Hon na lišku (2014)

Ja vám neviem. Bolo to síce pekne natočené a celkom ma presvedčili aj postavy. Ale zdalo sa mi to trochu nudné, nedokázalo ma to držať na 100%. A dosť čudný bol aj ten koniec. Nebolo to až tak podľa môjho gusta.

Horší už to nebude (2006)

Toto bol druhý film s Ferrellom, ktorý sa mi páčil. Ten chlap má fakt talent, len škoda, že ho často míňa na blbosti. Pri sledovaní ma napadol jeden biblický text: "Majte sa na pozore, bdejte, lebo neviete, kedy príde čas." (Marek 13,33). Uvedomil som si, že veľa plytvám časom, ktorý mám, a veru mohol by som ho využiť aj lepšie....veď nemôžem vedieť, kedy príde ten môj čas odchodu.

Hořkých sedmnáct (2016)

Áno, zabudol som. Zabudol som na stredoškolskú postpubertálnu tragickosť a krehkosť duše, na všetky tie boje a zápasy, ktoré som viedol. Samozrejme nie som dievča! Ale aj chlapi to nemajú jednoduché. Bolo dobré pospomínať a obzrieť sa späť. Síce je to označené ako komédia, ale môj úsmev bol celkovo trpko-smutný. Boli vtipné momenty, to áno, ale aj tak je to skôr "hĺbavá" komédia, než niečo ľahké na zábavku. A zo všetkého mi vyplynula myšlienka, ktorú povedal jeden celkom múdry muž: "Stvoril si nás pre seba, Pane, a nespokojné je naše srdce, kým nespočinie v Tebe." (Augustinus Aurelius). Asi tak. Vrelo odporúčam.

Hra na hraně (2013)

Džastýn, džastýn herec by chcel byť, nedokaže sa však dobre predstaviť. S Affleckom tu karty hral, celý film tak preflákal. Hlavna ženská tiež nič moc, škaredá je jak noc. Na americký sen hľadieť ma nebaví, náladu mi to dnes už nespraví. Priklepnem tomu hviezdy dve, nech ma Džastýn viac neštve.

Hříšný tanec (1987) odpad!

Aj keď si týmto hodnotením naštvem manželku, musím ísť s pravdou von. Nedokázal by som so sebou žiť, kebyže pomlčím alebo zaklamem. Po dlhých dlhých rokoch som bol pritlačnený k tomu, aby som si to pozrel. A dočkal som sa toho, čo som predpokladal, že sa mi dostane. Odpadu. Neveriacky som krútil hlavou nad žužu presladenými scénami a koncami. Hnevala ma naivita postáv a tie tancovačky........dodnes mi filmy tohto tanečného typu dokazujú plytkosť ľudstva. "Tanec dáva životu zmysel", "Ach, tá vášeň...".....keď si tak predstavím s takouto filozofiou napr. nejakého dôchodcu či hendikepovaného človeka, tak sa musím smiať. K tomu všetkému prišli puberťácke reakcie a kecy a ja som sa s vypätím síl pokúšal udržať večeru v sebe. S plnou vážnosťou vo mne vznikol odpor voči tomuto filmu kvôli jeho odkazu. Tento film zobrazuje všetko to, čo neraz vo mne vyvoláva pohŕdanie, aj keď sa ho snažím potlačiť. Nemôžem inak, len hodnotiť podľa môjho úsudku.

Hunger Games: Síla vzdoru 1. část (2014)

Páči sa mi, že to celkom pekne nasleduje knihu. Dal by som päť hviezd, ale dosť ma štve, že posledná časť je rozdelená na dve. Preto štyri.

Hunger Games: Síla vzdoru 2. část (2015)

Mám rád filmy, ktoré verne nasledujú knižnú predlohu. Bolo to veru natočené tak pútavo, že mám chuť pozrieť si to ešte viackrát. Fakt tomu nie je čo vytknúť. Asi len tie kravky, ktoré za mnou v kine museli všetko komentovať. Normálne už nemám chuť chodiť do kina, bo furt natrafím na také kreatúry.

Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

Pán Lawrence, rád by Vám podal ruku a poďakoval, že ste tento druhý diel natočil fakt podľa knihy a veľmi kvalitne! Bravo!

Chappie (2015)

Na to, že akú to malo reklamu, som bol dosť sklamaný. Ten koniec mi to pokazil ešte viac. Slabota. Ale pridám veršík, ktorý sa mi vynoril v mysli pri pozeraní: "Nadovšetko klamlivé je srdce, je nenapraviteľné, kto sa v ňom vyzná?..." (Jeremiáš 17,9)

Chceš pěstí? (2013)

Čakal som akčný thriller.............a dostal som akčný thriller.......asi toľko.