Grace a Frankie (2015) (seriál)

NETFLIX did it again? Že se ještě divím. Strašně příjemný překvápko. Vlastně překvápko? S tímhle parádním castingem by mne asi bavilo sledoval i 10 hodinovou improvizaci na libovolné téma. Oscarová Jane Fonda a Lily Tomlin předvádějí parádní výkony, asi pro našince hlavní hvězda Martin Sheen už na sto let dopředu dokáízal svoje dramedický kvality v Západním křídle, no a Sam Waterson, tady stačí napsat jenom Newsroom. :) Není to uplně čistokrevná komedie a už vůbec ne sitcom, tohle je moc fajn odlehčenější dramedy. Strašně mne to baví i když je to papírově hrozně gerontofilní. Před prvním dílem zjišťovat minimum informací. 9/10

Just Before I Go (2014)

Hodně fajn věc. Jenom škoda, že to nemělo jistější režijní vedení, tohle byla vyloženě látka pro Mendese apod. Ale jako režijní úvod pro Courteney Cox vůbec ne špatné, když to srovnáme s Angelinou. Příjemně mne překvapil Stiflek aka Seann William Scott, který to odehrál hodně nad svou pověst. S přehledem nej výkon z celého filmu Kyle Gallner , ten by mohl dostat nějakou pořádnou roli, mám z něj podobný wibe jako z Milese Tellera. Není to uplně feel-good věc jako nezávisláky z dob minulých a poetika nesedne uplně každému, ale fajn to prostě je. 7,5/10

Láska bolí (2011) (seriál)

Seriálová napodobenina Lásky nebeské? Nemyslím si, jen si to bere inspiraci a tolik to netlačí na pilu jako všechny ty trapné filmové napodobeniny. První díl jsem musel trochu přetrpět, ale pak těch 7 dalších uteklo tak rychle. Tak moc fajn propletenec lidských příběhů. Nic tu není násilně naroubované ani propletené, přesto to dokonale funguje. Ideální girlfriend-friendly materiál. 7,5/10

Vítězové a poražení (1999)

S Oliverem Stonem mám vztah jako kdyby byl moje bývalá přítelkyně. Dřív jsem ho miloval (Wall Street, Četa, JFK..), ale pak jsem poznal že se mi snaží podsouvat myšlenky a názory, který uplně nemusím. Takže konečná, mažu si ho a už v životě ho nechci vidět. On to komoušký levičáství pacholek procpal i do sportovního filmu, neskutečný. A tohle je taky pro mne zklamání. Sice to má parádního Al Pacina s ještě lepšímy dialogy a proslovy (jak je možný, že to má o tolik lepší, než zbytek postav?), ale to je tak všechno. I přes parádní obsazení mne z dalších zaujal jenom Foxx. Sportovní filmy mám rád a tohle čistě jako sportovní film, kde tomu týmu nebo jedinci fandíte jak v reálu zoufale selhává a s klasikama v žánru je to nesrovnatelný. Hrozně mne štvala dneska už archaická videoklipovost a zběsilý prostřihy, to je tak něco trapnýho... Už to nikdy nechci vidět, ale Pacinovo proslovy si pustím ještě tisíckrát! 5/10

Syn zmaru (2014)

Vcelku fajn žánrový mix Sons of Anarchy něčeho vězeňskýho, Romea a Julie apod. Velká škoda, že to nemá jistější režii a lépe obsazeného titulního představitele, takhle je to jenom fajn. Ewan McGregor špičkový, Alicia Wikander cute a zase trochu jiná. :) Závěr mne plně uspokojil, ale takový podobně malý The Drop se mi líbil o moc víc. 7/10

Dokonalý svědek s.r.o. (2015)

Totální peklo! Doporučuju vyhnout se obloukem i skalním fandům Kaley Cuoco, která je mám pocit mimo svou roli v Big Bangu herecky totálně špatná, tady to v těch pár záběrech není výjimkou. Sám se tomu divím, ale fakt mi nevadí Kevin Hart, který na své otravnosti herectví staví a v Grudge Match byl podle mne vyloženě super. Ale Josh Gad? Sakra kde tohle vyhrabali? Mužská Melisa McCarthey má tvář. Tohle to nejotravnější a nejtrapnější z toho nejotravnějšího a nejtrapnějšího. Ty nejhorší kousky a výkony Vince Vaughna jsou vedle něj ódou na herectví. 2/10

Avengers: Age of Ultron (2015)

Uffff.... To by bylo tak jednoduchý vyhejtovat az bych brecel. Myslim ze Hladova recenze a dojmy z MZ live to vystihly dokonale. Paralela s Transformery hodně trefna a bolestna. Tohle se obávám udělalo universu spis medvědi službu než aby to nějak prospělo. Rozesrani týmu strašne vynuceny. To šlo lépe. Vlastně všechno šlo lépe. Slaba hudba. Nefunkcni humor. 5/10 a mam pocit ze jsem na to ještě mírný. ..Hned ta opening scéna podle mne musí na Transky 2 přímo odkazovat nebo nevím, na papíře to muselo vypadat cool, ale totálně zbytečná a nevyužitá akce. Akční scény si z toho víc pamatuju 2 jedna vyloženě komornější Capovská, ale takových bylo ve Winter Soldierovi snad 10. Druhá Hulk vs. Hulkbuster, pořád jsem do konce čekal, kdy to přijde znovu a lépe, protože tohle byl tak nevyužitý potenciál, snad v každých Transkách bylo x nápaditějších scén využívající měřítko destrukce, tohle byla dost nuda. Finále tradičně marvelovský proti šedivým záporákům. Fakt mi to nepřipadalo lepší jak finále jedničky. Scarlet Witch a Quicksilver snad nejhorší superhrdinové za posledních 10 let na plátně, fakt takhle zazdili tak zajímavé mladé herce jako je Olsenka a ATJ? A hlavně trapnější použití síly na způsob energetického pole nepamatuju. Strašná ostuda, takový Andy Serkis byl na malém prostoru daleko zajímavější. Těšil jsem se na Visiona, toho hrozně zazdili, měl minimum prostoru a vůbec z něj nevyzařovalo to, co mělo. On měl být něco mezi Železným obrem a Angelem z Posledního vzdoru, chudák Bettany, navíc ten design byl neuvěřitelně hnusný. Co mne fakt zklamalo byl soundtrack, tohle na epiku koukalo hodně zespodu, fakt na tom dělal Elfman i Brian Tyler? OMG! Schválně jsem dneska zkusil Kingsmana a Strážce (tím myslím jenom instrumentálky) a to je tak jinde až bych brečel. Mám pocit, že to Whedon dost nezvládnul režijně, protože těhle maličkostí by se tam našlo víc, jak už padlo Ratner ukočíroval X-meny líp, což je samo o sobě šílený. Jako nějaký 7. pokračování bych to bral, to už by asi takhle z vodsy vařili, ale proč proboha teď? Strašně nevyužitý potenciál. Tohle sakra má být vlajková loď stáje udávající tempo, tj. naprostá pecka bez kompromisů, tohle mám pocit bylo vystavěný hlavně na kompromisech. A strašně mne štve, když se =podívám na výhled, že se pravděpodobně nedočkáme solovek Hawkeyea, Black Widow a HULKA, protože jeden z těhle filmů by mne zajímal víc, než ten zbytek dohromady. Jenom si to vemte Planet Hulk, "bondovsky" ruská Black Widow s originem, komornější revenge thriller Hawkeye, to by byla pecka.

Krvavý Bangkok (2014)

Škoda totálně lobotomických dialogů a naprosto šílené režie a kamery. Obsazení parádní Tony Jaa, Dolph Lundgren, Peter Weller, Michael Jai White, Ron Perlman, to z béčkového pohledu může být lepší jenom o málo. Souboje solidní, akce taky, ale nasmínaná tak šíleně, tohle by bylo out i před 30 lety. Ale námět docela oldschoolový. Škoda, že to dělal nějaký thajský naprostý neumětel. Tohle by s takhle rozdanými kartami dokázal takový Isaac FLorentine věřím natočit parádně. 4/10

Poslední rytíři (2015)

Já mám opravdu rád tyhle nízko až středně rozpočtový historický až fantasy filmy jako Ironclad, Solomon Kane, Black Death, Season of the Witch apod. To jsou zábavný jednohubky, takže jsem se na tohle celkem těšil. Navíc jsem se bavil s pár lidma co se okolo toho motali (ten film je prakticky v český koprodukci, prý tam bylo víc Čechů jak Jihokorejců a natáčelo se to z většiny u nás). To obsazení je nadopovaný charismatem - Clive Owen, Aksel Hennie, Cliff Curtis, Ayelet Zurer a všichni předvádějí parádní výkon, to klobouk dolu, bez nich by to bylo odpadní. Takže jsem se na "zábavný film" těšil poměrně dost. První půlka neskutečný zklamání, to co tam napsali za dialogy, to muselo být Freemanovi neskutečně trapný pronášet. :-D Hlavně svět, kde se to má odehrávat je totálně smyšlenej, ale tak nějak nepříjemně, je to jakože středověk, ale chodí tam rytíři evropského typu (samosebou jsou mezi nima i černoši, asiati, indoarabové apod.) s meči, spíš párátky, asijského typu bez jakéhokoliv náznaku zástavy (katana je oproti tomu hypertěžký meč) a máchají tím jak mažoretky hůlkama. Já chápu, že snažili skloubit asijskou a evropskou kulturu do nějakýho hybridu, ale zoufale to nefunguje. Tam jsou jako souboje těhle srandovních mečíků a najednou tam hodí borce s obouruční sekerou, neskutečná komedie prostě. Ale když si člověk odmyslí ty blbosti, tak jsou soboje docela zábavně-lobotomicky nasnímaný. První půlka filmu je vyloženě tragická, pak se to docela rozjede a člověk zapomene na ty hovadiny a začne se překvapivě bavit, ale asi tak jako když se kouká na paralympiádu, kterou je vyloženě blbý kritizovat za úroveň. :-D Co ale potěší jsou český lokace docela umně zapracovaný efektama do toho "světa". Nejsem klasickej multikulti odpůrce a za černýho Batmana jsem tu vybojoval několik bitev, ale tvářit se, že je tohle středověk je prostě ultrafail. :) Být tam víc fantasy nádechu, tak se to dá zkousnout, ale takhle fakt ne. Zábavný to v druhý půlce, když přežiješ první a nevnímáš ten wtf svět,docela je. :) Sranda byla, když jsem si říkal, to snad nechali režírovat Janáka? Tak se tam vyloupnul Pavel Kříž. :-D

V hledáčku střelce (2014)

Je to hrozně béčkový, ale je na tom tak mco vidět, jak si to Michael Douglas užívá. Po nemoci jeho pohublost působí docela děsivě, ale to jenom hraje jeho roli do karet. Nečekejte od toho nic komplexního a snad vás to příjemně překvapí i přes ten jednoduchoučký přímočarý děj. Nahání tam toho mlaďase z Warhorse a oba si to dávají docela slušně. Jenom mžoná škoda příliš doslovného závěru. Jo a chci to auto, ASAP! :) 7/10