Pád Bílého domu (2013)

Neubráním se srovníní obou filmů s příběhem, ve kterém rozmlátí jednu z největších ikon Washingtonu. Pád Bílého domu se mi líbil o něco víc. Má asi trošku chytřejší zápletku a celej film je vážnější. Útok na Bílý dům je co se příběhu týče vopravdu hloupej a nelogickej, ale zase byl docela vtipnej a bylo dost vidět, že film spolknul víc než dvojnásobnej rozpočet. Ve výsledku ale nemůžu hodnotit ani jeden z filmů líp než průměrem.

X-Men: Apokalypsa (2016)

Hmm...pěkný...tady teda dal Bryan Singer celé nové sérii X-Menů slušně na prdel. Po velmi povedený První třídě a perfektní budoucí minulosti jsme se dočkali balastu ve formě Apokalypsy. Film má podle mě celkem nudnej děj, nezáživné postavy, místama nelogická návaznost na předchozí díly, debilní kecy a takhle by mohl výčet špatností pokračovat. Za mě je Apokalypsa prostě zbytečně dlouhá digitální směs.

Captain America: Občanská válka (2016)

Lehce utahaná týmovka bez nějakýho vyloženýho záporáka, kde se dost žvaní, ale nechybí tu ani slušná akce. Víceméně něco, co jsem čekal. Filmě mě teda rozhodně nazklamal, ale na druhou stranu ani moc nenadchnul.

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Musim říct, že za mě je to nejlepší komiks za poslední dobu. Takhle nadšenej sem byl naposled asi u Marvelovských Avengerů. Byla to prostě bomba. Celej film má úžasně zpracovanou temnou atmosféru. Perfektně vyřešili návaznost na posledního Supermana a Ben Affleck jako nový Batman byl taky úžasnej. A dobře bylo taky udělaný představení dalších postav, jako Wonder Woman nebo Aquaman (kterej teda ve filmu nepředvedl vůbec nic) a nalákání tak diváků na pokračování v podobě Justice League - už se moc těšim. SPOILER "Zajímalo by mě, jak chtějí vyřešit smrt Supermana v Justice League, ale předpokládám, jak už to v komiksovém světě bývá, že co se zdá mrtvé, ještě nemusí skutečně být."

Marťan (2015)

Po dlohý době musim film ohodnotit plným počtem hvězd. Neubránim se porovnání s dalšíma vesmírnýma sci-fi filmama z poslední doby - Gravitací a Interstellar, ale Marťan mě určitě nadchnul nejvíc a to jak příběhem, tak i skvělým vyvážením mezi napínavýma scénama a vtipnýma pasážema. Prostě jsem se od začátku do konce velice příjemně bavil a celý film na mě působil velmi uvěřitelně.

Scott Pilgrim proti zbytku světa (2010)

Jediný co k tomu můžu říct, že to bylo strašně divný. Takovej zmatenej mix akce, humoru a romantiky mi úplně nesedí.

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Film má úžasnej začátek a naprosto skvělej konec. Jenomže pak tu je ještě skoro dvouhodinovej prostředek, kterej je možná zbytečně dlouhý a utahaný. Asi kdyby se 156 minut sestříhalo třeba na 120, tak by to bylo lepší. Ale moc se mi líbilo, když celý kino na začátku šustilo s pytlíkama popcornu, ale hned jak v prvních minutách začala stříkat krev, tak to všichni odkládali. Jinak DiCaprio byl dost dobrej, ale asi se mi líbil víc Tom Hardy v roli záporáka.

Drsný časy (2005)

Nechápu místní hodnocení. Podle mě hodina a půl nudy. Dva "bráchové" si hledaj práci a jen u toho hulej a chlastaj...příběh úplně vo hovně. Navíc celou dobu vedou naprosto debilní a trapný kecy vo ničem.

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Epizoda VII se mi teda dost líbila. Je to sice příběhově trochu kopie epizody IV, ale tohle má "TO" co mi chybí u těch starých epizod a co mě od jejich sledování vždycky odrazovalo a to jsou efekty. Nová naděje je sice z roku 1977 a na svou dobu to asi bylo něco...ale v roce 2015 se mi to prostě nelíbí. Síla se probouzí je úžasně zpracovaná a celé války tím dostávají úplně jinou úroveň...toť muj názor...A už se moc těšim na další epizody.

96 hodin: Zúčtování (2014)

Po fakt skvělim prvnim díle přišlo obrovský zklamání ve formě "96 hodin: Odplata", tak do třetího dílu "Zůčtování" se mi fakt hodně dlouho nechtělo, protože sem si myslel, že další díl celou sérii dokonale pohřbí, ale musim říct, že to nebylo až tak blbý. Jako je tam spoustu věcí co by se dala vytknout jako nepochopitelný honičky v autech, kde v jedný scéně má auto zbořený a o pár scén dál je zase v pořádku. Dál se mi moc nelíbily ty akční efekty, který byly chvílema fakt levný. Taky že Neeson je už starej na pořádný bitky, který podle toho taky vypadaly (což ale nemůžu vytýkat jemu). A chvílema mi přišel docela děravej ten příběh, ale celkově si myslim, že se mi to líbilo o trošku víc než dvojka.