Ex Machina (2014)

Áno, mám podozrenie, že niekoľko osôb v mojom okolí sú roboti.....

Experiment Belko (2016)

Musím tomu priznať celkom ľudské reakcie, pomerne slušné prevedenie, hoci ten koniec ma trošičku sklamal. Asi taký najprirodzenejší film v danej kategórii bez hlúpych miest.

Fantastická čtyřka (2015)

Niektorým filmom treba dať pokoj a netreba ich spracovávať znova. Ako aj v tomto prípade. Tešil som sa na to, ale som dosť sklamaný. Nemám k tomu čo viac dodať.

Flash (2023)

Čakal som jednoduché DC a dostal som čosi viac - príjemný humor, dobrý vizuál, podnet k premýšľaniu a rýchle uplynutie času počas cestovania. Jasné, nie je to filozofické dielo a niekoľko vecí naštve, ale nenudilo ma to a to ráta. Odporúčam.

Frajeři ve Vegas (2013)

Po zhliadnutí tohto filmu mi hlavou preblesklo, ako som niekoľkokrát bol navštíviť starších ľudí v domovoch dôchodcov, kde v očiach tam ubytovaných, a neraz "vyhodených" ľudí vidieť uvedomenie si toho, že sú prítažou a zbytočnosťou pre spoločnosť a "najbližších". A pritom my, mladší, nechápeme, že nás čaká to isté - slabosť, samota, a možno aj rezignácia. Len sa teda sťažujme na našich predkov, rodičov a starších ľudí, že nás stoja veľa peňazí, že už na nič nie sú dobrí a ich múdrovanie už nikoho nezaujíma, že nás nebaví sa o nich starať, že kašleme na ich túžby a na to, čo by ešte radi zažili. No, ale inak je to celkom v pohode film, taká idylka, keď v tej starobe ešte sú prostriedky a aj sila ducha k nejakému dobrodružstvu. Pobavilo, obohatilo.

Frank (2014) odpad!

Všetci to vychvaľovali, ale pre mňa to bola strašná nuda. Nebolo humoru, ani odkazu, ani hudobného vkusu. ani odkazu hudobných textov, len akési trápenie postáv. Nič mi to nedalo.

Geostorm: Globální nebezpečí (2017)

Sila počasia ma vždy fascinovala. Najmä to napätie a ticho pred búrkou. Na druhej strane také čosi by som zažiť asi nechcel, ak by prišlo k extrémom. Filmík to bol celkom dobrý, taký na oddych a ten Gerard je proste sympaťák. Mne to utieklo ako voda, hoci musím poznamenať, že ma trochu naštvalo záverečné naťahovanie, keď fňuk fňuk čo bude s jedným človekom, pričom každou sekundou umiera kopec "bezmenných". Taký americký pátos. Ale ok, celkovo mám z toho dobrý pocit, nenudil som sa, a preto odporúčam. Nečakajte však nič dokonalé ani svetoborné. Priemer na pozretie.

Godzilla (2014)

...a to práve, keď som si chcel zohnať EMP pušku. No nič, vypracem byt, odstránim všetku elektroniku, založím oheň, vykopem studňu, veď proti tomuto nič iné nezmôžem. Aj tí americkí vojaci strácajú na odolnosti každým dňom. Len nedávno v Lone survivor ešte v pohode zvládli aj 20 guliek v tele, pády z výšky 20 metrov rovno na skaly a teraz sa im zatočí hlava len z pohľadu hore. Keď nás už Amerika neustráži, tak kto?! Ešteže máme pravekých jašterov, ktorí nás nielen zbavujú toho fuj, fuj uránu, ale aj iných roztomilých tvorov. Už len ich naučiť, aby si vybrali za bojisko nejakú pustinu, nielen furt mesto. Kto to má potom opravovať?! Graficky a efektovo pekné, ale herecké výkony (okrem netvorov) a všelijaké pre mňa nelogické chyby boli dosť iritujúce. Až tak mi to nesadlo.

Grandhotel Budapešť (2014)

Veľmi veľmi príjemný, ľahučký, vkusný a milý film. Film, pri ktorom možno so zdvihnutým malíčkom popíjať čaj alebo kávičku, baviť sa na príjemnom humore a nevnímať pritom čas. Oplatí sa to pozrieť.

Gravitace (2013)

Kino, kopec ľudí, hrobové ticho pri sledovaní. Tváre divákov prezrádzali to isté, čo som cítil aj ja. Napätie, snahu, boj. Každý pohyb, dýchanie a boj hlavnej hrdinky som prežíval naplno s ňou, a 3D to všetko vo mne len umocňovalo. Pohlo ma to aj k uvedomeniu si niekoľkých skutočností v mojom živote. Keď film osloví, to je vždy dobré, a tak nebudem dnes nič vytýkať.