Správná volba (2008)

Nepochopil jsem Kevina proč vlezl do něčeho takového. Špatná volba tahle Správná volba.

Správní chlapi (2016)

Stary dobrý Shane Black tak jak ho mam nejradši. Ten chlap by mel točit výhradně jen "buddy movies" protože tak jako on to neumí nikdo.

Spring Breakers (2012)

Tak tenhle film už nikdy víc! Dokonalá ukázka toho jak film může z dobrýho začátku spadnout až do hajzlu. První záběry byly na jasných 5 hvězd. Ovšem když se naše kočky vydali na prázdniny šel děj nemilosrdně do kopru. Což o to krom Gomezový se na ně dá dívat vskutuku krásně i James Franco mě bavil ale celý je to utahaný a tak debilní že se divim že jsem to vydržel do konce.

Stalo se (2008)

Stalo se akorát to že já trouba se nechal ovlivnit zdejšíma komentářema a trestuhodně jsem tento film podcenil. Protože Shyamalan s minimální výpravou vytvořil maximální atmosféru, do hlavní role obsadil skvělýho Wahlberga a na těch osmdesát minut mě přibil k obrazovce. Já jsem tedy nadmíru spokojen.

Stalo se v Turíně (1963)

Soudruzi v Itálii se rozhodli stávkovat a vznikla z toho velmi dobrá komedie sice místy dramatická ale vtipná. Marcello jako profesor co vede dělníky ve stávce byl perfektní a Salvatori v roli drsoně taktéž.

Statečné srdce (1995)

Mel Gibson byl opravdu statečný když natočil toto svobodou a hrdinstvím nabité historické drama.

Statek (1961)

Je zajímavý že když se do filmu hodí krásná ženská tak to vždy příběh pozvedne zvlášť když je to mrcha. Zde se nám o to postarala Claudia Cardinale v roli děvky, která se k chudákovi Belmondíčkovi chová opravdu kurevsky a když už to v závěru vypadalo že ho snad i miluje přišel ten sráč s nožem a všechny Jean-Paulovy naděje šli do kopru. Ten konec byl tak nekompromisní a krutej že jsem ho prožíval jako kdybych byl na jeho místě.

Stav obležení (1972)

Dopřál jsem si dalšího Gavrase a opět jsem nelitoval. Po famozním Doznání je tu o něco slabší, ale i přes to vysoce kvalitní politický thriller o američanovi uneseném v Uruguayi a vyslýchaném rebelama. Ten se během výslechu mění z obyčejného diplomata v agenta z USA který vycvičuje prorežimní policajty a vojáky. Rebelové jsou vyobrazeni jako spravedlivý a mírumilovní bojovníci a hlavní hrdina jako parchant, který jak dopadne zjistíme hned na začátku i když na konci dojdeme k poznání že jeho smrt nic nevyřeší. Gavras opět pomalu vše odhaluje a dotahuje do konce. V hlavní roli Yves Montand naprosto bez chyby zvládá roli dokonale. Chtěl bych ještě vidět film Z, snad se mi ho podaří ulovit abych si zkompletoval tuhle temnou trilogii.

S tebou mě baví svět (1982)

Tvrzení že se jedná o komedii století je dosti smělé, tu má na svědomí někdo z pánů Svěráka, Lipského nebo Vorlíčka. Toto je jen jedna z těch lepších komedií, výborné herecké obsazení, dívá se na to dobře i humor tam je ale znám daleko lepší i vtipnější komedie.

Strach nad městem (1975)

Takovejhle Strach si dám líbit! Henri Verneuil opět nezklamal. Belmondo je jako polda vynikající, rozdává rány, hláškuje a skáče ze střech. Proti němu zabiják s jedním okem, který to nemá v hlavě v pořádku. Tohle je prostě stará, dobrá kriminálka ze sedmdesátkový Francie.