• Pohádka

Čertoviny (2017)

Po pohádkách v Česku nepřestane být nikdy enormní poptávka. Stačí se podívat na televizní program přes Vánoce a je jasné, že něco nového se prostě točit musí a bude muset. Každopádně tato podádka je živým důkazem toho, jak moc je toto téma již vyčerpané. Mělo by se začít s remaky, ale to by asi konzervativní český národ, který bude udělovat zlatého slavíka Karlovi Gottovi ještě in memoriam za sto let, jen tak nepřekousnul, kdyby mu filmaři naservírovali nové Tři oříšky pro Popelku nebo Pyšnou princeznu v akuálním technickém hávu. Je to škoda, protože potenciál by byl, ale když není pořádný scénář, tak to jde těžko.

Strašidla (2016)

To neustále plivání na Trošku už začíná být poněkud trapné. Co Čech, to filmový kritik, ale kolik z vás tady někdy natočilo nějaký film? A vůbec, když víte, jak je ten Troška neschopný, proč ztrácíte čas sledováním jeho filmů a nepodíváte se radši na něco, co vás uspokojí? Nikdo nikoho nenutí. K tomuto filmu: Je radost sledovat herce, jak výborně hrají. Kostková, Dvořák, Mayerová, Bebarová, Nárožný. Opravdu vynikající. Film spadá do skupiny, kam se řadí například Mach a Šebestová a kouzelné sluchátko, Saxana nebo V peřině. Když srovnám Strašidla s těmito filmy, pak mi z toho vychází nadprůměrná a velmi příjemná pohádková komedie.

Jan Palach (2018)

2 za Bydžovskou. Co se vleče, neutče. A tady se to tedy vleklo.

Whitney (2018)

Zoufalé pátrání po viníkovi či příčině pádu famózní Whitney Houston. Výpovědi všech zpovídaných nejsou absolutně přesvědčivé, autentických záběrů se divák dočká jen minimálně. Nic, co bychom si dávno nepřečetli nebo čeho bychom se dávno nedovtípili. Film zanechává hořkou pachuť a dojem, že všichni zůčastnění šli do tohoto projektu jenom pro to, aby se na jejím neštěstí obohatili. Ostatně tak, jak to dělali i za jejího života.

Já, Tonya (2017)

Jediná škoda, že hlavní představitelka typově absolutně neodpovídá své předloze, což je pro pamětníky trochu problém. A to o to víc, že skutečná Tonya byla svou postavou a vzhledem opravdu atypická a nezaměnitelná krasobruslařka.

Gaga: Five Foot Two (2017)

Otázka zní, co nám ta Lady Gaga vlastně chce tímto říct. Škoda, že tento dokument nenatočila v době, kdy byla hvězdou první velikosti a kdy většinu svého času netrávila tím, aby slátala dohromady svou roztrhanou duši.

Cuky Luky Film (2017)

Cuky a Luky jsou skvělé a vtipné a strašně moc jim sluší internet, maximálně televize. Dalo se očekávat, že film bude slabší.