• Pohádka

Obušku, z pytle ven! (1955)

Nikdy neomrzí. Vtipné, veselé, tak trochu poučné s velice dobře propracovaným dějem. Několik nesmrtelných šprýmů a solidní hudební podklad. Kdybych byl objektivní dám jen 4*, ale nejsem :-D

Šíleně smutná princezna (1968)

Neurazí - nenadchne. Jednodušší příběh, i pohádka by měla mít nějakého svého "zlého draka", místo nich má dvě řechtající zebry. Vondráčková v roli princezny mi prostě nějak nesedí, ale vzhledem k tomu, že se jedná o hudební pohádku její obsazení chápu. Prostě CHACHA-CHICHI-CHOCHO....a pak někde možná smích.

Tři oříšky pro Popelku (1973)

Dílo na deset hvězdiček, toto je kousek, který se prostě nezadaří každý rok. Když ho shlédnete víte, že chcete napsat spoustu krásných slov, ale zjistíte, že ve slovníku prostě nejsou....

Frajeři ve Vegas (2013)

Když staří "dědci " chytí druhou mízu... Ikdyž ve filmu nenajdete 50 zvratů a nemusíte v jednom kuse uvažovat o tom "co asi bude dál", určitě u něj neusnete. Není nouze o vtipné momenty ani o chvilky k zamyšlení. Je nutné dodat, že 75% kvality filmu dělá charismatická herecká sestava, ale obsadit ty správné herce, je taky kus umění.

Zlodějka knih (2013)

Zajímavý příběh o tom, že lidé žili i za 2ww, bohužel celý film v mém hodnocení bude trpět srovnává s knižní předlohou, které se bohuže nevyrovná. Když pomineme upravený (nijak razantně) děj, zahrané to bylo na hodně vysoké úrovni a celý film má ten opravdový nádech válečného období.

Na Hromnice o den více (1993)

Občas bych se taky rád zasekl na jednom místě v jednom čase - jeden z mála filmů, který opravdu dodržuje žánr, který si předurčil. Nečekejte non-stop válení se po zemi smíchy, ale nudit se určitě nebudete. Celé dílo dokázalo dokonale skloubit romantiku a humor ve vyladěný scénář, který vás proveze celým filmem. Nemám k němu připomínek.

Nejkrásnější hádanka (2008)

Prvně: Paka zůstanou paka a někdo kdo o takovéto pohádce zahlásí "odpad" pako je... K dílu samotnému: Hezký příběh s poměrně dobrým spádem, zasazený do krásného prostředí. Herecké výkony už (u některých) nebyly tak oslnivé, ale to bylo dáno spíše scénářem než herci samotnými. Pakliže nechci být jak některá zdejší stvoření, musím připustit, že konec byl tak trochu hop nebo trop, ale výsledek slušný. Děj 4/5; Herci 3/5; Kostými 4/5

Anděl Páně (2005)

Zvláštní druh pohádky, dalo by se říct - výjmečný. V druhé části trochu pokulhává logika věci, ale přepokládám, že to bylo úmyslné nikoli nechtěné... Jen trošku zamrzí ošizení kulis. Herci 4/5; Děj 5/5; Kostými 3/5

Pot a krev (2013)

Hooodně dobrý, prostě tohle nevymyslíš! Žádný nesmyslný, bum, prásk, třísk... Postavy mají dokonce i duši a svědomí, to je mnohem víc než jsem kdy čekal...Herci 4/5; Děj 5/5 (psal ho sám život:-D ). Těžko hledat další pozitiva - zkoukněte a uvidíte.

Loupež na úrovni (2013)

Hrajeme si na "heist movie", ale moc nám to nejde, že? Nebyla to úplná ztráta času, ale určitě by se dal ztrávit lépe s jiným filmem. Art of steal je pro mě zklamání. Herci 3/5; Děj 2/5; Kontinuita 0/5... Možná, že by to bylo mnhem lepší, kdyby se tvůrci nechtěli sveřepě drže tohoto druhu filmu...