Gran Torino (2008)

Film by se klidně mohl jmenovat „Gran Torino aneb jak starý rasista k rozumu přišel“ Eastwoodovi jsem jeho zapšklost a mrzoutství opravdu věřil, stejně tak „Tůtůovi“ jeho nerozhodnost a zakřiknutost. Ale není to malinko klišé, že se ze dvou tak rozdílných,a z rozdílných kořenů pocházejících postav, stanou přátelé?

Volný pád (1993)

Škoda, že Douglasova postava, byla vykreslena jako psychopat! Pokud by to byl úplně obyčejnej (třeba i krapet pruďas) člověk, kterého prostě "sešmelcovala" doba, byla by výpověď filmu hlubší a zajímavější, protože občas mám pocit, že ke stejnému volnému pádu, vlivem doby, směřujeme všichni. Navíc ta scéna ve fastfoodu je pro mně neskutečná, protože přesně tohle jsem zažil, musel 3 minuty stát jak trouba u pultu abych si mohl objednat hamburger, protože bylo 10:27,když jsem tam přišel....

Kvaska (2007) odpad!

Ač nejsem nácek, tak se mi občas některé Landovy písničky líbily, ale tohle je dost ubohá záležitost, nepřesvědčivé výkony a vůbec celé to ve budí dojem takové nedotaženosti. "Ševče, drž se svého kopyta!" I když tady by se dalo možná říci "Dane, drž se svého mikrofonu, nebo aspoň volantu"

Ve stínu (2012)

Druhé shlédnutí mě zaujalo víc, takže jsem jednu hvězdičku přihodil. Atmosféra 50. let jako by vstoupila k Vám do obýváku

Cesta peklem (1995)

Jestli existuje kategorie "zbytečný film" tak tenhle do ní určitě patří!

Tankový prapor (1991)

Bohužel neznám Škvoreckého román, takže nemohu soudit jak věrně se film románové předlohy drží, ale dílko to špatné není. Určitě si každý, kdo byl na vojně, při sledování vzpomenul na nějaký vlastní zážitek, na nějaký vlastní střet s gumou

Homolka a tobolka (1972)

Pořád pěkná podívaná na ty nejobyčejnější zážitky obyčejné rodiny. Navíc zde okořeněné skvělým Jiřím Hrzánem! I když malinko už z tohoto dílu cítím "nastavovanou kaši

Záblesky chladné neděle (2012)

Tak já nevím, tenhle film měl rozhodně na víc. Perfektně rozehrané postavy, z nich každá má tajemství! Ale ten konec! Ten konec! Proč, proboha, ten happy end??? Tendle film měl skončit černě a nebo neskončit - třeba "neskončit" tou scénou jak Plouhar hází na zem mobil se slovy "volá vám žena".

Dům (2011)

Řekl bych, že tenhle příběh se již musel, v různých drobných obměnách, odehrát už nejmíň milionkrát a určitě se ještě milionkrát odehraje. Otec v dobré, ale nepochopené (otázka je zda-li vůbec pochopitelné) víře staví dům pro dceru, která jej nechce. A i když rodina Eviny sestry Jany je jako vystřižená z filmu Bohdana Slámy, je to suprové osobité dílo, na které se vždycky rád podívám. Už proto že pan Krobot tu, podle mého, podal nejlepší výkon ze všech filmů, kde se objevil

Hogo fogo Homolka (1970)

Stejně povedené jako první díl - stejně krásně vykreslení příběhy a osudy obyčejně obyčejného češství