Robocop (2014)

Tak tenhle komentář doladím až vychladnu. Ok, sem klidný. Vlastně nejsem, ale nevydržím to.. To byla ale ptákovina! Jediný herec, který si mé sympatie získal, byl komisař Gordon, jinak to byla bída. Hlavní hrdina nijak zajímavý, rodina kolem něj plastická až to bolí (nevěřil jsem jeho ženě ani co by se za nehet vešlo), výstupy Samuela byly sice celkem chytlavé a vypovídající o dnešní představě vyrovnané debaty, ale přišly mi jako nedomyšlené - proč tam vlastně byly? Byly v televizi, nebo to vycházelo na DVD? Nevím. A ti obludně zbyteční velcí roboti! Proč zase někdo vykrádá Star Wars? To nemůžou vymyslet něco originálního nebo netrapného? A co byl vrchol filmu? Ta rádoby dojemná scéna na střeše? No ufff.... Raději už nebudu zabíhat do dalších podrobností (jako naprosto zbytečně rychlé zabití rádoby záporáka, nesmyslnost některého jednání...) a rovnou sem prásknu 2* a to může být Robocyp rád, protože takhle zklamaný jsem z kina ještě neodcházel - to i Ironman 3 mě bavil víc a to je co říct.

Černé ovce (2006)

Tak tomuhle říkám nádherné béčko! Krásně zmutované ovce, lidi měnící se na ovce (sundaná holinka skrývající ovčí tlapku mě baví ještě teď), naprosto ujeté hlavní postavy, které kdyby byť v půlce zemřely tak to nikoho netrápí, dokonalý zloduch co si zaskotačí se svou vlastní krví v podobě vlnité árijky.. Ten film má zkrátka vše, co od béčka čekám! Za mě si ten film na nic nehraje a pokud se na něj dívám s nadsázkou, které je potřeba velký ranec, pak jsem nadmíru spokojen a odcházím od obrazovky značně ukojen. A ten skvostný a romantický end vraždících bestií jejich výbuchem v důsledku nadýmání... No paráda! Čtyři * už tam sviští :-)

Zkažená úča (2011)

Ano, hodně z mého názoru, co se pozitivní aury týká, ubral dabing, ale i tak. To je snad nejzbytečnější film, který sem měl tu smůlu vidět. Nevím kde začít. Trapný humor, umolousaný scénář, brýlatý Timberlake (to má být asi há há a chí chí..)... A sex přes kalhoty? Tření a Justinovi mokrý džíny? A ten konec.. Až mi zvlhly rodidla! Opravdu se museli tvůrci velmi ale velmi snažit, aby takovou zbytečnost přivedli na světlo světa. Dávám 1* a to se musím přemáhat aby mi ruka neujela na odpad.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Hodně dlouho jsem přemýšlel, zda komentovat nebo ne. A nakonec jsem si řekl, že tohle dílo si zaslouží okomentovat, ačkoliv ne za svou pozitivně míněnou kvalitu. Knížku jsem četl a musím říct, že se mi nezdá, že by natolik Jackson udržoval věrohodnost knihy tak jak se o tom vyjadřují jiní lidé. Nicméně třeba si pod slovem autentičnost představujeme každý něco jiného, ale tak je to v pořádku. Co je však pro mě neodpustitelné je to, jak ploše na mě celý film působí. Neprožíval jsem žádné emoce. Ale uznávám, na druhou stranu, dost to může být právě tím, jak se Jackson snaží držet předlohy - ona třeba není nic, co by se dalo/mělo převádět na plátno. No nevím čím to je, každopádně dávám 3* a z toho dvě za příběh a jednu za krásnou atmosféru, kterou tvůrci vystihli moc dobře.

Kapitán Phillips (2013)

Moc se mi do kina na Kapitána Phillipse nechtělo. Přeci jen, poslední dobou sem spíš prahnul po akčních hubomlátičkách. Nicméně návštěvy kina nelituji. Ba naopak. Po stručném úvodu začalo to, co jsem nepředpokládal - hltal jsem každou minutu, zůstal sem napjatý až do poslední scény a pak ještě čekal, jako vždy, na potitulkovou scénu ( :-)) zblblost z Thora, Iron mana atd.). Pro mě ve filmu nebylo hluchého místa. Každá scéna měla dobrý důvod pro to, aby ve filmu byla. Oceňuji očividnou autentičnost (ověřenou hledáním na netu a čtením různých článků) která byla sice poněkud pozměněna, nicméně většina zůstala tak, jak to sám pan Phillips popsal a tedy zažil. Co tak dodat k hereckým výkonům jiného než "Bravo pane Hanks" a "Bravo drazí piráti". Oběma stranám sem to věřil, pirátům snad ještě víc. Za mě jasných 5* a filmový zážitek roku 2013.

Ano, šéfe! (2009) (pořad)

Ty vole už sem viděl hada srát, koně zvracet v barvách francouzský trikolóry, žábu bušit pěstí do zdi... dokonce sem jednou viděl stíhačku couvat! Ale tohle, to sem ještě neviděl. Dokonale vystihující. Skvělý pořad o tom, jak to u nás provozovatelé restaurací spolu s kuchaři vorají na účet svůj i zákazníka. Ostrý Pohlreich se s nikým nemaže, sráží sebevědomí na potkání, nadává jak dlaždič na noční a vaří o sto šest. Ano, kritici jeho mluvy mají pravdu, opravdu je sprostý. Ale budiž mu odpuštěno, neb baví lid český a pokouší se o zlepšení úrovně našich restauračních podniků. Pět hvězd velmi zaslouženě. Jediné co je na tomhle pořadu špatně je to, že ho přestali točit.

Komisař Rex (1994) (seriál)

Za epizody s Tobiasem bych dával 3* a půl. Bavil mě hlavní hrdina, zápletky ... Pro rodiny s dětmi řekl bych seriál ideální pro večery všedních dnů. Nicméně ten výplach mozku, co přišel krátce po odchodu Morettiho a to, kam to tvůrci dotáhli v konci seriálu... No tak to ne. Dvě hvězdy a basta!

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

Od začátku do konce super akce. Kaiju se jen chrlí a Jaegrové vybuchují a dostávají čím dál víc na své plechové zadky. Co na tom že děj je tak trochu předvídatelný a hlavní hrdina jemně nemastný neslaný. I tak mě to bavilo a jako příležitostný brain-break bych řekl že super. Jen se na to člověk musí dívat trochu s nadhledem. Možná jen konec - rychlý, studený, stručný, ten mi moc nesedl. Ale i tak dávám 4* a doufám, že pokračování bude.

Doom (2005)

Kdo by neznal oblíbenou střílečku, která sice měla rozlišení 20x15 pixelů ale i tak nám to stačilo k vyblbnutí. Jako bývalý hráč tohoto kultu jsem se na film těšil. A asi sem dostal to, co se dalo tak nějak čekat ve filmu "spousta příšer a vojáci" který si dal do názvu ony čtyři magicky spojená písmena. Vlastně celý film je taková hra s lepším rozlišením. Monstra sem tam někoho zabijou, sem tam někdo zabije je a tak furt dokola, dokud nejsou všichni mrtví nebo nezdrhnou. Celý film pro mě zachraňuje The Rock. Jen jediná věc, která mi nejde do palice je to, jak to, že ho Urban vlastně zmlátil? ... A jó vlastně, Dwayne byl záporák, tak musel dostat na holou. Největší díra je podle mě, vedle chatrného děje, hlavně v tom, že sem spíš fandil "seržovi". Nevím jak to tvůrci dokázali, ale kdyby tam sežrali po 20 minutách hlavního hrdinu, asi by zážitek z filmu byl větší. Urban si to prostě podle mě jen "odehrál" ale žádný šmrnc, nic co bych potřeboval k tomu, abych si řekl "Fandím Ti!". Dávám 3* za Rocka, monstrum na kolečkovém křesle a místy pěknou řežbu

Muži v černém 2 (2002)

Vynikající první díl mne nabudil, tehdy jako malého kluka (12 mi bylo když to vyšlo), natolik, že jsem stepoval radostí, když to konečně dávali na tehdy oblíbené TV stanici. Pamatuju si, že mi to přišlo super! Byl tam "ten co doběhl ceflapojda" i "zamračenej profík", vesmírný zbraně, Koulobrad... Prostě pro kluka v tom věku super nářez. No. A pak sem si to pustil minulý týden. Ehm. Proč že vlastně dvojku točili? Příběh nula, naprosto zbytečné pasáže filmu (obnova paměti Ká) naprosto trapné pasáže filmu (ovládnutí sídla MIB, Zetův boj s chapadlo-kráskou), Ká vypadá jakoby opravdu chtěl hrát.. Ale ono není co! A proč tam je ten mluvící pes? Kromě dvou hlášek bych byl raději, kdyby se omezil na štěkání a močení. Jinak se najdou světlé momenty, ale je jich pomálu. Dvě hvězdy tak tak s odřeným mini buldokovským nosem za Smitha, červy a za to, že ve výhledu téhle patlanice se o to víc těším na trojku - horší to totiž určitě nebude.