...

Darkland (2017)

Docela fajn 2 filmy s iráckým řízkem Dar Salimem, který byl skvělý v Covenantu od Ritchieho a nejnověji v seriálových Gentlemanech. Máme tu zaděláno na další povedenou severskou gangsterskou trilogii. Není to taková genialita jako Pusher nebo Snabba Cash. Ale jako méně náročná variace na Přání Smrti s Bronsonem. Problém je, že neví jestli to má být zábavný revanše thriller nebo drsná gangsterka a často se to hledá. Bez Dar Salima by to bylo špatný 6,5/10

Darkland: Návrat (2023)

Šógun - Osmero hradeb (2024) (epizoda)

Je to jiné než původní seriál nebo knihy , ale pořád skvělé Na dnešní seriály nekompromisní výprava a kvalita. Sanada mi dokonce přijde lepší než Mifune, který proti němu i jako největší legenda působil unaveně. A jak psal duro, Jarvis šel úplně jinou cestou než Chamberlain, ale je v tom super. Už jsem přišel na to, co mi přijde od začátku divné a je to anglický I český titulkový překlad. Poprvé ten příběh konzumuju mimo dabing seriálu nebo český knižní překlad, který je neuvěřitelně poetický a tady se v titulcích a angličtině jede víc na jistotu a je to méně lyrické.

Velká voda (2022) (seriál)

Skvělý polský krátký seriál o povodních v roce 97 ve Wroclawi, kterou to zasáhlo patrně více než území ČR. Je to od autorů excelentního filmu 25 let nevinnosti a seriálové Bažiny, kterou mám hned rozkoukanou poté... A jsou to strašní šikulové. Za mne je to takový malý polský Černobyl. Dneska už si to pamatujeme matně, já akorát jak vyklízíme barák po povodních, bylo mi 10 a i tak jsem vytrhával prkna z podlahy plné vody...Ale retrospektivně se řešila úplně stejná nadutost lidí jako při covid, dost pravděpodobně u nás stejně jako v Polsku. Zaujalo mne to hned z několika důvodů. První je, že tam snad není jediná černobílá postava, všichni mají nějakým způsobem škraloup a chovají se tu hrdinsky, tu zbaběle. Druhá věc je, že to mělo fantastickou výpravu. Jak to kurwa udělali? To fakt vypadalo, jak kdyby zaplavili město a v tom odehrávali jednotlivé scény. Jestli digitální efekty, tak hodně subtilně udělané. Je to 6 dílů po 45 min, nebojte se těžkopádnosti, uteče jako voda... 9/10

Gentlemani (2024) (seriál)

Nakonec teda těžká paráda.   A určitě bych se nebál toho, jestli vám film nesednul, neznáte ho nebo se nechcete dívat na to stejné v seriálů. Já si na propojení s filmem vzpomněl za hodně dlouhou dobu a celkově ne víc než dvakrát. První 4 díly na 10/10, další 3 tak 8,5/10 a z posledního jsem trochu rozpačitý. Ne že by to nekončilo uspokojivě. Chápu tvůrčí záměr, jen jsem čekal větší adrenalinový nahul...Ale kdyby nám každé 2 roky poslal do TV Ritchie tohle, vůbec bych se nezlobil. Herecky tam samozřejmě vládla Kaya Scodelario. A velmi mne překvapil Theo James, kterého jsem měl dost za pitomce a tady byl vyloženě herecky sympatický. Vždycky rád vidím Petra Serafinowitze :) . A od teď i úplně neznámého Daniela Ingse. Zamrzel obligátně obsazený Giancarlo Esposito, ne že by to zahrál nějak blbě, ale kolikrát jsme ho jako distingovaného mafiána už viděli? Nuuuuuudaaaaaa! Ale obligátní byl asi i Vinnie Jones, který si kradl pro sebe každou scénu. Jako vždy u Ritchieho topka zobrazení různých postaviček a gangů, Tady vypíchnu šéfa gipsies, který vypadat, že by udržel krok s Reacherem. 9/10 Přes slabší závěr lahůdka.

Ricky Stanicky (2024)

Po delší době originální komediální námět. Který bohužel trpí na slabší obsazení. Zac Efron si tu vybral horší hereckou formu a komediálně I dramaticky ho přehrává John Cena, který to táhne a je tu skvělý. Vyloženě se tady komediálně našel a skoro bych řekl že mezi svalovci nemá komediální konkurenci a pokračuje tak ve výkonu z Peacemakera. Škoda že neměl lepší herecké partnery, tohle si říkalo o ackovou ligu. V druhé půlce to pak začalo vykrádat vynikající divadelní hru byl jsem při tom, kde si ve stejnojmenném filmu v 70s zahrál Peter Sellers. Závěr chtěl vyloženě jistější režii a lepší herce. Ale i tak 6/10

Mladá dáma (2024)

První polovina je vyloženě skvostná na úrovni 8/10. Výprava je nádherně pohádková. A hráči si při příchodu do království vzpomenou na datadisk Witchera 3.  Fresnadilo to má režijně hodně v paži a hodně pomáhá tomu, aby se zakryla jedna z největších slabin filmu a to hlavní herečka. Která na to prostě charismatem a screen presence nemá.  Samotný námět docela ok. I feministické myšlenky nevadí, jenom by to nemuselo dělat zase z libovolného bílého chlapa zaporáka a v podstatě obhajovat genocidu kvůli mstě.  Ale i tak spokojených 6/10.

Argylle: Tajný agent (2024)

U každého přepáleného green screen streaming shitu se vždy najde nějaký kverulant, kterému se to vlastně líbí. A tady jsem to já. Časem asi hodnocení snížím, ale zatím na 7/10 úplně v klidu. Přes zjevné problémy jsem se velmi bavil. Námět mi přišel super, herci také. Rockwell vládnul. Cavill si ten menší prostor také užil. Ano, samozřejmě by bylo lepší kdyby se všichni zainteresovaní věnovali raději já nevím pokračování Honby za Diamantem bez přehnaných digitálních efektů. Ale i tak navzdory všemu zábavná spokojenost. Twisty jsem si užíval až na poslední dva, které upřímně nechápu... Jestli bych tomu něco vyčetl, tak paradoxně režii, Vaughn tu jel často na volnoběh.