• Životopisný

Humorista (2019)

Sarkasticke, ponure, odfakovane. Starnuci komik, co ho uz netesi moc zit, trusiac stiplavo-nechutne poznamky na ludi a zivot, nasierajuc znamych i neznamych a chodiac po tenkom lane, jak obdrzat potlesk a neobdrzat cez drzku - a dari sa mu oboje. Sceny ako pouzity kondom, bleskove zbalenie priatelovej milenky na rychle osukanie, dvoj-troj-stvorzmyselne poznamky na ucet disrepektu voci kazdemu navokol: proste taky rusky sympatak, ktoreho keby zabasli dozivotne, svet by zostal rovnako ne/vesely. 1* za vykreslenie tej celej depky a telo uvodnej pobehlice (neviem jak to inak nazvat). PS: Citam v komentaroch, ze to dakomu pripomenulo CS verziu "Prodavac humoru": klobuk dolu, ano, tak toto ma fakt nenapadlo, ze v podstate by to z dialky mohlo mat daco spolocneho, ale ved hej, rovnake obdobie a hadam este tie velke kozy k dispozicii hlavnemu hrdinovi; mne ta CS verzia prisla naozaj vtipna, z duse som sa narehlil na, malo to sentiment aj dusu, domacku ironiu ad absurdum; ta RU verzia je taka.. cojaviem.. krcmovo-primitivno-bezutesno-bezducho-nasilna

Odin vdoch (2019)

Film dobre spraveny, zial jeden z tych, co ukazuje co vlastne nechcel: namiesto ody na silneho ducha a priebojnost obycajneho smrtelnika sportovym svetom, je to finalne o matke, ktore pre svoje ego matkou moc nebola, chlap ju opustil (a scasti sa mu clovek ani tak velmi divit nemoze) a ten zaver jak dopadla nejdem spoilerovat, ale uz som videl aj slavnejsie konce slavnych ludi.. Proste baba, co to vzala temnou cestou, kadila na lekarov, vzala zivot spoluplavcovi, svet tlieskal a ona hlava-nehlava 'vypinajuc svoje strachy' sa sinula za cielom - a tam aj nakoniec dorazila, do toho svojho ciela, vsakano. Jak si ustlala, tak si lahla. Strachy su super vec, cloveka totiz drzia pri zemi a okrem ineho mu brania plavat jaskynami bez moznosti uniku, brania nechat sa zavriet do kanala v noci kompletnym idiotom radoby trenerom, brania zasmarit svoj zivot jak napoly obzrane jablko ledabolo do kibla. Natocene dobre, zahrane dobre, ale ta pointa to nevyda na viac nez 3*

Adoration (2013) odpad!

Zasa lezby, no ovsem, dako mi dochadza trpezlivost, ked je 80% homosexualnych a producenti si este stale pripadaju inovativne. Aspon keby sa to tu viditelne oznacilo.

Jan Žižka (2022)

Velmi slusna sekanica - historicky to netreba moc skumat, nepremyslat o husitoch a naslednych recyklaciach cirkevnych, ktore vzdy priniesli len krv, delenie cirkvi a nenavist, a nikdy ziadne "priblizenie sa k Bohu", ani "pravdu" a podobne vecicky. Treba to brat ako to je, cize sekanica bez ladu a skladu, uveritelne nasrati herci, pekna muzika, kible krvi a love-story na pozadi. Cize na nedelne poobedie neurazi, nepouci, ale pobavi, za mna 4*, som hodne ospaly, inak by som dal asi 2* :-D, kedze ma spravidla trapi historicky gulas.

Černý víkend (2019) odpad!

Film postrada klucove slova "lezby" a "pro-eutanazia" - stalo sa nieco s tou Kate Winslet? V poslednom case ma same debilne filmy, no ale za to vzdy s velice modernymi nametmi vsakano; skrtam si ju zo zoznamu, skoda.

Amonit (2020) odpad!

Hladali sme romantiku a zasa raz nasli lezbicke duo - malo by to byt jasne oznacene, aby kazdy nasiel, co hladal.

Zimní příběh (2014)

Dobra haluz 😁.. Pozitivne: dobri herci, dobre efekty a skvele poznanie satana v Hollywood-e - az sa clovek zakazdym divi, ze diabla poznaju a prd si z neho robia. Negative: vsetko ostatne. Sprostucky pribeh bez myslienky, ak nepovazujem za myslienku, ze niekto omylom 100 rokov nestarne a neudivi ho, ze lieta na koni a podobne - nevadi, ved je to fantasy, no ale to zasadenie do 'reality' je tak prihluple, az to boli. 2* za stvarnenie zla a herecke vykony

Na pokraji slávy (2000) odpad!

Tak toto bolo co?! Znudena zdegenerova mladez, hromada vypaplanych hlav, rychleho sexu a debilnej muziky - zeby som toko zostarol, alebo to ide vsetko dolu vodou? Kazdopadne je tento kibel hnoja nepozeratelna zlatanina a s manzelkou sme zvladli asi tak 3/4 hodinu, nez sme to definitivne vzdali. Ked do pol filmu to ide od piatim ku styrom, uz to druha polovica nespasi. ODPAD