Morálka paní Dulské (1958)

NinadeL a WANDRWALL, zdá sa že ste nič nepochopili. Všetci herci podali vynikajúce výkony, radosť pozerať.

Jméno růže (1986)

U mňa jeden z 10tich naj filmov môjho života. Kamera, masky, herecké výkony, hudba, autentická atmosféra, napätie.. proste všetko. Obzvlášť vyzdvihujem verziu v slovenskom dabingu.

Výlet po Dunaji (1962)

Tak a teraz prichádza to pravé hodnotenie. Tento skvost slovenskej kinematografie som videl už asi 25x a stále sa na jeho jemnom roztomilom humore od srdca bavím. Lackove komédie sú krásne čisté, jemne naivné a srdečné. Milujem aj české komédie, ale skôr tie Smoljakovsko-Svěrákovské, ako tie pojašené Macourkovsko-Vorlíčkovské s absurdnými scénkami. Toto je páni slovenský humor. Možno trochu zdanlivo suchší a niekto môže namietať, že miestami trochu trápny, ale ak pochopíte pointu filmu, vezmete v úvahu hviezdne herecké obsadenie a výborný scenár a dialógy- skrátka situačná komédia jak vyšitá- tak sa pobavíte. Kto má rád divadelný situačný humor plný dvojzmyselných slovných hračiek, ten hodnotí vysoko aj tento snímok. Nad drobnými režisérskymi kiksami rád prižmúrim oko a dávam plný počet. Veď Matej Korvín sa predsa písal s mäkčeňom.

Ztraceno v překladu (2003)

Veľmi príjemný film. Mňa osobne nezaujali ani tak výborné herecké výkony, ako skôr štýl, akým bol film natočený a scenár. Ten trochu emocionálne chladný obraz, podivnú odmeranosť hlavných hrdinov ktorá ich paradoxne zbližovala... skvelé narábanie s časom, ktoré diváka ešte viac uvoľňuje a dáva mu pocit, že vlastne o nič nejde... a hlavne pôsobí príjemne neklišovito, proste musí divák oceniť. Je to film na zamyslenie, pri ktorom som si oddýchol. Je v ňom cítiť ženský rukopis.

Zabít tiše (2012)

Niekto sa chce veľmi podobať Tarantinovi. Bohužiaľ napodobniť QT vie jedine QT. Ale zase prepadák to nie je.

NON-STOP (2014)

Naaahodooou... mňa to bavilo. V rámci svojej kategórie takmer bez chyby.

Dobrodružství Sherlocka Holmese (1984) (seriál)

Toto je Sherlock tak ako si ho predstavujem. Určite by bol aj A.C.Doyle nadmieru spokojný. Jeho charizma.. tajomný a posmešný náznak úškrnu často sa objavujúci na jeho tvári.. jeho občas posadnutý, miestami až neprítomný pohľad- geniálne! Atmosféra dobového Londýna tiež autentická. Spolu s modernou novou seriálovou verziou Sherlock (Benedict Cumberbatch), ktorého charizma sa vyrovná Brettovej, sú to skvosty detektívnej seriálovej kinematografie. Nedá mi však nepoznamenať, že v slovenskom dabingu (Dušan Jamrich) znie omnoho príjemnejšie ako v českom.

Nemocnice na kraji města (1977) (seriál)

Sanitka, Žena za pultem a toto dielo- tri diamanty seriálovej socialistickej Českej kinematografie- vždy sa k nim rád vraciam.

Dobrodružství kriminalistiky (1989) (seriál)

Skvelý nápad, urobiť takýto krimi seriál. Výborná filmárska práca, herecké obsadenie (ale nemeckí herci a ich nedokonale synchronizovaný dabing nič extra). Takmer všetky diely strhujúce. Mne osobne však liezla Svobodova hudba dosť na nervy. Skomponovaná nebola zle, ale to hrozné syntezátorové prevedenie bolo pod úroveň. Na orchestrálnu hudbu ešte žiadna elektronika nevyzrela (a už vôbec nie v 80tych rokoch, keď bola elektronika ešte v plienkach). V dnešných časoch pôsobí ten zvuk gýčovito a neskutočne lacno. Keby ešte žil Zdeněk Liška a zobral by toto dielo do parády on, dal by som 6 hviezd. Takto dávam 4.

Jánošík - Pravdivá historie (2009)

Bohatým bral a chudobným kradol. Mne tento film ukradol ilúzie autentickosti už v momente keď si Juraj dával so svojou milou divokú jazýčkovú. Na potenciálneho kňaza nadčasový to výkon! :D