Malá smrt (2014)

Původně jsem se na to podíval, protože je to film o sexuálních úchylkách s Bojanou Novakovic. Ale popravdě měl tento povídkový film uplně jiné kvality. Asi je to tím, že jsem úchyl, ale neskutečně jsem si to už. Je tam nepočítaně nádherně vypointovaných sensible chuckle momentů. Rozhodně nejlepší je poslední povídka, která by si nezadala s tím nejlepší z Paříži, miluji tě (byť tomu ten zbytek není ani vzdáleně podobný. Nejspíš se vám nebude líbit tak mně, ale rozhodně doporučuju. 9/10

Lidice (2011)

Vysvětlí mi někdo to hodnocení? To bylo mimo povinných školních představení i povinné naklikávání hodnocení na csfd? Ten film nemá absolutně čím zaujmout, bohužel. Ke konci pár nesouvislých sugestivních scén, ale to alespoň dobrý film nedělá. Strach tomu s televizním SIlver-A se zlomkovým rozpočtem ukazuje neskutečně záda!

Hořící keř (2013) (TV film)

Nejlepší český hraný porevoluční počin. V dost ohledech se před tím klaní i Pelíšky 100%

Spása (2014)

Nekompromisní pecka se super westernovským vizuálem. Jen od toho prosímvás nečekejte přelomový komplexní western nebo budete zklamaní. Ne, v tomhle se evropská koprodukce poměrně rázně vrací k americkým westernovým kořenům. Má to jednoduchoučký děj, málo se tam mluví, obří charisma tam má každý druhý herec a děj odhadnete po pár minutách a dost možná už z názvu. Přesto jsem se nenudil ani minutu, právě kvůli té nekompromisnosti a staromilství jakým to bylo celé natočené. Hodně vtipně obsazený Eric Cantona (kdo nezná, tak jde o fotbalově legendární hybrid Davida Beckhama a Tomáše Řepky :) ), hlavně u hlášky s Němcema jsem se dost smál. Výborný byl i Medděd, škoda, že ho Peter Jackson v Hobbitovi tak zazdil, tenhle švédský drsnák si zasloužil víc času na plátně a tady to jenom dokazuje. 8/10

Nezdolná Kimmy Schmidt (2015) (seriál)

Další hitovka ze stáje Netflixu? No slušelo by se, pokud je z pera Tiny Fey a tematicky to evokuje můj oblíbený film Dožeň, co se dá. Její 30 rock považuju za vůbec nejvtipnější věc z televizní produkce a se slzou v oku na to pravidělně vzpomínám. Tohle je tomu poetikou hodně podobné, ale spíš to tíhne k takovým těm šílenějším věcem, co Liz Lemon prováděla. Tracy Jordan by tu působil jako jeden z normálnějších elementů. Stejně jako 30 rock to není nic co musíte nutně vidět dalším dílem kvůli ději, ne tady koukáte na další a další další díl, protože je to neskutečně vtipný. A tomhle případě i svěží, hlavně když to srovnám s většinou po himymovsko bigbangovských sitcomů. Narozdíl od nich jsem tu ani přes trhlost námětu i provedení necítil tu pachuť trapnosti. I když se nemohu zbavit dojmu, že bych si to užil více před 12 lety a to ještě kdybych měl pohlavní ústrojí uvnitř těla. Pořád to má neskutečnou lizlemonovskou kadenci vtipů, ve které se našinec snadno ztratí, ale i tak by to podle mne byla chyba minout minimálně bez zkoušky. 8/10

EXODUS: Bohové a králové (2014)

Ridley, co mi to děláš? *:-* Kdysi nejoblíběnejší filmař, teď 4 taková zklamání po sobě. Snad se u Marťana vybičuje, aby si trochu možná posledním filmem vylepšil reputaci. I jako nevěřící Tomáš jsem měl strašně rád staré hollywoodské filmy, už pro to nezapomenutelné kouzlo a kus hostorie, jak filmové, tak té domnělé. Tohle nemá ani jedno, bohužel. Do kapsy to strká i Princ egyptský od Disneyho a dost možná i ty béčkové kopíráky disneyovek. Totálně mi nesedlo propojení zázrakl s reálností, tohle to nedává podobně jako Noe. Kdo by to byl řekl, že filmařsky strčí do kapsy Bekmabetov Ridleyho Scotta i Aronofskeho a natočí nejlepší novobiblický film. Protože nevěřím, že by dopadl Ben Hur hůř než tohle nebo Noe. Hrozně rád bych napsal, že to byla alespon povedená žánrovka, ale tohle selhávalo vyloženě režisérsky. 4/10

Cesta ven (2014)

Zvažoval jsem odchod z kina. Film nefilm neskutečně nudně natočený.

Padesát odstínů šedi (2015) odpad!

Ten film je ještě horší než jsem čekal a to o moc. Bohužel to není tak vtipně špatný jako některé díly Stmívání, ne tohle je jenom špatně špatný. Naprosto jednoduchoučké dialogy častokrát totálně vytržené z kontextu. Jamie Dornan mne upřímně zklamal, po vynikajícím The Fall jsem očekával uplně jiný výkon, než odříkávání replik naprosto bez zájmu a koukáním do blba. Ne vážně, tenhle herec působil naprosto bez charismatu a Max Martini ho i v těch pár vteřinových záběrech trhal na cucky. Bohužel patřím k těm můžům, pro které je stejně důležitá inteligence jako fyzická přitažlivost. Dakota Johnson je krásná ženská, ale její druhá stránka předvedená ve filmu je pro mne přitažlivá asi jako Melissa McCarthy. Kdybych porovnal mladé hezké herečky v knižních adaptacích, tak z toho vychází suverénně nejhůř a o moc hůř, než Kristen Stewart ze Stmívání. Nevěřil jsme jí absolutně absolutně nic, možná tak to že neví která bije, což nevěděla, ale herecky. Z "knížky" jsem přečetl pár desítek stránek, ale moc netuším jestli tohle její vykreslení postavy sedí. Ale jestli bere ženské publikum tenhle tip hrdinky jako ok a ještě se s tím stotožňují, tak to potěš pánbůh. Příběh je sice na cca třetinu jednoho dílu Gossip Girl, ale pořád se z toho při slaboučkém scénáři a mizerných hereckých výkonech dalo nějak vybruslit lepší režií a videoklipovitostí s hezkou hudbou, nestalo se ani jedno. Netuším, jestli si Sam Taylor-Johnson po výtečném Nowhere boy vybrala slabší chvilku nebo E.L. James koukala na place pořád přes rameno a všechny dobrý nápady házela ze stolu, ale tohle hrubě nedala. Ne vážně, i ty horší epizody Gossipek byly lépe zrežírované. No a hudba? Tohle opravdu dělal Elfman? Boha jeho... Marně vzpomínám, co by na tom stálo za zmínku, možná kamera zkušeného Seamuse McGaveyho, ale to je tak za jednu hvězdu. Když se kouknu jak jsem hodnotil ve všech ohledech lepší Stmívání, tohle nejde hodnotit jinak, než 1/10. PS: Po návratu z kina jsem si říkal, jestli tomu nekřivním zbytečně jako chlap. Pustili jsme si proto adaptaci podobně kýčovitého ženského braku od Nicolase Sparkse Co s Láskou s Michelle Monaghan a Jamesem Mardsenem, o tom, že oni dva předveli uplně jiný výkon už jenom charismatem, než ústřední dvojka 50 odstínů asi nemá smysl mluvit. Ale ten film je lepší ve všech ohledech tak o třídu až dvě a to je to horší ze zfilmovaného Sparkse a to kýčovitější samozřejmě.

Grizzly zabiják (2015)

Proč nejsou kina plný podobných chlapáckých filmů namísto levných lekačkových hororů? Ne že by tohle bylo kdovíjak kvalitnější, ale továrny na charisma jako James Mardsen, Thomas Jane a Billy Bob Thorton, co se honí v krásné přírodě Aljašky s medvědem? To by mohlo být i horší a pořád by to bylo koukatelné. Piper Perabo už táhne na 40 a pomalu přestává vypadat jko nevinná školačka, ale pořád se na ní nekouká uplně nejhůř. Moc se mi líbily triky ze zbytku filmu, o to víc jsem nepochopil finále, který jim myslím dodělával HAL, jak se nedávno v kecárně ptal na program pro práci s videem, toho provedení velká škoda a nechápu, proč nezůstali u kamerové práce s opravdovým medvědem a že Bart the Bear vypadal docela hrozivě, když cupoval figuriny. Tohle mi přišlo tak staromilské, že se na to i přes mírnou nekvalitu dívalo daleko líp, než na všechny ty CGI festy. Natočit závěr, jak si to dva bráchové rozdávají s medvědem trochu civilněji a bez CGI, tak hodnotím daleko líp. 6/10