Nemilosrdný (2009)

Johnny Hallyday, s tvarou, do ktorej je vpisane hadam vsetko okrem zdravej zivotospravy, si bali baloniak, slnecne okulare a vydava sa na cestu za vrahmi dcerinej rodiny lemovanu nabojnicami. Ohromne je, ze napriek tomu ze prva prestrelka nastane zhruba v prvej hodine, nemate dovod sa dovtedy unudit na smrt, co je u Johnnyho To-a pomerne novinkou. Co zostava pri starom je scenar pozliepany z tych lepsich napadov, ktore sa podarilo zozbierat cestou na plac. Opat mame relativne slubnu premisu (rozhodny, nastvany ocko s "minulostou", sam v cine s poruchou pamati) ale Johnnymu sa z nej okrem tych par prestreliek a zaberov v dazdi nepodari vytlct vobec nic. Problem je to o to vacsi, ze po odchode Anthonyho Wonga z platna vysvitne, ze Johnny Hallyday a jeho hnusny rypak nie su z tych kombinacii co vam unesu na chrbte cely film. Posledna polhodinka je uz vsetko co na To-ovych filmoch nemam rad, ale ak ste neboli zasiahnuty vyssou poetikou revenge filmov (ci uz Exiled alebo Sympathy for Mr/Lady Vengeance) moze vam Vengeance pripadat ako schopne fungujuca azijska "strílačka".

Pýcha a předsudek (2005)

On ma ten dar....dar tocit prekrasne filmy...dar nechat trpiet Keiru tak ako nikdy iny....a mna s nou. Ona sa pre jeho filmy narodila, uz si ani neviem predstavit ze by som film z podobnej ery/pozadia vedel sledovat bez tej kockatej tvare a anglickeho prizvuku. Jediny dovod preco nedavam 5* je, ze pri vymenovavani najlepsich filmov sa na Pride & Prejudice proste nedostane, zato na Atonement ano.

Matka (2009)

Jeden z velkych filmov korejskej kinematografie, a nech rozmyslam jak rozmyslam, lepsi film som tento rok nevidel = film roka?

Kimssi pyoryugi (2009)

Slovo čarokrásny sa mnohokrát podceňuje, takže som bol kvôli tomuto filmu nútený vymyslieť - čaronádherný. Chlapa čo spáchal obal by na ten ostrov mali fakt vysadiť....

District 9 (2009)

Vyborna prva polovica ("Ten zvuk co pocujete, to tomu malemu vo vajicku praskla hlava....je to skoro ako popcorn!") so sympatickym bastardom v hlavnej ulohe a istym nabehom na socialnu temu sa meni na akcnu hopsacku. Je sice pekne ze Jackson a spol sa neboja R hodnotenia a nejakeho toho slizu, ale dosadit do hlavnej ulohy sobeckeho bastarda, ktory sa nakoniec nezmeni na hrdinu si stale nedovoli...kde su tie casy ked sa aj od mainstreamu dalo cakat nieco viac

Transformers: Pomsta poražených (2009) odpad!

Optimus Prime je klacek, nechapte ma zle, ale Bay stale zaseknuty niekde v roku 99 ma to najlepsie uz za sebou. V dobe ked uz aj taky Len Wiseman vie s polovicou rozpoctu podat vtahujucejsiu a po vsetkych strankach sudrznejsiu destrukciu uz nie je pre nabubraleho a patosom nasiaknuteho Baya miesto. Keby ma neseklo v krku a ovladac nebol na druhej strane stola ani by som nedopozeral. Scenaristicky zvratok.

Antikrist (2009)

jooo zeny sa svine.... :D Lars je jeden z mala ludi schopnych zarabat si distribuciou svojho osobneho pekla. Nepytajte sa jak dobry bol ten film.

Zkrocená hora (2005)

Niektorí ľudia zomierajú naozaj mladí....v mojich očiach je smrť Heatha Ledgera najväčšia rana herectvu, za posledných pár dekát (ICE-T vratane). V Dark Knightovi som ho vynášal do nebies, ale až tu som si uvedomil aký velikán to skutočne bol a koľkí zo zoznamu mojich obľúbených hercov mu môžu len pozerať na chrbát. Je mi naozaj ľúto, že sa s týmto virtuózom už nebudem mať šancu stretnúť, o to viac keď som sa práve dozvedel o remaku Oldboya s Willom Smithom.....Ak by som si mal vybrať medzi Majklom Džeksnom a Heathom mám jasno...jaj a film sa dal, len od toho netreba čakať zázraky.