Silverado (1985)

Kvalitní western nemusí hned sahat po uměleckém absolutoriu a být od Leoneho. Tohle je nádherná klukovská dobrodružná podívaná plná skvělých charakterních herců padnoucích do svých úloh jako prdel na hrnec. Skvělý Kline, Glover, Scott Glenn, mladý Costner, John Cleese, Jeff Goldblum a výborný záporák v podání mého oblíbeného Briana Dennehyho. Výborně jsem si u toho odpočinul po práci a pobavil se. 8/10

Pinocchio Guillerma del Tora (2022)

Nikdy jsem nebyl velký fanda Del Tora a v podstatě všechny 3 filmy co od něj mám velmi rád už mají své roky. Ale tohle byla krásná kouzelná filmaři a už od začátku. Byl jsem unesený. A to se mi do toho moc nechtělo 3 týdny po té nudě od Disney ho. Moc si přeju, aby z toho byla klasika a minimálně jeden Oscar. Nějakého Pinocchia jsem viděl víckrát než umřít strýčka Bena, ale bylo tu spousta věcí, které mne překvapily. Prosím víc takových věcí Guilermo! 🤞 9/10

Hranice lásky (2022)

Nedokoukali jsme to. Do sebe zahleděná nudná pseudo umělecká hovadina. Baví mne představa, že se měli tvůrci za kombinaci Kubricka s Fellinim 3/10

Fabelmanovi (2022)

Jak psal Pepo. Škoda, že už nikdo netoci filmy jako Spielberg. A já jsem moc rád, že mne na pár hodin nechalnakouknout do části svého světa. Bylo to kouzelné a podmanivé.  Strašně moc mne herecky překvapil Seth Rohem, krásný výkon. A mám pocit, že si málo vážíme Paula Dana, ten byl fenomenální a soška pro něj herecký výkon ve vedlejší roli by u něj byla v dobrých rukách. 9/10

Král Tulsy - Happy Trails (2023) (epizoda)

Holy shit!   Totálně mne to dostalo do kolen, několikrát jsem v průběhu dílu tles a řval něco ve smyslu "to je kurva geniální". A ta montáž ! Tento známý song měl dvě velice slavné scény a Sheridan je obě přebil.  Yellowstone a 1923 máme tento týden ještě před sebou, ale sakra si nedokážu představit co by se tam muselo stát, aby to to Tulsu minimálně dorovnalo.  A co se týká filmografie Stallona, tak ono je to komplexně lepší než Rocky 6 a Rambo 4 včetně jeho famózního výkonu, takže je to nejlepší věc kterou natočil za hodně dlouhou dobu.

Na nože: Glass Onion (2022)

Já si to užil tak na 6,5-7/10. Má to svoje hravé momenty, ale mám pocit že mi to bylo od jisté chvíle dost jedno a samotný závěr dost meh. Jestli si můžu tipnout, tak to hrozně zestárne. Z něčeho jsem byl nadšený, to jo. Ale mám pocit, že Rian Johnson pochopil kinematografii stejně blbě jako Zack Snyder. Akorát místo zpomalovaček používá jiná pozlátka. Přitom u obou tvůrců staví na elementech, které mají být jen doplňkem a podtrhávat kvalitní dílu jako třešnička na dortu a uplně stejně to pak chutná, jako pohár plný třešniček s jednou malou porcí zmrzliny. Jako je to sladký a dá se to sníst, ale naopak by to bylo lepší.

Král Šumavy: Fantom temného kraje (2022) (seriál)

Tohle je škoda. Po prvním díle jsem z toho byl nadšený. Má to krásný audiovizual, lyrické neokoukané prostředí, výborný herce, Jankovský je parádní komoušská svině. Ale..... mám pocit že tam komplet chyběly některé profese při natáčení. Dej občas nedává smysl. Dialogy jsou nějaká alfa verze? Postavy se tam občas teleportují, probírají spiknutí před plnou hospodou. Iveta byla nakonec o třídu výš.

Sám doma (1990)

Pořád nepochopím dvě věci. Jak mohli obsadit do role céčkového zaporáka oscarového herce, který dokázal držet krok s nejlepšími herci své generace. A jak to dokáže být v lidské rovině trefnejsi a kousavější než uchcaná vztahová dramata viz. scéna v kostele, kde mu soused vypráví o tom, proč není v kontaktu s rodinou a Kevin mu odpoví, že se zase bál kvůli kotli do sklepa. Ta katarze, že jsou oba důvody úplně stejně stupidní je prostě wow!

Král Tulsy - Token Joe (2022) (epizoda)

Všechno, co tu o tom vybásnil duro je pravda a mnohem víc. Sly si to užívá, Sheridan si to užívá a přitom je to velice kvalitní v dramatu a dialozích. Z pár replik mne zamrazilo. Minimálně jednu scénu po telefonu z konce e04 jsem před rokem zažil a nebylo to nic příjemného. No a pak přijde scéna, kde Slye někdo poučuje ve fitku jak blbě cvičí   Podle mne je to bez pochyby Stalloneho nejlepší projekt od prvních Expendables a to už je 12 let. Fakt o dost lepší, než jsem to čekal.  Hlavně je to divácky vděčné, že je to i pro všechny vaše tatínky a drahé polovičky.  Jako jestli je teď něco potřeba, tak aby Schwarzeneggera někdo propojil se Sheridanem, protože tohle mu přesně chybí. Něco podobného polobiografického by mu sedlo jako rakouská prdel na hrnec. Bývalý guvernér a macho herec, který se vrací do svého mateřského města a začne to tam dávat do pořádku potom co si nevěrou kompletně rozesral rodinu. Hlavně už tohle v podstatě je, kdy v poslední řadě Yellowstone Costner jeho guvernéra přímo hraje.  Hlavně mi to tedy připomíná můj oblíbený pozapomenutý klenot Lillyhammer, kde exceluje Steven Van Zandt ze Sopránů. Docela bych to doporučil všem nadšeným z Tulsy. Jen je to možná trošku severštější a lehčí...

Král Šumavy: Fantom temného kraje - Hranice (2022) (epizoda)

Kdyby takhle vypadala většina FILMOVÉ produkce, tak si můžeme gratulovat. Voyo má z té pásové výroby po Ivetě druhý nesmírně zajímavý zářez.  Musím pochválit i trefný casting a že se šlape v náročných botách. Původní obsazení Lukavský, Marvan, Prachař, Menšík, Vala, Švorcová bude těžké dorovnat. Jankovský vypadá jako komoušská svině už teď.  Původní film uctívám, to je na padesátky nesmírná kvalita. Hodnocení sráží svinská ideologie, jinak by to bylo legendárnější .....