Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Nejsem nějakým velkým fanouškem DC filmů, i když mi nevadí, ale Batmana mám rád, a těšil jsem se na jeho duel se Supermanem. Abych pravdu řekl, ze všech připravovaných DC filmů, jsem se nejvíce těšil na tento a vysvětlím proč. Za prvé mi to připadalo jako dobrý nápad postavit tyto dvě ikonické DC postavy proti sobě, tak jak to má být (v komiksovém světě). To tu ještě nebylo! Mnohem lepší, než točit další origins s Batmanem. Ale když jsem si uvědomil, že film nesl název Batman vs. Superman: Úsvit spravedlnosti, tak mi přišlo, že jsem vlastně nic z toho nedostal. Ne podle mých očekávání. Nejlepší pojmenování by bylo Justice League Otvírák, který láká na nadcházející filmy. Asi bych to srovnal s Avengers 2, kde je tucet postav, pořádný bordel a strašný chaos. Pro boha, už z názvu jsem kruci čekal bitku dvou hrdinů. Sice tam jedna taková byla, ale skončila po 10 minutách. To mě jako diváka vůbec neuspokojilo! Ti dva si měli krást film pro sebe. Představoval jsem si to jako takovou sólovku Muže z oceli 1,5 a Batmana 0,5 v jednom. Podle mého názoru tomu chyběla příprava na velké finále. To by podle mě mělo mít tři fáze. První oťukávání. Nejlepší příklad budou asi první Avengers, kde se proti sobě střetnou Iron Man a Thor. Druhá fáze bližší poznání jeden druhého a svých vlastních schopností a poslední fáze pořádná řežba, kde poteče krev. Nic z toho se nedostavilo! A když tomu připočtu mizerný zápory (Doomsday a Lex Lutor), který tam jsou naprosto k ničemu, vznikne mi chaos dosti podobný z Avengers 2. Když bych to měl shrnout, špatný film to rozhodně není, ale trpí stejnými problémy jako už zmiňovaná týmovka. Na rozdíl od B. v. S. si ale odbyla svoje první “nejlepší“ podání, takže si takový úlet mohla dovolit, takže moje hodnocení bude o dva stupínky horší. Za mě sice 3*, ale přesněji a výstižněji bych dal 5/10, bohužel!

Star Wars: Epizoda II - Klony útočí (2002)

Oproti epizodě I je tento díl temnější a vážnější, což se mi k Star Wars hodí. Očekával jsem tedy příběh podobný epizodě V. Ale srovnávat tyto dvě epizody, je asi nesmysl, protože Impérium je na úplně jiné úrovni (pro mě dokonalý film!). I když se příběh z větší části věnoval milostnému vztahu Anakina s Padmé, o akci nebyla nouze. Ať už bitva na planetě Geonosys, kterou považuji za nejlepší v nové trilogii nebo Obi-Wanům hon na námezdního lovce Jango Fetta. Příběh mi seděl přesně na míru. Hlavní padouch Hrabě Dooku (sith) byl vůbec nejlepší z nový trilogie. Popravdě ho považuji za 2. nejlepšího z celý ságy. Dobrá náhrada za Darth Vadera! A jeho duel s mistrem Yodou je pro mě památnou scénou, která mi vyrazila dech. Na bojový styl mistra Yody jsem čekal zatraceně dlouho. Jestli je něco v tomto filmu vyvrcholení, tak rozhodně tohle!

Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (1999)

Celá sága pro mě funguje jako jeden uzavřený celek, který na sebe logicky navazuje. Ať už je pro někoho tenhle díl nejslabší, já ho považuji za vynikající podívanou. Největší plus považuji zachycení staré republiky, rady rytířů jedi a vykreslení kultury na planetě Tatooine, za což uděluji jednu *. Kde jsem dostal fascinující kluzácký závody, u kterých jsem ani nedutal. A když k tomu ještě připočtu skvělé sitha Darth Maula s dvojitým světelným mečem a závěrečný souboj se světelnými meči za doprovodu hudebního orchestru, tak jsem nad míru spokojen. Jsem zarytí fanoušek Star Wars a chci vědět o tomto světě vědět něco nového, což jsem taky i dostal.

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Když jsem se poprvé dozvěděl, že bude nová trilogie, tak jsem si nedokázal představit, jak chtějí navázat na epizodu VI. Celá sága je pro mě uzavřený příběh, takže jsem v epizodu VII moc nevěřil. Až to té doby než přišly první trailery, který mě chytly za srdce. Měl jsem velký důvod se na Star Wars těšit. Hned jak se na plátně objevilo „A long time ago in a galaxy far, far away....“ mě úplně vystřelilo do jiný galaxie. Síla se probudila ve velkým stylu! Nejenže je film pěkný po vizuální stránce, ale v rámci možností má i skvělý příběh (hledání Luka Skywalkera), který výborně navazuje na poslední díl staré trilogie. Nové postavy dobře zapadají do světa Star Wars. Jsem dost zvědavý na jejich další vývoj. Hlavně u Kylo Rena, který dosud nesahá Dart Vaderovi ani ke kotníkům. A hlavní hrdinka Rey je vynikající postava. Myslím si, že je dobrá náhrada za Lukea a těším se na její další dobrodružství. U starých známých jsem ukápl slzu z nostalgie, což ani jinak nešlo. A co se týče planety Jakku, tak to mi udělali velkou radost. Zapadákovy jako je Tatooine (moje nejoblíbenější planeta) mám hrozně rád. Zatím jsem ale dostal vše, co už jsem viděl. V další epizodě čekám, že přijde moment, který mě šokuje, něco nového a originálního. Celkově jsem byl spokojený a film se mi moc líbil.

Terminator Genisys (2015)

Nový Terminátor je velký průšvih. Už z toho důvodu, že nenabízí nic nového. I příběh není ničím novým, spíš je dost předvídatelný. Pořád se tam cestuje v čase, pořád se mění budoucnost, což jsem se i chvílemi ztrácel v ději. Podle mého názoru látka s cestováním času je zcela vyčerpaná, a nemá smysl s tím dále pracovat. John Conner jako hlavní záporák filmu mi nepřijde nějak originální (i když spoiler byl už v traileru), kterým se chtěli od prvních dvou filmů odlišit. Avšak marně! Dostávám se k dalšímu problému a tím jsou samotní Terminátoři, kteří úplně ignorují první dva filmy. Terminátor je pro mě "skoro" neporazitelný zabiják, který se postupem času vyvíjí a je na scéna značnou část filmu. V tomhle případě je během 15 minut tuhej a šmitec. Jediný Terminátor, který mi tu dává smysl, je Arnoldův T-800, jehož scény jsem si užíval do poslední chvíle. Ostatní postavy jsou bez charakteru a vůbec mě nezaujaly. Celkově je to dost slabé a rozhodně nejslabší díl celé sérii. Pokud milujete první dva filmy, tenhle budete nesnášet!

Obvyklí podezřelí (1995)

První půlku filmu jsem si všechno dával dohromady a druhou část jsem stále přemýšlel, kdo je ten chlápek, kterého se všichni bojí. A když jsem se to na konci dozvěděl, tak mě to naprosto dostalo. Prostě geniální film.

Tom a Jerry (1940) (seriál)

Tom a Jerry je jeden z mnoha animovaných seriálu, který bezesporu patří k mému dětství. Jednoduchá zápletka, kdy se kočka snaží vyzrát nad myší a opačně. Sledovat tu jejich věčnou rivalitu, i když má myš pokaždé navrch. No řekněte sami, kdo by ty dva neměl rád.

Re-Play (2009) (pořad)

Tak jako sledování filmů je mým velkým koníčkem hraní her, takže přidání do oblíbených pořadů bylo vlastně mou povinností. S Kybernetem mi to přijde jako nejlepší herní pořad.

Akta X (1993) (seriál)

Už od dětství jsem měl rád záhady, UFO apod. Vždy mě to fascinovalo a zároveň trochu děsilo a Akta X v té době bylo asi nejlepší seriál s touhle tématikou. Sice vím, že nic takového jako zmiňované UFO neexistuje, ale přece jenom když jsem byl malý kluk, tak to na mě jinak působilo než dnes. Mulder a Scullyová jsou dvě naprosto odlišné osoby. Mulder za vším záhadným vidí něco víc, co si obyčejný smrtelník nechce nechat připustit. Úplným opakem je Scullyová, která se snaží vše vysvětlit racionálně. Divák pozoruje určitý případ z dvou různých úhlů pohledů, což je naprosto dokonalý. Mnoho skvělých námětů ať už se jedná o UFO, nejrůznějších parazitů, malých chlapíků na vozítku a mnoho dalších skvělých nápadů. Prostě geniální seriál.

Avengers (2012)

Ani jsem si nikdy nedokázal představit, jak by tohle mohlo fungovat, dát dohromady všechny superhrdiny do jednoho filmu. O to víc jsem byl pak překvapený, že to fungovalo. Hlavní zápletka byla skvělá a výběr hlavního padoucha byla trefa do černého. Loki jakož to strašný fanatik, který si myslím, že je nad ostatními nadřazený, prahnoucí po moci a trůnu, je ideální volbou. Čím více se bude tenhle super-hrdinský tým rozrůstat, tím bude zapotřebí silnějších protivníků. Prostě skvělý start Avengers! Jen tak dál!