• Pohádka

Machři (2010)

Bezpochyby film na který musíte mít náladu. Nelaznete zde nic proti ničemu. Prostě když se pár dospělých chlapů rozhodne být zase dětmi a ke všemu se u toho nechají natáčet na kameru. Příběh tady nehledejte, v podstatě tam žádný není. Nicméně ukryté poselství je víc než pravdivé. Herecké výkony se hodnotí těžko, celý film působí jako inprovizace v rámci mantinelů scénáře. Každopádně humoru si ve filmu užijete poměrně dost a o to v komedii jde.

Orphan (2009)

" S Esther je něco špatně"... no a nebo také není. Narozdíl ode všech "hororů", kde letají vzduchem kusy lidských těl, přes vřískot obětí neslyšíte vlastního slova a nestrašidelnější je déka filmu, tohle je PAN horor. Jsem si jistý, že děj sám osobě není hitem, nicméně herecké výkony všech zůčastněných jsou natolik přesvědčivé, že vás připoutají k obrazovce a nenechají odejít. Dojem z celého velmi kvaltně propracovaného filmu, kazí snad jen vypuštěný konec, který byl bohužel velice předvídatelný.

Pompeje (2014)

Film s velice zajímavými efekty, to je ale bohužel vše pozitivní, co se dá v souvislosti s tímto dílem spojovat. Pokud jste náročnější divák, na tento kousek zapomeňte. Osobně jsem celý film doufal v nějaký zvrat, který by dal filmu jiskru - nedočkal jsem se. Je to prachbídná vykrádačka gladiátora, slepená dohromady se "Zaříkávačem koní" a sestříhaná do děje o délce tak 10 minut. Dialog mezi jednotlivými postavami je "čtený" a poté co jeden hrdina po desáté řekne tu samou větu a dostane po desáté tu samou odpověď, nejspíš se pozvracíte... Když k tomu přidáte ještě katastrofální dabing a velice průměrné herecké výkony, zjistíte, že cena lístku do kina byla velice přemrštěná.

Kameňák 4 (2013) odpad!

Když dva dělají totéž, není to totéž aneb jak "vydělat" a nezapotit se. Vezměte profláknuté jméno povedené komedie, přidejte 16 dní natáčení a vše zalijte 25 miliony korun. Ihned po stažení z plotny vpusťte do kin. Žízniví diváci, doufající v pokračování trilogie ve stejném duchu budou sice velice zklamaní, ale za lístek už zaplati - tak co. Hodnotit cokoliv od hereckých výkonů po volbu vtipů včetně je naprosto zbytečné. Jediné co stojí za zvážení, je přejmenování filmu z Kameňák 4 na " Čteme vtipy s Jánem Novákem"