BANGER. (2022)

Já bych se to nebál nazvat nejlepším českým filmem posledních let. A to opravdu velmi nesnáším Adama Mišíka, drogovou a rádoby gangsta rapovou kulturu. This is the way a je velmi smutné, že místo toho odborně zahvězdil uchcaný kostýmní Il Boemo Mysliveček, kterého mám problém napotřetí dokoukat.  V podstatě je to generačního verze geniálního Refnova Pushera říznutá se nebojím napsat situačním humorem Samotářů. A příběhově to pak překopává jednu velmi povedenou a známou televizní minisérii z posledních let.  Z experimentální iPhone kamery jsem byl poněkud rozpačitý a spíš než nějaká reklama to ukazovalo její limity. Moc mne bavila camea, u českého filmu unikát. 9/10

Bez kalhot: Poslední tanec (2023)

Zvláštní, mne je toho projektu v podstatě velmi líto, protože je ten námět výborný na 3. díl polozapomenuté série. Příběhově se mi to líbilo a Hayek i Tatum beze srandy životní výkony, ale prostě to nefunguje. Sodenberg to režijně nedal a měl by už si vyndat hlavu z prdele, protože jsem od něj neviděl 10 let dobrý film. Strašná škoda, stačila tomu trocha péče a rozbilo by to Oscary i pokladny. 5/10

První člověk (2018)

Asi mé nejlépe hodnocené zklamání na csfd. Chazellovi žeru uplně všechno s navijákem a zbožňuju období dobívání vesmíru. Tak to u mne měl tento hybrid Správné posádky o Interstellaru docela jednoduché. Navíc to má naprosto impozantní obsazení, které tolik nectí vizuální podobu a přepálené masky, ale charakternost.  But... jsme se s filmem moc nepotkali, za srdíčko mne to rozhodně nechytlo a přes některé skvělé scény jsem se docela nudil s divným šklebem celou stopáž. A hrozně už mne rozčiloval Gosling, definitivně už ho nesnáším. Škoda... 7,5/10

Dívka a moře (2023)

Díky Tedovi za doporučení, bylo to moc fajn. Takový CODA light. 7/10

Do útoku (1987)

Stejná otázka jako včera a tady to nejspíš vyhraje guilty pleasure nad skutečnou kvalitou :) Ale já jdu do kolen už od začátku, kdy začne hrát In This Country od Zandera https://www.youtube.com/watch?v=UM5c3QvdsHw a objeví se jméno Globus a Golan.  Ke konci pak exceluje Winner Takes it All od Sammyho Hagara https://www.youtube.com/watch?v=iCZbqvE8eu8 Obě tyto pecky jsou srovnatelné s tím nejlepším z Rockyho.  Ještě je tam skvělý Meet Me Halfway od Kennyho Logginse, který se vyznamenal i na Top Gunu. https://www.youtube.com/watch?v=HGQK4jPRdn4 Bohužel halfway je trochu problém filmu a tak 35 minut se tam děje kulový. Ale ten konec! To je nejlepší osmdesátkový TESTOSTERON!

Dračí srdce (1996)

Je to gulity pleasure nebo ne ?   Miluju ten film. Connery, Quaid, Thewlis , Isaacs, Postelwaite, Dina Meyer, neuvěřitelná hudba.

Jack Ryan - Season 3 (2022) (série)

Jako   První 4 díly nejlepší komedie co jsem viděl za hodně dlouhou dobu. Ani nevím co všechno na českých reáliích dřív vyhlásit. Takhle se cítí Mexičani při všem přefiltrovaném, kde se všichni jmenují Hector?   A ani dějově to moc nedávalo smysl Poslední 4 díly byly místy super, akční, mělo to spád. Ale scénář kolem a kolem největší zoufalost co jsem viděl. A to mám první 2 řady docela rád. Jestli o tom někdo uvažuje, tak jedině z důvodu pobavení. Vlastně ani nevím jak to ohodnotit.

Jih proti Severu (1939)

Po Vojně a Míru od Bondarčuka a Lawrenci z Arábie to Rhet Butler neměl uplně lehké, ale i tak to je na soutěž kolik superlativů se dá nacpat do krátkého recenzentského příspěvku. : )  Vivien Leigh předvedla na svou dobu famozní vývoj postavy. Trochu jsem bojoval s druhou polovinou. A je evidentní kým se tolik inspiroval Pitt v Babylonu. Excelentní, s každou další projekcí to mám radši. 9/10

Dobré ráno, Brno! - Epizoda 7 (2023) (epizoda)

V podstatě bych souhlasil s tou kritikou, co tu na to joker vysypal, but.... po 3 dílech se to buď obrovsky zvedlo nebo se z toho stalo mé guilty pleasure, ale řežu se u toho každý díl. : )  Není to tak geniální jako Most nebo Trpaslík, což obojí uctívám, ale nějakým divným meta způsobem neméně geniální, nejde to tak přímo na dělohu, to je pravda...

Vojna a mír (1965)

Nádherný filmový brutalismus. Jsem naprosto unesený. Bondarčuk je génius a bez nadsázky v dost věcech předběhl dobu. S inflaci je to jeden z nejdražších filmů všech dob, kdybych tam započítal tehdejší sovětskou paritu kupní síly, tak se nikdy nic tak drahého nenatočilo a nenatočí. Ke konci já z toho byl po 7 hodinách dost vyzdimany. Ale stálo to za to. Měl bych výhradu k některým hercům a dialogům a myslím že by bylo umění jak řemen to sestříhat do verze bez dialogů:))) Trochu mi to nešlo přes pysky při těch zvěrstvech co Rusko dělá na Ukrajině a propagandy tu je jak máku. Ale je až fascinující, jak Bondarčuk potlačil postavy a nechal zářit pomyslného sovětského člověka. 9/10