Wednesday (2022) (seriál)

Ze všech těch trapných pokusů o dalšího Harryho Pottera je tohle asi nejlepší ?   Jenom teda, až se všichni děti a latentní pedofilové vyřadí nad Jennou Ortegou, tak si pusťte Shantaram, tam je objev pro muže.  7/10

Gangy z Birminghamu - Série 6 (2022) (série)

Absolutní opus magnum a nejlepší mafiánský seriál všech dob, který si v některých scénách nezadá s Kmotrem. Každou novou řadu vždy trochu odkládáme, protože mi přijde těžkopádná a pokaždé mi absolutně urve koule. Tam byly skutečně záběry, kde jsem si vzpomněl na Leoneho a Coppolu.  Herecky je to koncert snad od každého a já kroutil hlavou, co tu předvedl i takový pičounek jako Sam Claffin. Mám jenom jednu výtku, která mne docela iracionálně štve, že jednu nejmenovanou postavu jasně inspirovanou reálnou osobností nepojmenovali skutečným jménem. Trochu mi přijde, jako by se Knight podělal a bál shitstormu.   Jsem rád, že jsem byl 6 řad při tom a těším se začátkem 2024 na film s Peaky fokin Blinders!   Další zastávka SAS.

Babylon Berlín - Série 4 (2022) (série)

Berlín se nám přehoupnul do 30. let a Gereon s Charlotte se vrací ve velkém stylu. 12 dílů uteklo jako voda a vrchol to mělo jednoznačně v 10. dílu.  Těším se na další řadu, kde bude už celou řadu teasovaný Áda. Dost mne za vás mrzí, že to tu skoro nikdo nesleduje, po mírně slabší 3. řadě to zase sahá po absolutoriu. Slovo Babylon v názvu není náhodou, jsou tu nacisti, komunisti, Židi, gangy, agenti, zkorumpovaná policie a jiné tajné spolky. Špičková dobová výprava s fantastickou hudební složkou. Z nějakých 20 německých současných herců, které znáte, jich tu hraje půlka. 10/10

Black Adam (2022)

Čekal jsem to o moc horší. A docela paradoxně je největší slabinou filmu Rock. V kostýmu vypadá jak pár ponožek srolovanych v kondomu. Nejde mi humor ani drama a akce je za něj digitální. Je mi jedno jak si to vydupal, tohle prostě nefunguje. Taky je divná ignorace Shazama... Celkově je to duši prostě tak 15, 20 let starý film, co už teď nestačí. Ale kolem a kolem lepší než poslední Marvelovky resp mne to méně sralo i pro docela fajn sidekicky.  Rock povyroste víc jak Atom Smasher, až bude vyprávět, že ostatním digitálně svaly zvětšují a jemu zmenšují... Sám se tomu divím, ale 6/10

Koruna - Série 5 (2022) (série)

Bezprecedentní kvalita, která je až děsivá. Předkládá to tak kvalitně i banální témata viz. hned první díl. Tohle kdyby mi někdo řekl papírově, tak se poseru smíchy... Od tvůrců by mne takto bavilo asi všechno, viz. Al Fayedi s neznámými herci. Mimochodem pan Mohammed měl skvělé vystoupení u Aliho G před 20 lety   https://youtu.be/9bYjGHRX9dE Není to 10/10 protože mám drobné výhrady k některým hercům. Jen devítku dávám kvůli Charlesovi, Královně a bohužel i Dianě, na kterou jsem se velmi těšil. Čekal jsem od všech 3 víc, Charles se snažil, ale prostě to nebyl on, hlavně byla úplně jiná postava oproti předchozí, což nevím jestli je OK....Z Diany udělali husičku se zasněnými pohledy, mám pocit, že ji adaptovali podle slavných fotek a záběrů a u toho zůstalo. Na chvilku tam byla Natascha McElhone, která by v tom teda byla o dost lepší před lety a to mám Debicki rád. Trochu škoda, ale jenom malá.  Oproti tomu teda epicky vládnul Filip, to je herecky vděčná postava.

Raymond & Ray (2022)

Myslím, že tohle většinu lidí velmi zklame a je to škoda, protože Hawke i McGregor jsou tu excelentní a ten jednoduchý dej strašně tahají nahoru. Chápu záměr, ale bylo potřeba trochu přitlačit. 6/10

Vražda v Londýně (2022)

Od Agathy jsem toho přečetl většinu, ale toto mi hned od začátku jaksi nesedlo. Asi už jsem z těch rozverných detektivek unavený...5/10

Hromotluk (2021)

Často tu nadáváme, že jsou dnešní filmy přeplněné archetypem starého bílého šaška, kterého z brindy tahá mladá černoška. No a to je v podstatě tenhle film. Také by se to dalo nazvat woke art remakem Bodyguarda s Costnerem. No a na druhý pohled je to fajn artovejsi dramedy o stárnoucím herci a jeho pravé ruce.  Já si to užil, protože mám pro Gérarda slabost, který dost dlouho platil za nej herce mimo Hollywood. Tady geniální nebyl, ale ty záblesky jeho herectví byly moc fajn. 7/10 Moc bych si přál aby se ještě někdy někde vysvihnul k top výkonu, má na to...

Na západní frontě klid (2022)

Hezký, ale k hovnu. Tvůrci nepochopili nic. Z filmařiny bych jim dal trojku. Z literatury bych je nechal rupnout. 5/10

Střídavka (2022)

Kam až Nikolajev klesnul a spousta dobrých herců v tom také... Myslím že úpadek českého fi km mu neilustruji blb komedie od Toulove a spol. Ale to že jejich level točí kdysi skvělí režiséři a stafáž jim v tom dělají kvalitní herci. Fuj... 3/10