• Pohádka

Milk (2008)

Výborný a neskutečně autentický film se skvělým hereckým výkonem Seana Penna. To, že se v této diskuzi rozebírá spíše homosexualita samotná namísto filmu jako takového, svědčí o naprostém splnění jeho smyslu. Trochu mě překvapuje, že se tady dočítám, že spousta diváků nemá nervy na pohled na dva líbající se muže, zatímco se dívat na všelijaké vraždy či ohavnosti v nejrůžnějších hororech či psychopatických filmech jim se žaludkem nic nedělá. Není na tom něco špatně?

Nějak se to komplikuje (2009)

Romantická komedie s hlavními hrdiny v pokročilém věku se zase tak často nevidí. Meryl Streep je prostě vždycky špičková a každý film povýší na vysokou úroveň.

Moje krásná čarodějka (2005)

Nicole Kidman má obrovský talent, charisma, nos na dobré filmy a nadání na pravidelné přešlapy. A když už přešlap, tak pořádný.... třeba Magická posedlost, Nevěsta přes internet a................... tohle? Tohle se opravdu nepovedlo.

Mezi námi děvčaty (2003)

Že by se u toho člověk vyloženě nudil, to se říct nedá, ale druh zábavy je to velmi podbízivý a dost trapný. Upřednostňuju více přirozenosti a méně křečovitosti. K dobrému dojmu z této komedie mi určitě nepřidal fakt, že jsem ji shlédl jen pár dnů po jejím mladším klonu Ty jsi já a já jsem ty. Ale to mi přišlo snad ještě horší.

Návrh (2009)

Docela příjemná oddechovka, ale v žánru romantické komedie jde podle mě spíše o šedivý průměr.

Šípková Růženka (2001) (seriál)

Mezi hrůzostrašnými výjevy na české seriálové scéně posledních let, je tenhle jeden z lepších.

Vlastní pravidla (2007)

Pokud je to romantická komedie, chybí mi tam humor, pokud je to drama, pak zatraceně slabé... Lindsay Lohan mě ale hodně příjemně překvapila. Na nedělní odpoledne dobré...