Sedm (1995)

Od A do Z promyšlený film, s příchutí mé oblíbené ingredience - mystériem. Pokaždé mě ten film dostane. Proč? Fincher si pohrává s temnotou a tajemnem jako malý Jarda s kuličkama v parku, vrah je neustále napřed o krok. Až do finále.. Kde vyhrává o celou délku. Pitt a Freeman se ve svých výkonech nestydí jít naprosto mimo stupnici zajetých kolejí "starý zkušený mazák x mladý nadšený testosteron" a pro mne jedna z nej krimi dvojic v kinematografii vůbec. Co říct víc? Snad jen to, že lituju toho, že sem tenhle film neviděl až po všech ostatních filmech s podobným námětem "vražd podle **(doplň si libovolné)**" protože mi v těch zbývajících, přesto že jsou dobré, něco chybí. Jasných 5*

Requiem za sen (2000)

Jeden z mých TOP filmů. Pro mne znázorněním hlavně toho, že závislost na čemkoliv je hnus. Droga jako droga. Za čímkoliv se slepě honíme, ať už je to legální či nelegální, aniž dovedeme ten hon správně pojmenovat a zdůvodnit jinak než-li řečením "potřebuju to", je cesta do záhuby. Jared Leto v životní roli a výkonu. Klobouk dolů, občas mám touhu mu do filmu zavolat a říct ať se na ty drogy fakt vykašle. Po prvním shlédnutí jsem těžce vydýchával a sbíral se rok na to, abych to zapnul podruhé. Potřetí už to bude asi trvat déle. Jasných 5*

Žena v černém (2012)

Daniela znám, jako každý asi, ze série HP. To co hraje v tomhle filmu je však úplně o něčem jiném. Najednou to vypadá, že nepřehrává, najednou mu to věřím. Jeho herecký výkon podtrhuje temnost filmu. Pár duchařských filmů už mám za sebou ale tenhle byl jeden z mála, který mi vyvolal opravdovou "husinu" a má na tom podíl i příběh filmu, který mne opravdu chytil. Najednou jsem neměl pocit, že mě někdo tahá za nos na ohraném námětu "v tom domě straší".Jediné, co mi trochu kalí opravdu skvělý dojem z filmu je taková jemná nedořešenost, která ve mne zůstala po poslední scéně na vlakovém nádraží. Zatím dávám 3* a půl, uvidíme co napoví další shlédnutí.