Experiment Belko (2016) odpad!

"Celej svět jde do sraček." Musím priznať, že nie som fanúšikom tohto žánru. Ale v roku 2016 vytvoriť niečo tak neoriginálne, odkopírované a odfláknuté je teda umenie. Dejte mi lidi a ja tiež takúto sračku udělám. PS: názor mojej pani: "Neoriginálny odpad."

Fotograf (2015)

"Už mně tam vezou, tou známou cestou. Kudy jsem chodíval s poblitou vestou. Do hrobu dejte mi dva sudy píva. A místo faráře ať kurva zpíva." /príbeh*/herecké výkony*/pointa*/hudba-/výprava*/

Hovory s TGM (2018)

"Nechápem prečo v popise tohto titulu chýba žánrové zaradenie - thriller. Pretože až do konca som tŕpol, či pán tatíček Masaryk uvolní pána Čapka a či pán Čapek nakoniec stihne svoj spoj domov." /príbeh-/herecké výkony*/pointa-/hudba-/výprava-/

Inferno (2016)

"Samo ľudstvo je neľudské." Tretie pokračovanie príhod tohto moderného Indiana Jonesa so záverom sťa by akčný nemecký seriál Die Autobahnpolizei Kobra 11 je podľa mňa kvalitná vykrádačka samého seba - (pán režisér a autor predlohy). Hviezdu dávam jedine za Danteho výjavy pekla. PS: názor mojej pani: Zaspala na gauči po tetanovke.

Já, Olga Hepnarová (2016)

"Nepočínali bychom si všichni lépe, kdybychom se nepokoušeli jeden druhému rozumět a smířili se se skutečností, že žádná lidská bytost nebude nikdy rozumět druhé?" ... PS: názor mojej pani: "Chcem na ten film zabudnúť, no nedá sa."

Joker (2019)

"Nikdy som nefandil tomu kacopíriemu mužovi. Jeho odporný otec ma v tom len utvrdil. Joker a.k.a občianska neposlušnosť vs. Batman a.k.a zákon a poriadok: 1:0." /príbeh*/herecké výkony*/pointa*/hudba*/výprava*/

Jsem matka (2019)

"Pri aktuálnom smerovaní sveta, to nieje až také Sci-Fi. No, ja patrím do starej školy a neznášam robotizáciu, automatizovaný výkup pivných fliaš a hlavne samoobslužné pokladne!" /príbeh*/herecké výkony*/pointa*/hudba*/výprava*/

Le Mans '66 (2019)

"Nikdy som nebol a asi ani nebudem zarytým autičkárom. Aj preto som pravdepodobne vlastníkom Dacie Logan MCV. No tieto motoristické príbehy ma neviem prečo, vždy dostanú. /príbeh*/herecké výkony*/pointa*/hudba*/výprava*/

Lemony Snicket: Řada nešťastných příhod (2004)

"Jestli chcete vidět film o štastném skřítkovi, jsem si jistý, že v sále číslo 2 je ještě dost volných míst." Pomaly ale isto začínam s obľubou sledovať podobné temné rozprávočky s burtonovskou vôňou. Vďačím za to mojej manželke, ktorá dúfam nepoľaví v nastolenom trende a oči našich detí neuzrú počiny typu Frozen. PS: názor mojej pani: "Pekná, originálna a depresívna rozprávka."

Lucie: Příběh jedný kapely (2016)

"Víš svý Lucie, pár zásahů už máš." Takže, na výborný hudobný dokument potrebujeme: zaujímavý príbeh, kopu záberov z doby nedávno minulej, štipku kvalitnej muziky a trochu nedokonalej elegancie. Čo som očakával od titulu: R.Müller - Nespoznaný, to som našiel až tu. PS: názor mojej pani: 89 min. mi "bubnovala" po stehne.