S čerty nejsou žerty (1984)

Pohádka se spravedlivým peklem a spravedlivými čerty! Ale jinak je vše jak má být, zlá macecha, hodný a spravedlivý hlavní hrdina, hodná babička a zlo, které dojde potrestání. Na poměry pohádky velice slušné herecké výkony!

Králova řeč (2010)

Příběh tohohle skutečného příběhu vás i přes svojí zdánlivou nedějovost zcela vtáhne do děje. Je bezdebatní pravdou že film je postaven jen na dvou postavách a vše ostatní je jen jakýsi doplněk, ale je postaven skvěle!

Pelíšky (1999)

Veliká klasika, plná velikejch hitů a hlavně nádherného humoru a úžasně vykreslené atmosféry. Různost světů obou hlavních postav, kde každý je svým větším či menším způsobem tyran a magpr a boj jejich okolí s nimi je, a ještě jednou použiju to slovo, nádhernej

Křídla Vánoc (2013)

Zvláštní pohled na vánoce. Film mi ukázal, že v nákupních centrech zřejmě pracují jen exoti a životní ztroskotanci. Na druhou stranu ty myšlenka, že zázraky se o Vánocích dějí je krásná!

Tenkrát v Mexiku (2003)

Přiblblá střílečka téměř podle hesla všichni proti všem.

Slavnosti sněženek (1983)

Nádherná lehká až bych řekl poetická podívaná na všedně nevšední mysliveckou hostinu a vlastně nejen na ni. Hrabalovská lehkost na Vás přímo dýchá!

Obhájce (2011)

Překvapivě dobrý thriller o šméčku na sebevědomého až arogantního obhájce! Solidní podívná! Na filmu mi ale strašně vadili ty zvuky, které film doprovází, zvuky, o kterých si černoši myslí, že je to hudba....

S tebou mě baví svět (1982)

Film, kterému roky od jeho vzniku nic neubraly z jeho autentičnosti. Film je skutečně tak obyčejně reálný jako by to byl záznam jedné "skoropánské" jízdy na zimní chatě. Svou reálností a zachycením běžných dnů bych jej klidně přirovnal k Homolkům.

Sám doma 2: Ztracen v New Yorku (1992) odpad!

Vzít děj debilního filmu, nechat jej, včetně všech debilních hlavních, vedlejších i úplně nevýznamných postav, stejný a myslet si, že to bude na koukání, to si můžou myslet opravdu jen američaní!

Svatá čtveřice (2012)

Všichni máme svoje sny, ale jen málokdo je zrealizuje, protože sny jsou konec konců od toho aby zůstaly snami, protože jinak se změní v plány. Nudíte se? Nekupujte si medvídka mívala! Prohoďte si partnery! I když v Hřebejko/Vieweghovském podání je to zidealizovaná utopie